Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano: Centrálne banky začnú po zlate nakupovať aj bitcoin

Článok

Bitcoin, zlato, pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Centrálne banky začnú kupovať bitcoiny (BTC), aby sa poistili voči rizikám, ktoré súvisia s americkým dolárom. Predpovedá to Anthony Pompliano vo svojom najnovšom tweete.

Pompliano, spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets, a známy propagátor bitcoinu, uverejnil tento tweet v reakcií na správy, podľa ktorých centrálne banky v súčasnosti zaznamenávajú historicky najväčšiu akvizíciu zlata.

Podľa The Financial Times kúpili centrálne banky od úvodu tohto roka rekordných 15,7 miliárd dolárov zlata z dôvodu diverzifikácie svojich rezerv voči americkému doláru. Motivuje ich k tomu najmä globálne obchodné napätie v súvislosti s obchodnou vojnou medzi USA a Čínou či eskalujúce napätie na Blízkom východe. Aktivita centrálnych bánk v tomto roku predstavovala údajne až jednu šestinu celkového dopytu po zlate.

Zatiaľ čo Svetová rada pre zlato očakáva, že geopolitická neistota bude naďalej vytvárať tlak na centrálne banky, aby pokračovali v rozširovaní zlatých rezerv, Anthony Pompliano si myslí, že to bude viesť postupne k investíciám centrálnych bánk do bitcoinov.

,,Počkajte, kým sa dozvedia o nekorelujúcom asysmetrickom náraste bitcoinoveho profilu. Každá centrálna banka bude kupovať bitcoin,” napísal.

Pompliano sa tak stal tento týždeň už druhýkrát centrom pozornosti kryptomenovej komunity. V posledný júlový deň absolvoval zaujímavý rozhovor s Petrom Schiffom, investičným veteránom zameraným na zlato, v ktorom sa ho snažil presvedčiť o hodnote bitcoinu. V tomto úsilí však neuspel, hoci mal viacero kvalitných argumentov. Podľa Schiffa je investícia do bitcoinu ako náboženstvo, pri ktorom sú investori, teda aj Pompliano, zaslepení voči realite. ,,Keď ste v bubline, nemôžete vidieť bublinu, skonštatoval.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.