Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

spravy-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Centrálne banky čoskoro nebudú akumulovať len zlato, ale pristúpia aj k investíciám do jeho digitálnej alternatívy – teda do bitcoinu. Takýmto odvážnym vyhlásením nás cez týždeň prekvapil známy bitcoinový propagátor Anthony Pompliano. Uviedol to v reakcii na správy, podľa ktorých centrálne banky v súčasnosti vykazujú historicky neväčšiu akvizíciu zlata, aby sa poistili voči rizikám súvisiacim s americkým dolárom.

Pompliano: Centrálne banky začnú po zlate nakupovať aj bitcoin

Portál Cointelegraph v úvode týždňa spracoval článok, v ktorom uviedol 3 dôvody, prečo by mala cena bitcoinu napriek 33% korekcii ďalej rásť. Dôvodmi sú dlhodobo nedotknuté bitcoiny, štart bullrunu počas kapitulácie minerov a blížiaci sa halving. Viac sa dozviete v tomto článku.

Posledné dva týždne sa veľa hovorilo o blížiacom sa spustení produktu LedgerX, ktorý mal uviesť na trh historicky prvé Bitcoin futures viazané na reálne bitocoiny, čím by predbehol aj častejšie spomínaný Bakkt. Ako sa napokon ukázalo, americká Komisia pre komoditné futures (CFTC) LedgerX povolenie na tento produkt zatiaľ neudelila. Zaujímavé na celej veci je najmä to, ako LedgerX “živil“ šírenie tejto falošnej správy a neuviedol ju na právu mieru. Téme sme sa venovali v tomto článku.

LedgerX nemá povolenie na fyzicky vysporiadené Bitcoin Futures. Prečo zavádzal?

Hoci posledné bitcoiny budú vyťažené až v roku 2140, v tomto týždni bolo vyťažených už 85% všetkých bitcoinov, ktoré budú kedy existovať. Mnohé z tých, ktoré už vznikli, sú však nenávratne “stratené“ v tom zmysle, že ich majitelia k nim stratili privátne kľúče a tak sa s nimi už nikdy nebude dať manipulovať. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Cez týždeň pokračovali v USA verejne diskusie na tému kryptomien a blockchainu. V utorok sme vás informovali o tom, ako viacero amerických senátorov otvorene priznalo ich potenciál a význam. To najpodstatnejšie sme zhrnuli tu.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) medzitým plánuje spustiť na blockchainoch bitcoinu, Ethereum či XRP vlastné uzly (nody) a to napriek tomu, že existuje mnoho voľne dostupných nástrojov, pomocou ktorých môže sledovať ich aktivitu. Cieľom SEC je, aby mohla lepšie monitorovať riziká a zlepšiť dodržiavanie predpisov v kryptopriestore. Podrobnosti nájdete tu.

Po pár týždňoch sa opäť vyjadril k cene bitcoinu miliardár Mike Novogratz z Galaxy Digittal. Vyhlásil, že cena bitcoinu podľa neho už nikdy neklesne pod 5000 dolárov. Zároveň však priznal, že by bol poriadne nervózny, keby sa prepadla pod 6000 USD.

Na záver by sme v súvislosti s bitocinom radi upozornili na milé video, ktoré vzniklo z produkcie portálu Cointelegraph. Jeho redaktorka Molly Jane Zuckermanová urobila zaujímavý simulovaný rozhovor s bitcoinom, ktorý mal ilustrovať to, ako by bitcoin približne odpovedal na zaujímavé otázky, keby bol konkrétnou osobou s vlastnou mysľou. Video si môžete pozrieť tu.

Altcoiny

Zaujímavú myšlienku smerom ku kryptomene Ethereum priniesla vo svojom novom reporte na inštitucionálnych investorov zameraná zmenáreň SFOX. Tá totiž skonštatovala, že Ethereum má blízko k tomu, aby už nebolo vnímane ako klasický altcoin. Podrobnosti o dôvodoch, prečo si to myslí, sme zhrnuli v tomto článku.

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) vydalo v poradí trinásty rating kryptomien. Opäť, podobne ako posledných pár mesiacov, je víťazom poradia EOS. Druhé skončilo Ethereum a tretí Tron. Prekvapujúce je umiestnenie bitcoinu, ktorý skončil až na jedenástej priečke. Celkovo hodnotených bolo 37 projektov podľa troch faktorov – technológie, aplikácie (použiteľnosti) a kreativity. Podrobnosti a celé poradie tohto ratingu nájdete v tomto našom článku.

Čína vydala nový rating kryptomien. Bitcoin chýba v TOP10

Kedy konečne príde altcoinova sezóna? Dočkáme sa jej vôbec? K tejto otázke sa na Twitteri vyjadril šéf burzy Binance Changpeng Zhao: ,,Rozdiel medzi altcoinovou sezónou v roku 2017 a tou, ktorá príde najbližšie, je v tom, že v tej novej to nebude len o whitepaperoch. Projekty ďalšej altcoinovej sezóny budú mať produkty a užívateľov. Stále pôjde o rizikovú investíciu, avšak tento priemysel je už omnoho zdravší.”

Aj v tomto týždni sa veľa hovorilo o kryptomene Libra. Facebook vo svojej štvrťročnej správe, ktorú adresoval Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) pripustil možnosť, že jeho kryptoprojekt napokon nikdy neuzrie svetlo sveta. Dôvodom sú veľké regulačné prekážky a nejasné zákony. Podrobnosti nájdete tu.

Libra sa možno nikdy nespustí, naznačil Facebook

Brad Garlinghouse, šéf Ripple (XRP), je medzitým voči Facebooku veľmi kritický. Myslí si, že spôsobom akým bol napísaný whitepaper Libry a to, ako bola prezentovaná, bolo škodlivé pre celý kryptopriestor a Facebook jednoducho zašiel príliš ďaleko. Ripple dokonca adresovalo zákonodarcom otvorený list, v ktorom ich vyzýva, aby nehádzali všetky kryptomeny do jedného vedra.

Odlišný názor na Libru a Facebook má spoločnosť Bitwise Asset Investments, ktorá v tomto roku žiada o udelenie povolenia na prvé Bitcoin ETF. Myslí si, že iniciatíva Facebooku posunula kryptomeny o tri roky dopredu.

Zaujímavú spoluprácu uzavrel projekt PundiX s juhokórejským technologickým gigantom Samsungom. Ten bude v rámci svojej Blockchain Wallet podporovať integráciu kryptomenovej peňaženky od PundiX – XWallet.

Blockchainový prehliadač Brave odteraz ponúka svojim používateľom možnosť tipovať (odmeňovať) tvorcov obsahu na Twitteri natívnymi tokenmi Basic Attention Token (BAT). Touto formou je cez Brave už dlhšiu dobu možné odmeňovať príspevky na YouTube, Twitchi a čoskoro by sa tejto funkcionality mali dočkať aj Reddit, GitHub či Vimeo.

Mohlo by vás tiež zaujímať …

  • Cez týždeň sa opäť hovorilo o aplikácií Square Crypto, ktorú pripravuje vďaka investíciam zo strany šéfa Twitteru Jacka Dorseyho tím bitcoinových developerov a špecialistov na UIX. Apliklácia Square Crypto zameraná predovšetkým na bitcoin by vraj mohla byť gamechangerom v tom, ako bude vnímané používanie bitcoinu na dennej báze.
  • V Indii sa intenzívne hovorí o zákone, ktorý by mal zakázať všetky kryptomeny. Na stranu kryptomien a blockchainu sa však postavila významná indická obchodná organizácia Nesscom, ktorá upozorňuje na riziká tohto kroku. Viac sa dozviete tu.
  • Do trhu s kryptomenami pomaly, ale isto, vstupuje obrovský americký broker TD Ameritrade, ktorý spustil novú zmenáreň The Pit, ktorá by mala byť prepojená s peňaženkami na blockchain.com.
  • Až tretina amerických investorov sa zaujíma o bitcoin, čo je údajne približne 21 miliónov ľudí. Vyplýva to z prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Grayscale. Viac sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.