Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

LedgerX nemá povolenie na fyzicky vysporiadené Bitcoin Futures. Prečo zavádzal?

Článok

LedgerX, Bitcoin Futures
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) podľa najnovších správ neudelila spoločnosti LedgerX povolenie na ponúkanie fyzicky vysporiadaných Bitcoin futures (teda v bitcoinoch), ako to bolo doteraz reportované.

LedgerX teda nepredbehol spoločnosť Bakkt, ktorá sa usiluje získať od CFTC povolenie na tento produkt už niekoľko mesiacov.

Falošné informácie o tom, že CFTC povolilo Bitcoin futures viazaných na reálne BTC, sa množili najmä v posledných týždňoch, kedy bola šírená správa o tom, že LedgerX začne už v úvode augusta ponúkať tento produkt na svojej obchodnej platforme Omni.

Špecialista na deriváty Thomas G. Thompson však zdôraznil, že CFTC neuvádza na svojom webe žiadne schválene bitcoin futures pre túto firmu. Viaceré média následne požiadali CFTC o oficiálne stanovisko. Ako prvý získal odpoveď portál Theblockcrypto.com s odpoveďou, že LedgerX povolenie na tento produkt zatiaľ nedostalo.

Čo sa teda vlastne stalo? Z tweetu LedgerX, ktorý bol neskôr zmazaný, vyplývajú dva fakty: Platforma LedgerX Omni bola spustená, víta nových užívateľov a vyzýva ich k registrácií pre “skorý prístup”. To teda naznačuje, že užívatelia, ktorí sa teraz zaregistrujú, môžu získať oproti tým, ktorí sa pridajú až v budúcnosti, nejaké výhody navyše. Avšak neznamená to, že obchodovanie s BTC futures bolo spustené.

Veľmi zvláštne pôsobí prístup spoločnosti LedgerX, ktorá sa sama podieľala na šírení tejto špekulácie, keď sa pri publikovaní vyššie spomínaného tweetu odvolávala na článok Coindesk, ktorý informoval o tom, že LedgerX spúšťa bitcoin futures viazané na bitcoin a poráža tak Bakkt.

Jedna vec sú totiž správy médií, ktoré majú zlé informácie, čo platilo v tomto prípade o Coindesku, Cointelegraphe a ďalších veľkých svetových kryptoportáloch a napríklad aj o kryptonovinách, ktoré sa na tieto správy odvolávali, a druhá prístup samotnej spoločnosti, ktorej sa tieto informácie týkajú. Prekvapuje, že LedgerX nechal ľudí žiť v tomto omyle a neuviedol informácie na správnu mieru. Naopak využil to na svoju propagáciu a dokonca sa odvolával na tieto správy na svojom Twitteri.

Tweet LedgerX, ktorý bol následne zmazaný:

Zdroj: theblockcrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.