Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutie Úradu pre autorské práva nič nepotvrdzuje

Článok

wright
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kontroverzný Craig Wright podľa medializovaných správ nadobudol tento týždeň autorské práva na Bitcoin White Paper, v dôsledku čoho raketovo vyletela cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom. Táto skutočnosť však v žiadnom prípade neznamená, že Wright je tajomný autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Denník Financial Times vo svojom včerajšom článku vysvetľuje okolnosti podania žiadosti o copyright na Bitcoin Whitepaper a spôsob, akým bola zaregistrovaná. Hovorca Wrighta totiž pre Financial Times povedal, že ,,registrácie vydané Úradom pre autorské práva USA uznávajú Wrighta ako autora Bitcoin White paper-u známeho pod pseudonymom Satoshi Nakamoto“.

Toto tvrdenie však sprevádza veľký skepticizmus. Len málokto verí, že by austrálsky podnikateľ mohol naozaj byť Satoshi Nakamoto. Hoci to o sebe neustále opakuje, nepredostrel žiadny dôkaz, ktorým by tieto tvrdenia potvrdil.

Treba si uvedomiť, že Úrad pre autorské práva síce uznal žiadosť Wrighta, no neskúma či vyhlásenia uvedené v prihláške sú pravdivé a tiež neskúma totožnosť osôb, ktoré sa registrujú k týmto právam. ,,V prípade, ak je dielo zapísane pod pseudonymom, Úrad pre autorské práva neskúma, či existuje preukázateľné spojenie medzi navrhovateľom a pseudonymným autorom,” uviedol pre Financial Times zástupca Úradu pre autorské práva USA.

Zároveň platí, že Úrad pre autorské práva môže zrušiť akúkoľvek prihlášku k copyrightu, ak bude isté, že prezentované informácie nie sú pravdivé a osoba, ktorá tvrdí, že je autorom diela, v skutočnosti nie je tým, za koho sa prezentuje.

Craigh Wright sa v posledných mesiacoch zviditeľnil tým, že podával žaloby na osoby, ktoré ho obvinili z klamstva, keď o sebe prehlasoval, že je Satoshi Nakamoto. Špičkou ľadovca bolo následne rozhodnutie burzy Binance delistovať zo svojej ponuky “Wrightovú” kryptomenu Bitcoin SV.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.