Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

OFICIÁLNE: SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie v prípade spoločnej žiadosti VanEck, SolidX a burzy CBOE o schválenie prvého Bitcoin ETF.

SEC k posúdeniu žiadosti pridala ďalšiu 35-dňovu lehotu určenú na zhromažďovanie ďalších informácií a názorov týkajúcich sa tohto návrhu. SEC svoje rozhodnutie odôvodnila tým, že existuje ešte 14 otvorených otázok, ktoré sa týkajú ochrany investorov a verejného záujmu. V rámci svojho vyhlásenia spomína najmä dodržiavanie pravidiel, ktoré zabránia podvodným a manipulatívnym aktom a praktikám a prispejú k podpore spravodlivých zásad obchodu.

Komisia sa v prípade žiadosti VanEck, SolidX a CBOE teda rozhodla podobne, ako u žiadosti Bitwise Asset Management, ktorá bola odložená minulý týždeň. Prekvapujúce bolo len to, že tak neurobila v rovnaký čas, čo naznačovalo, že v prípade tejto žiadosti môže prísť zamietnutie (veľmi pravdepodobné) alebo schválenie.

Najbližší termín, do kedy sa musí SEC vyjadriť k tejto žiadosti je 19. august. Verdikt však môže ešte raz odložiť. Definitívne stanovisko, či túto žiadosť o Bitcoin ETF schváli alebo nie, musí zverejniť najneskôr 18. októbra tohto roku.

ETF sú cenné papiere, ktoré sa oceňujú ako percento pridruženého aktíva, čo ich robí podobné tradičným akciám. Mnohí odborníci sa domnievajú, že schválenie prvého Bitcoin ETF by mohlo prispieť výraznému rastu ceny Bitcoinu, nakoľko by tým Bitcoin získal väčšiu vážnosť zo strany amerických regulátorov. Zaujať ako investičné aktívum by tak mohol mnohých nových inštitucionálnych investorov.

Schválenie Bitcoin ETF, či už ide o túto žiadosť, alebo žiadosť od Bitwise Asset Management, sa však v tomto roku veľmi nepredpokladá. Podozrenia z manipulácie trhu sú stále veľmi časté a SEC určite nepristúpi k schváleniu tohto produktu skôr, než si bude 100% isté, že trh s kryptomenami je dostatočne vyspelý a regulovaný.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.