Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Americkí senátori uznali význam kryptomien a blockchainu

Článok

bitcoin-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Výbor Spojených štátov amerických pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti sa včera venoval téme regulácie kryptomien a technológie blockchain.

V rámci verejného vypočúvania odpovedali na otázky zákonodarcov generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire, špecialista na medzinárodný obchod a financie Rebecca M. Nelsonova či profesorka práva na University od California Marsha Baradaranová.

Po ukončení vypočutí možno na základe toho, čo bolo počuté v plene, skonštatovať, že viacerí americkí zákonodarcovia veria v potenciál blockchainu a kryptomien a chcú, aby USA boli svetovým lídrom novovznikajúceho trhu.

Senátor Michael Crapo z Idaho skonštatoval, že kryptomeny a technológia blockchain sú nevyhnutné a môže byť pre USA prospešné, ak sa stane v tomto odvetví globálnym lídrom. ,,Chcem, aby USA zostali v popredí tejto technológie, ktorá má neuveriteľný  potenciál no zároveň prináša aj ohromné riziko,” vyhlásil.

Maria Cortezova Mastova, senátorka Nevady, zas uviedla, že si uvedomuje potenciál blockchainu a upozornila, že Spojené štáty by nemali dopustiť, aby ich vedúce postavenie v tomto priemysle ohrozila Čína. To sa môže stáť, ak budú regulácie v USA stále nejasné a čoraz viac amerických krypto startupov bude odchádzať do krajín, ktoré sú voči kryptomenám a technológii blockchain otvorenejšie.

Opäť sa hovorilo hlavne o Libre

Podľa očakávaní bola hlavnou témou pripravovaná kryptomena Facebooku Libra, ktorá vzbudzuje stále veľké obavy zákonodarcov a regulátorov. Senátor Sherrod Brown z Ohia upozornil, že Facebook je stále spoločnosťou, ktorej nemožno dôverovať. Taktiež upozornil na možnosť, že najväčší gigant medzi sociálnymi sieťami môže mať v úmysle ohroziť svojou kryptomenou Libra americký dolár a súčasné platobné systémy, zatiaľ čo sa skrýva za slovom “inovácia”.

Rebecca M. Nelsonova na obavy Browna reagovala s tým, že Libra môže byť gamechangerom pre kryptomeny a svoju rolu už zohrala v tom, že sa výrazne zvýšila diskusia o tejto téme.

Jeremy Allaire zas uviedol, že hodnota globálnej digitálnej meny, ktorá dosiahne masovú adopciu, musí byť stabilná, aby ju boli ľudia ochotní používať a bola tiež použiteľná pre finančný sektor. Práve v tom tkvie potenciál Libry. Pokiaľ ide o budúcnosť, má v tom Allaire jasno. ,,Digitálne peniaze sa budú pohybovať kdekoľvek na svete rýchlosťou internetu a dúfajme, že s vysokou úrovňou bezpečnosti a ochrany údajov,” skonštatoval.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne