Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

LedgerX nemá povolenie na fyzicky vysporiadené Bitcoin Futures. Prečo zavádzal?

Článok

LedgerX, Bitcoin Futures
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) podľa najnovších správ neudelila spoločnosti LedgerX povolenie na ponúkanie fyzicky vysporiadaných Bitcoin futures (teda v bitcoinoch), ako to bolo doteraz reportované.

LedgerX teda nepredbehol spoločnosť Bakkt, ktorá sa usiluje získať od CFTC povolenie na tento produkt už niekoľko mesiacov.

Falošné informácie o tom, že CFTC povolilo Bitcoin futures viazaných na reálne BTC, sa množili najmä v posledných týždňoch, kedy bola šírená správa o tom, že LedgerX začne už v úvode augusta ponúkať tento produkt na svojej obchodnej platforme Omni.

Špecialista na deriváty Thomas G. Thompson však zdôraznil, že CFTC neuvádza na svojom webe žiadne schválene bitcoin futures pre túto firmu. Viaceré média následne požiadali CFTC o oficiálne stanovisko. Ako prvý získal odpoveď portál Theblockcrypto.com s odpoveďou, že LedgerX povolenie na tento produkt zatiaľ nedostalo.

Čo sa teda vlastne stalo? Z tweetu LedgerX, ktorý bol neskôr zmazaný, vyplývajú dva fakty: Platforma LedgerX Omni bola spustená, víta nových užívateľov a vyzýva ich k registrácií pre “skorý prístup”. To teda naznačuje, že užívatelia, ktorí sa teraz zaregistrujú, môžu získať oproti tým, ktorí sa pridajú až v budúcnosti, nejaké výhody navyše. Avšak neznamená to, že obchodovanie s BTC futures bolo spustené.

Veľmi zvláštne pôsobí prístup spoločnosti LedgerX, ktorá sa sama podieľala na šírení tejto špekulácie, keď sa pri publikovaní vyššie spomínaného tweetu odvolávala na článok Coindesk, ktorý informoval o tom, že LedgerX spúšťa bitcoin futures viazané na bitcoin a poráža tak Bakkt.

Jedna vec sú totiž správy médií, ktoré majú zlé informácie, čo platilo v tomto prípade o Coindesku, Cointelegraphe a ďalších veľkých svetových kryptoportáloch a napríklad aj o kryptonovinách, ktoré sa na tieto správy odvolávali, a druhá prístup samotnej spoločnosti, ktorej sa tieto informácie týkajú. Prekvapuje, že LedgerX nechal ľudí žiť v tomto omyle a neuviedol informácie na správnu mieru. Naopak využil to na svoju propagáciu a dokonca sa odvolával na tieto správy na svojom Twitteri.

Tweet LedgerX, ktorý bol následne zmazaný:

Zdroj: theblockcrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne