Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Armstrong o budúcnosti Coinbase: Lightning Network, obchodovanie na páku či platobná karta

Článok

coinbase Brian Armstrong
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ zmenárne Coinbase Brian Armstrong bol hosťom populárnej relácie “Ask Me Anything“ (AMA) na Reddite. V rámci nej mu mali užívatelia tejto sociálnej siete možnosť položiť otázky týkajúce sa kryptomien a samozrejme najmä zmenárne Coinbase a jej produktov, ako sú Coinbase Custody, Coinbase Earn či Coinbase Pro.

 Portál cryptoglobe.com vybral najzaujímavejšie body z celého rozhovoru, ktore si môžete prečítať v rámci tohto prehľadného súhrnu:

  • Cenové alerty (upozornenia): Táto funkcia by mala byť už čoskoro dostupná v mobilnej aplikácii. Coinbase tiež pracuje na zlepšení podpory cenových upozornení vo webových verziách. Na začiatku budú užívatelia schopní nastaviť cenový alert ručne (napríklad, aby prišlo upozornenie, keď cena BTC klesne na 5000 dolárov), avšak časom budú dostupné aj automatizované upozornenia v prípade veľkých cenových výkyvov
  • Staking: Táto funkcia bola nedávno pridaná do platformy Coinbase Custody pre inštitucionálnych investorov, aby podporila kryptomeny, ktorú používajú konsenzus Proof of Stake (PoS), ako je napríklad Tezos (XTZ). Záujem je však aj zo strany retailových investorov.
  • Hlasovanie (Onchain governance): Coinbase uvažuje o tejto možnosti a o tom, ako ju realizovať čo najjednoduchším spôsobom pre užívateľov
  • Margin Trading na burze Coinbase Pro (obchodovanie na páku): Spoločnosť sa podľa Armostronga snaží prísť na najlepší spôsob, ako túto funkciu sprístupniť na Coinbase Pro takým spôsobom, aby bolo všetko v poriadku z regulačného hľadiska
  • Karta Coinbase: Zatiaľ dostupná len pre Veľkú Britániu. Armotrong nevedel povedať dátum, kedy bude dostupná aj občanom USA či v iných krajinách
  • Nástroje pre vykazovanie daní: Coinbase pracuje na nástroji, pomocou ktorého budú mať jeho zákazníci zjednodušenú administratívu týkajúcu sa daňových povinností
  • Podpora pre Lightning Newtork (LN): Armostrong zhruba pred mesiacom požiadal vývojárov zo svojho tímu, aby mu odpovedali na to, čo je najzaujímavejšia technológia, ktorej sa venujú cez víkendy. Dostal zhruba 40 odpovedí. Najbežnejšou odpoveďou bol Lightning Network. To je pre spoločnosť podľa Armostronga jasný signál, že Lightning Network treba vnímať veľmi seriózne. Nie je si však zatiaľ istý, akým spôsobom sa bude dať podpora pre Lightning Network na Coinbase realizovať.

Zdroj: cryptoglobe.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne