Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Indická Nasscom kritizuje vládu ohľadom návrhu zákazu kryptomien

Článok

India a kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Veľká indická obchodná organizácia Nasscom sa postavila proti všeobecnému zákazu kryptomien, ktorý bol nedávno navrhnutý miestnou vládou.

,,Nasscom je presvedčený, že nedávny návrh medzirezortného výboru vlády zakázať všetky kryptomeny, ktoré nie sú podporované vládou, nie je konštruktívnym opatrením. Namiesto toho by sa vláda mala usilovať o vytvorenie rámcového frameworku pre reguláciu a monitorovanie kryptomien a tokenov,” tvrdí organizácia.

Nasscom navrhuje, že nove kryptomenové projekty by sa mohli pred spustením vždy otestovať v rámci akej si regulačnej karantény. Globálny zákaz kryptomien v krajine by podľa nej znamenal len vytlačenie legitímnych projektov z trhu, ktoré dodržiavajú pravidlá, čo by nebolo v prospech veci.

Spoločnosť Nasscom vznikla už v roku 1988 a má viac ako 2700 členských spoločnosti z IT sektora, outsourcingu podnikových procesov a ďalších priemyselných odvetví.

Aký je stav v Indii dnes?

Hoci kryptomeny zatiaľ oficiálne zakázané neboli, v praxi nemá trh s kryptomenami v Indii na ružiach vôbec ustlané. Centrálna banka Indie (RBI) už zakázala činnosť viacerým kryptozmenárňam a iným finančným inštitúciám, ktoré sa snažili ponúkať služby s kryptomenami, zdvihla varovný prst.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne