Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomena Facebooku: Pravdepodobne až v roku 2020 a s iným názvom

Článok

facebook-coin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál BBC priniesol aktuálne správy týkajúce sa avizovanej kryptomeny Facebooku. Podľa dobre informovaných zdrojov by mala údajne prísť na trh až v roku 2020 a s označením “Globalcoin”.

BBC tvrdí, že do konca tohto roka bude Facebook intenzívne pracovať na jej testovaní. Zatiaľ nie je isté, či tento pracovný názov zostane v platností aj po jej zavedení na trh, alebo sa Facebook rozhodne nazvať kryptomenu tak ako sa špekulovalo doteraz, čiže “Facebook Coin“ alebo „FB Coin“.

Podľa BBC sa zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg stretol už minulý mesiac s guvernérom Bank of England Markom Carneyom, aby sa spolu rozprávali o výhodách a rizikách, ktoré so sebou prinesie táto kryptomena.

Facebook mal túto tému konzultovať aj s úradom Ministerstva financií spojených štátov, pričom témou rozhovorov boli najmä postupy týkajúce sa kontroly totožnosti a zmierňovania rizík prania špinavých peňazí.

BBC taktiež poukázala na rokovania medzi Facebookom a globálnym poskytovateľom platobných služieb Western Union, ktorý by mohol zohrať dôležitú úlohu pri finančných transakciách. V predchádzajúcich týždňoch sme písali aj o rokovaniach Facebooku so spoločnosťami VISAMastercard, ktoré by mohli túto kryptomenu podporovať.

Cieľom Facebooku údajne je, aby svojou kryptomenou úplne obišiel tradičný bankový sektor a odstránil tak finančné prekážky a znížil náklady spotrebiteľov. Pokiaľ však ide o cenu tejto kryptomeny, jej hodnota by mala kopírovať americký dolár, prípadne jej hybridné verzie iné svetové meny ako sú euro, jen, či libra.

Prvé chýry o kryptomene Facebooku sa objavili v decembri 2018, kedy sa začalo špekulovať o tom, že FB otestuje virtuálnu menu v rámci svojej aplikácie Whats App. Neskôr sa však ukázalo, že s kryptomenami má omnoho smelšie plány. Otázne však je, do akej miery bude kryptomena Facebooku decentralizovaná.

Pokiaľ ide o financovanie projektu, Facebook hľadá investorov, od ktorých chce získať na projekt miliardu dolárov. Údajne aj z dôvodu, aby mali nad celým projektom dohľad aj tretie strany a znížila sa tak miera jeho centralizácie. Spomína sa, že záujem prejavil aj Tim Draper, ktorý je známy ako jeden z najväčších fanúšikov a zároveň investorov do Bitcoinu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.