Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bude Square Crypto gamechangerom? Našim cieľom je bitcoin pre všetkých

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Steve Lee, projektový manažér Square Crypto, projektu, ktorý má blízko k platobnej spoločnosti Square prevádzkujúcej populárnu aplikáciu CashApp, bol hosťom populárnej rubriky na Twitteri “Ask me anything” (AMA), v rámci ktorej odpovedal na otázky týkajúce sa vývoja ich očakávanej aplikácie pre bitcoin.

Vytvorenie platformy Square Crypto inicioval zakladateľ Twitteru a zároveň šéf spoločnosti Square Jack Dorsey, ktorý je veľkým bitcoinovým fanúšikom. Hoci cez Square a CashApp je možné nakupovať a držať bitcoin, cítil, že bitcoin ako kryptomena, ktorá sa podľa neho stane hlavnou menou internetu, potrebuje ľahko používateľnú skvelo naprogramovanú open-source aplikáciu, ktorá bude akýmsi “gamechangerom“ pre používanie bitcoinu bežnými ľuďmi. Z tohto dôvodu sa rozhodol financovať jej vývoj, najať špičkových developerov a popri tom celý tím ubezpečiť, že má voľné ruky a je nezávislý od úspechov spoločnosti Square.

,,Našim cieľom je bitcoin pre všetkých. Zameriavame sa na vylepšenie skúsenosti s používaním bitcoinu u bežných užívateľov. Zameranie sa na užívateľsky zážitok bude vždy stredobodom toho, na čo sa budeme zameriavať,” načrtol viac túto tému počas AMA Steve Lee.

Hoci aplikácia má byť zameraná predovšetkým na Bitcoin, Lee nevylúčil, že jej súčasťou bude aj podpora iných projektov. Uviedol to v rámci odpovede na to, prečo sa aplikácia nevolá “Square Bitcoin“ namiesto Square Crypto. ,,Sme veľmi, veľmi pro-bitcoinový. Máme pred sebou viac než dosť práce. Napriek tomu sme otvorení novým prípadom použitia a technológiám, ktoré môžu doplniť bitcoin,” uviedol v odpovedi.

Spoločnosť Square, ktorá síce nemá vplývať na vývoj aplikácie, no stojí za jej financovaním, má medzitým výborný rok. Hodnota akcií firmy narástla už o viac než 50%.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.