Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Zaujalo nás: Cointelegraph urobil rozhovor s bitcoinom

Článok

bitcoin-rozhovor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Redaktorka populárneho kryptomenového portálu Cointelegraph Molly Jane Zuckermanova sa rozhodla podstúpiť veľkú výzvu – vyspovedať v  najnovšom interview samotný bitcoin.

Pochopiteľne išlo o dopredu vymyslený formát s odpoveďami, ktoré mali ilustrovať to, ako by približne odpovedal bitcoin v prípade, že by bol konkrétnou osobou s vlastnou mysľou.

Počas rozhovoru, ktorý si môžete pozrieť cely na priloženom videu, odpovedal bitcoin na viacero zaujímavých otázok. Na otázku, či si myslí, že niekedy spozná totožnosť  svojho tvorcu známeho ako Satoshi Nakamoto, odpovedal takto: ,,Dúfam, že skutočná identita môjho otca sa nikdy neodhalí. Myslím si, že s ohľadom na povahu kryptomien je ich decentralizácia absolútnym základom. Anonymný tím tvorcov, to je to najpoetickejšie a najvhodnejšie riešenie.”

Bitcoin“ je rád, že existujú aj iné kryptomeny, takzvané altcoiny. Uviedol, že ak má daný projekt dobre úmysly, je skutočné decentralizovaný a snaží sa priniesť do sveta väčšiu slobodu, je na jeho strane.

Pokiaľ ide o to, že bol v minulosti využívaný na nelegálne činnosti a v súčasnosti, hoci v obmedzenej miere, to platí stále, uviedol, že je nesprávne obviňovať konkrétny nástroj za to, na čo je používaný. ,,Napríklad aj vrahovia nosia topánky. To však neznamená, že by sme mali zakázať používanie topánok,” predostrel zaujímavý príklad. Popri tom si myslí, že ľudia by sa mali pozerať na kryptomeny z väčšieho nadhľadu a v dlhodobejšej perspektíve.

Témou bola aj kryptomena Libra, ktorú pripravuje Facebook. Bitcoin verí, že poslúži k širšej adopcii kryptomien. ,,Dúfam, že bude ako vstupná droga k tomu, aby sa ľudia dostali ku skutočne decentralizovaným projektom, ako som ja,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne