Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Zaujalo nás: Cointelegraph urobil rozhovor s bitcoinom

Článok

bitcoin-rozhovor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Redaktorka populárneho kryptomenového portálu Cointelegraph Molly Jane Zuckermanova sa rozhodla podstúpiť veľkú výzvu – vyspovedať v  najnovšom interview samotný bitcoin.

Pochopiteľne išlo o dopredu vymyslený formát s odpoveďami, ktoré mali ilustrovať to, ako by približne odpovedal bitcoin v prípade, že by bol konkrétnou osobou s vlastnou mysľou.

Počas rozhovoru, ktorý si môžete pozrieť cely na priloženom videu, odpovedal bitcoin na viacero zaujímavých otázok. Na otázku, či si myslí, že niekedy spozná totožnosť  svojho tvorcu známeho ako Satoshi Nakamoto, odpovedal takto: ,,Dúfam, že skutočná identita môjho otca sa nikdy neodhalí. Myslím si, že s ohľadom na povahu kryptomien je ich decentralizácia absolútnym základom. Anonymný tím tvorcov, to je to najpoetickejšie a najvhodnejšie riešenie.”

Bitcoin“ je rád, že existujú aj iné kryptomeny, takzvané altcoiny. Uviedol, že ak má daný projekt dobre úmysly, je skutočné decentralizovaný a snaží sa priniesť do sveta väčšiu slobodu, je na jeho strane.

Pokiaľ ide o to, že bol v minulosti využívaný na nelegálne činnosti a v súčasnosti, hoci v obmedzenej miere, to platí stále, uviedol, že je nesprávne obviňovať konkrétny nástroj za to, na čo je používaný. ,,Napríklad aj vrahovia nosia topánky. To však neznamená, že by sme mali zakázať používanie topánok,” predostrel zaujímavý príklad. Popri tom si myslí, že ľudia by sa mali pozerať na kryptomeny z väčšieho nadhľadu a v dlhodobejšej perspektíve.

Témou bola aj kryptomena Libra, ktorú pripravuje Facebook. Bitcoin verí, že poslúži k širšej adopcii kryptomien. ,,Dúfam, že bude ako vstupná droga k tomu, aby sa ľudia dostali ku skutočne decentralizovaným projektom, ako som ja,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.