Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple zaslalo zákonodarcom otvorený list. Má obavy z regulácii

Avatar

Článok

zo dňa

xrp

Spoločnosť Ripple poslala regulačným orgánom Spojených štátov amerických otvorený list, v ktorom sa vyjadrila k reguláciám kryptomien, o ktorých budú tento týždeň prebiehať nové verejné vypočutia.

Motiváciu Ripple zaslať americkým zákonodarcom tento list naznačil už minulý týždeň CEO spoločnosti Brad Garlinghouse, ktorý vyjadril obavu, že súčasné rokovania o regulácii kryptomeny Libra, ktorú pripravuje Facebook, môžu mať negatívny dopad na celý krypto priemysel.

,,Mnohí z odvetvia blockchain technológii a digitálnych mien sú zodpovední hráči. Rešpektujeme americké a medzinárodné právo. Sme zodpovední za to, že slúžime väčšiemu dobru,” uviedol.

Ripple je spoločnosťou stojacou za kryptomenou XRP, ktorá sa sústredí na bankový sektor a realizáciu lacných a rýchlych medzinárodných platieb. Z dôvodu výraznej centralizácie tejto kryptomeny a faktu, že Ripple chce slúžiť hlavne bankám, je však označenie XRP ako kryptomeny častokrát v kryptomenovej komunite spochybňované a kritizované.

Aj obsah listu, ktorý dostali americkí zákonodarcovia naznačuje, že Ripple nechce budovať decentralizovaný systém. Garlinghouse a spol. totiž v rámci neho viackrát vyzdvihli dôležitosť centrálnych bánk a vládnej menovej politiky. Teda toho, čomu by mal bitcoin čeliť.

Pokiaľ ide o reguláciu, žiada hlavne to, aby sa spoločnosti zaoberajúce touto technológiou neocitli v konkurenčnej nevýhode. ,,Žiadame vás, aby ste podporili reguláciu, ktorá nebude znevýhodňovať americké spoločnosti, ktoré sa zaoberajú touto technológiou a jej inováciou. Klasifikujte digitálne meny spôsobom, ktorý uznáva ich základné fundamentálne rozdiely – nemaľujte ich (regulácie) širokouhlým štetcom,” žiada Ripple regulátorov.

Americkí zákonodarcovia budú hovoriť o kryptomenách už zajtra v rámci vypočutia s názvom “Preskúmanie regulačných rámcov pre digitálne meny a blockchain“.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza altcoinov (22.10.): Ethereum, Litecoin a NEO

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Na grafu Etherea stále můžeme sledovat stejný bearish scénář, který počítá s odrazem na cenách mezi 144 -126 USD. V poslední době highcapy reagují na pohyby BTC daleko méně (resp. pokud BTC roste, rostou pomaleji. Naopak když klesá, klesají rychleji). Dává mi tedy smysl soustředit se na níže kapitalizované altcoiny, kde je příležitostí stále spousta.

Na Ethereu nyní sleduji level 167 USD, pod kterým se potvrzuje bearish scénář. Stejně tak důležitá je vyznačená rezistence kolem ceny 180 USD. pokud ji eth překoná, můžeme vidět větší pohyb k 188 USD, což je pro býky aktuálně nejdůležitější cenová úroveň. 

LTC/USDT

Litecoin se nám také moc nehýbe, takže vidíme stále stejnou formaci FW. Stále věřím, že dává daleko větší smysl ještě jeden leg dolů, k 48 USD, před zajímavějším odrazem. Podobně jako u ETH je zde ale důležitý level pro býky, který máme na ceně 57 USD. Pokud by LTC zvládnul prorazit tuto úroveň, pravděpodobně uvidíme bounce až k 62-63 USD.

Stále jsme ale v rámci lokálního downtrendu, takže těch 63 dolarů by měl být i při bullish verzi vrchol.

NEO/BTC

Neo sice v minulé anketě nevyhrálo, ale věřím, že je to v této chvíli jeden ze zajímavějších coinů, a to především v páru s BTC. Neo se pohybuje v trianglu a vidíme tam známky síly. Pokud přijde zajímavý uzávěr svíce nad rezistenční trendovkou, velmi pravděpodobně můžeme mířit na target kolem 0,000996 BTC.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.10.): Bitcoiny, AML, McAfee & Binance

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Už predtým to bola šialená predikcia, no teraz je možno až absurdná. John McAfee, úspešný programátor,  špecialista na internetovú bezpečnosť, známy propagátor bitcoinu a zároveň mimoriadne kontroverzná postavička, ktorá chcela kandidovať na amerického prezidenta z azylu, po novom tvrdí, že Bitcoin bude do konca roka 2020 stáť aspoň 2 milióny dolárov. Viac sa dočítate tu.

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Maltem Demirorsová, hlavná strategická riaditeľka krypto spoločnosti CoinShares, upozornila v rozhovore pre RealVision, že vstup inštitucionálnych investorov do sektora kryptomien nemusí byť zákonite pre kryptomeny na čele s Bitcoinom dobrá správa. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Zákony AML sa vzťahujú aj na kryptomeny

Šéf FinCenu Kenneth Blanco povedal, že spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na kryptomeny, vrátane tých, ktoré vyvíjajú kryptomeny ponúkajúce väčšiu anonymitu, sú rovnako ako všetci ostatní účastníci trhu povinné dodržiavať zákony AML (anti money laundering), čiže boja proti praniu špinavých peňazí. Poukázal na potrebu vedieť, kto stojí na oboch stranách finančných transakcii. ,,Existujú dôvody, prečo to musíme vedieť… osoba na druhej strane transakcie sa môže zaoberať nelegálnou činnosťou. Či už ide o drogy, alebo obchod s bielym mäsom… chceme vedieť, kto to je,” vysvetlil a dodal, že ak sú firmy, ktorých projekty tomu zabraňujú, majú veľký problém a platí to aj pre kryptomeny. (cointelegraph.com)

McAfeeho predstava o budúcnosti financií

John McAfee verí, že v budúcnosti sa dočkáme toho, že už nebudeme cítiť potrebu vymieňať kryptomeny za fiatové meny, ale jednoducho ich budeme prijímať a automaticky používať na platby v decentralizovanom finančnom ekosystéme. Myslí si, že v tomto smere zohrajú kľúčovú úlohu decentralizované zmenárne, ktoré nebudú umožňovať výmenu kryptomien za fiat, no na druhej strane ponúknu príležitosť fungovať bez uvádzania adries, rodných čísel, emailov a ďalších osobných údajov, ktoré sú dnes požadovane v centralizovaných systémoch. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ALGORAND: Algorand Foundation, nadácia stojaca za kryptomenou Algorand, informovala, že jej blockchain je odteraz v súlade s islamským zákonom šaría. ,,Islamské podniky sú odteraz schopné realizovať obchodne príležitosti na našej platforme, ktoré sú v súlade s ich zákonmi,” uviedla.

BINANCE & KLAYTN: Burza Binance sa pripojila k správnej rade blockchain projektu Klaytn, ktorý buduje internetový gigant Kakao. Binance je už 25. členom projektu, ktorého sa zúčastňujú okrem iných aj Unionbank či LG Electronics.

BINANCE & RUSKO: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao informoval počas návštevy Ruska, že do zhruba dvoch týždňov bude možné na Binance nakupovať a obchodovať kryptomeny aj za ruský rubeľ.

STABLECOIN: Bývalý poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephen Moore informoval, že chce spustiť do obehu vlastný stablecoin s názvom Frax, ktorý by mal byť krytý zlomkovou rezervou amerických dolárov. Jeho krytie by malo byť založené na algoritmoch, ktoré budú požičiavať svoje rezervy a získavať úroky, aby sa zabezpečilo, že hodnota mince dostane fixovaná na dolár.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin trezor

Maltem Demirorsová, hlavná strategická riaditeľka krypto spoločnosti CoinShares, upozornila v rozhovore pre RealVision, že vstup inštitucionálnych investorov do sektora kryptomien nemusí byť zákonite pre kryptomeny na čele s Bitcoinom dobrá správa.

Demirorsová počas interview položila rečnícku otázku, ktorá sa tyká produktov pre inštitucionálnych investorov:

,,Ak vezmeme 50% všetkých bitcoinov v obehu a dáme ich do custody riešení regulovaným správcom, oni tieto bitcoiny umiestnia niekde do trezoru a potom na ne vydajú depozitné účty. To  však už budú len kúsky papiera, ktoré nám umožnia niekde obchodovať s bitcoinami, ktoré sú stále v trezore, čiže v skutočnosti nebudeme vôbec vymieňať bitcoiny v bitcoinovej sieti. Bude to teda  stále Bitcoin?”

Pokiaľ ide o produkty zamerané na inštitúcie, mala tým na mysli napríklad custody riešenia pre správu digitálnych aktív od Fidelity či Coinbase, Bitcoin futures kontrakty na CME a Bakkt, alebo produkty od Grayscale.

Počas rozhovoru sa dokonca neštítila priznať, že aj CoinShares, ktorý zastupuje, je čiastočne súčasťou tohto problému. Demirorsová teda naznačila, že inštitucionálne uchovávanie bitcoinu nemusí prispieť k jeho adopcii ako prostriedku na výmenu. Naopak akumulácia a hromadenie bitcoinov inštitúciami a ich úschova v custody riešeniach môže spôsobiť, že bitcoinov, ktoré sa nebudú v rámci blockchainu vôbec hýbať, bude čím ďalej tým viac pribúdať.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Avatar

Článok

zo dňa

od

McAfee, Bitcoin

Už predtým to bola šialená predikcia, no teraz je možno až absurdná. John McAfee, úspešný programátor,  špecialista na internetovú bezpečnosť, známy propagátor bitcoinu a zároveň mimoriadne kontroverzná postavička, ktorá chcela kandidovať na amerického prezidenta z azylu, po novom tvrdí, že Bitcoin bude do konca roka 2020 stáť aspoň 2 milióny dolárov. Uviedol to v rozhovore s Jessicou Walker z AIBCsummit.

John McAfee tak navýšil o ďalší milión svoju pôvodnú predikciu, ktorú v roku 2017 dokonca podmienil stávkou, keď sa “zaviazal“, že ak sa jeho predikcia nenaplní, vo verejnej televízii zje svoj vlastný penis.

McAfee sa odvoláva na jednoduchú matematiku. ,,Ak bitcoin do konca roku 2020 bude stáť menej ako 2 milióny dolárov, potom zlyhá samotná matematika, čo bude sklamaním,” skonštatoval.

Hlavnými katalyzátormi rastu ceny bitcoinu sú podľa neho obmedzená ponuka bitcoinov v kombinácii s rastúcim dopytom. ,,Pozrime sa na to reálne. Existovať bude iba 21 miliónov bitcoinov. Sedem miliónov z nich bolo navždy stratených a ak Satoshi zomrel, tak pridajte niekoľko ďalších,“ skonštatoval.

McAfeeho čísla sú však ťažko overiteľné. Spoločnosť Chainalysis dávnejšie vypracovala štúdiu, podľa ktorej sú „stratené” tri alebo štyri milióny bitcoinov, nie sedem, ako to tvrdí McAfee. Pokiaľ ide o bitcoiny, ktoré patria Satoshimu, tak to je taktiež len špekulácia. Nikto nevie, koľko ich reálne mohol mať. Pravdepodobne však nepôjde o milióny.

Na druhú stranu, ďalšie McAfeeho tvrdenie má niečo do seba. Poukázal na to, že ak sa jeho cenová predikcia naplní, stále bude hodnota kapitalizácie Bitcoinu predstavovať iba 5% globálnych finančných transakcií, pričom dodal, že je presvedčený, že sa tak stane.

Mimochodom FED “vytlačil” v rámci kvantitatívneho uvoľňovania len za približne posledný mesiac viac nových amerických dolárov, než je celá súčasná trhová kapitalizácia kryptomien. To taktiež dobre ilustruje, aký je v skutočnosti súčasný trh s kryptomenami stále malý.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.10.): Ripple, Tron, Telegram, Libra a ďalšie zaujímavosti

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Telegram tento rok nebude. Očakávajte FUD, odkazuje investorom

Spustenia dlho očakávaného Telegram Open Network (TON) s kryptomenou GRAM, sa tento rok nedočkáme. Dôvodom sú už medializované správy o prekážkach, ktoré stavia projektu Telegramu Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC). Podrobnosti aj s vysvetlením Telegramu nájdete v tomto článku.

Telegram tento rok nebude. Očakávajte FUD, odkazuje investorom

Craig Wright opäť šokoval: Buď som Satoshi, alebo ma okopíroval

Jedna z najkontroverznejších postáv kryptopriemyslu, austrálsky vedec a podnikateľ Craig Wright, opäť vyhlásil, že je zakladateľ Bitcoinu známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Wright to povedal počas konferencie v Londýne v rámci AI Forum 2019, ktoré sa konalo od 14. do 16. októbra. Viac sa dočítate tu.

