Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano: Centrálne banky začnú po zlate nakupovať aj bitcoin

Článok

Bitcoin, zlato, pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Centrálne banky začnú kupovať bitcoiny (BTC), aby sa poistili voči rizikám, ktoré súvisia s americkým dolárom. Predpovedá to Anthony Pompliano vo svojom najnovšom tweete.

Pompliano, spoluzakladateľ Morgan Creek Digital Assets, a známy propagátor bitcoinu, uverejnil tento tweet v reakcií na správy, podľa ktorých centrálne banky v súčasnosti zaznamenávajú historicky najväčšiu akvizíciu zlata.

Podľa The Financial Times kúpili centrálne banky od úvodu tohto roka rekordných 15,7 miliárd dolárov zlata z dôvodu diverzifikácie svojich rezerv voči americkému doláru. Motivuje ich k tomu najmä globálne obchodné napätie v súvislosti s obchodnou vojnou medzi USA a Čínou či eskalujúce napätie na Blízkom východe. Aktivita centrálnych bánk v tomto roku predstavovala údajne až jednu šestinu celkového dopytu po zlate.

Zatiaľ čo Svetová rada pre zlato očakáva, že geopolitická neistota bude naďalej vytvárať tlak na centrálne banky, aby pokračovali v rozširovaní zlatých rezerv, Anthony Pompliano si myslí, že to bude viesť postupne k investíciám centrálnych bánk do bitcoinov.

,,Počkajte, kým sa dozvedia o nekorelujúcom asysmetrickom náraste bitcoinoveho profilu. Každá centrálna banka bude kupovať bitcoin,” napísal.

Pompliano sa tak stal tento týždeň už druhýkrát centrom pozornosti kryptomenovej komunity. V posledný júlový deň absolvoval zaujímavý rozhovor s Petrom Schiffom, investičným veteránom zameraným na zlato, v ktorom sa ho snažil presvedčiť o hodnote bitcoinu. V tomto úsilí však neuspel, hoci mal viacero kvalitných argumentov. Podľa Schiffa je investícia do bitcoinu ako náboženstvo, pri ktorom sú investori, teda aj Pompliano, zaslepení voči realite. ,,Keď ste v bubline, nemôžete vidieť bublinu, skonštatoval.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne