Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Libra sa možno nikdy nespustí, naznačil Facebook

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Facebook vo štvrťročnej správe, ktorú adresoval Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), priznal, že regulačné prekážky a nejasné zákony v USA a iných krajinách sveta, môžu výrazne skomplikovať spustenie kryptomeny Libra.

,,Neexistuje žiadna záruka, že Libra, alebo naše súvisiace produkty a služby budú sprístupnené včas, alebo vôbec,” konštatuje sa v správe Facebooku. ,,Naša účasť v Libra Association nás vystavuje značnej regulačnej kontrole a iným rizikám, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť naše podnikanie, povesť alebo finančné výsledky.“

Facebook tiež tvrdí, že súčasné zákony týkajúce sa digitálnych mien sú neisté a sú stále vo fáze vývoja. ,,Libra vyvolala významnú reakciu od vlád a regulačných orgánov vo viacerých jurisdikciách a očakávame, že táto kontrola bude pokračovať,“ píše sa v texte.

Oficiálne oznámenie Facebooku spustiť digitálnu menu, na ktorej sa má spolupodieľať aj ďalších 26 spoločnosti (časom ich má byť viac než sto), vyvolalo množstvo reakcií zo strán centrálnych bánk, ministrov financií či šéfov rôznych regulačných orgánov po celom svete. Vyjadril sa k nej aj prezident USA Donald Trump, ktorý medzitým stihol skritizovať aj bitcoin.

Popri tom sa začali objavovať aj početné vyjadrenia týkajúce sa obáv, či má Libra potenciál ohroziť centrálne banky a finančnú stabilitu. Spoločnú pracovnú skupinu týkajúcu sa tejto kryptomeny vytvorili aj národy G7, ktoré uvažujú na základe japonskej iniciatívy nad vytvorením vlastnej digitálnej štátmi kontrolovanej meny.

Táto správa samozrejme neznamená, že záujem Facebooku priviesť na trh Libru pôjde do úzadia. Dá sa však predpokladať, že spoločnosť bude čeliť veľkým prekážkam na rôznych regionálnych úrovniach. Okrem toho, že bude musieť uspokojiť náročných regulátorov v USA či Európe, jej budúcnosť je nejasná aj v Indii či Rusku. Napokon teda môže všetko skončiť tak, že Libry sa budúci rok nedočkáme. A ktovie, či vôbec …

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.