Craig Wright opäť šokoval: Buď som Satoshi, alebo ma okopíroval

Justin Sun z Tronu tvrdí, že burzu Poloniex nekupuje

Médiami sa prehnala špekulácia o tom, že zakladateľ a hlavná tvár kryptomien Tron (TRX) a BitTorrent (BTT) Číňan Justin Sun má v pláne prostredníctvom svojej investičnej spoločnosti získať podiel alebo vlastnícke právo v kryptomenovej burze Poloniex. Sun však tieto informácie poprel a uviedol, že žiadnu burzu nekupuje. Dodal však, že drží ako investor mnoho kryptomien, ktoré sú natívnymi tokenmi známych búrz ako sú BNB (Binance Coin), OKB (OKEX) či HT (Houbi Token). Podporuje ich aj z toho dôvodu, že ponúkajú obchodovanie kryptomien TRX a BTT, čím podporujú ich adopciu. (cointelegraph.com)

Ripple predala v treťom kvartáli výrazne menej XRP

Spoločnosť  Ripple v rámci svojej tlačovej správy informovala, že v treťom kvartáli 2019 predala tokeny XRP v hodnote 66,24 milióna dolárov, čo je až o takmer 74 percent menej než v druhom kvartáli. Druhý kvartál bol pritom v prípade predaja tokenov XRP rekordný – išlo až o 251,51 milióna dolárov. Ripple upozornila, že nižší predaj tokenov XRP v treťom štvrťroku bol plánovaný a taktiež odmieta špekulácie, že touto formou manipuluje s cenou XRP. Upozornila, že tieto transakcie sa dejú mimo burzu a neovplyvňujú tak trhovú cenu. (cointelegraph.com)

Fidelity naplno spustila svoj custody servis. Čo si myslí o konkurenčnej Coinbase?

Generálny riaditeľ spoločnosti Fidelity Investments Abigail Johnson povedal v rozhovore pre Financial Times (FT), že po roku príprav a akumulácie klientov definitívne spustili svoju službu na poskytovanie kryptomenových služieb úschovy (custody) so zameraním sa na inštitúcie,  zaisťovacie fondy, rodinné podniky či finančných poradcov. Okrem iného sa vyjadril aj ku konkurenčnému Coinbase Custody. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

Fidelity spustila svoj custody servis. Čo si myslí o konkurenčnej Coinbase?

Jamie Dimon o Libre: Zaujímavý nápad, ktorý sa  nikdy nestane

Generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon povedal, že kryptomena Libra, ktorú plánuje budúci rok uviesť na trh Facebook, je pekný nápad, ktorý sa však nikdy nepodarí realizovať. Poopravil tak svoj predchádzajúci výrok, kedy prehlásil, že Facebook túto kryptomenu neuvedie skôr, ako v roku 2023. (cointelegraph.com)

Zvažuje Facebook pre Libru použitie stablecoinov?

David Marcus, ktorý je hlavným šéfom projektu kryptomeny Libra, prvýkrát naznačil, že Facebook môže zmeniť plánovaný spôsob jej krytia. Doposiaľ sa hovorilo predovšetkým o tom, že Libra si bude udržovať svoju stabilnú cenu pomocou akéhosi koša aktív viazaných na svetové fiatové meny ako sú americký dolár, singapursky dolár, euro, čínsky juan či britská libra. Tentokrát však priznal, že druhou alternatívou je, že Libra bude viazaná na sériu stablecoinov, čiže existujúcich kryptomien, ktoré kopírujú ceny doláru, eura či juanu. ,,Toto je jedná z možnosti, ktoré by sme mali zvážiť,” citovala Marcusa agentúra Reuters. (cointelegraph.com)

FED za približne mesiac vytlačil viac peňazí, než je celá kapitalizácia Bitcoinu

Federálny rezervný systém USA, viac známy pod skratkou FED, ktorý vystupuje v USA v úlohe centrálnej banky, vytlačil len v priebehu posledného niečo vyše mesiaca takmer viac peňazí, než je kompletná trhová kapitalizácia všetkých kryptomien. 21. októbra na to upozornil  Dennis Parker, ktorý informoval, že FED práve uvoľnil do obehu nových 210 miliárd nových dolárov v rámci stratégie kvantitatívného uvoľňovania (QE). Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento text.

FED za mesiac vytlačil viac peňazí, než je celá kapitalizácia Bitcoinu

Rýchle správy

BITTREX: Americká burza Bittrex nečakane a bez vysvetlenia ukončila poskytovanie služieb pre klientov z Venezuely a ďalších 30 krajín. Je medzi nimi aj európska Bosna a Hercegovina, no zväčša krajiny z Ázie a Afriky.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

FED za mesiac vytlačil viac peňazí, než je celá kapitalizácia Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

panika

Federálny rezervný systém USA, viac známy pod skratkou FED, ktorý vystupuje v USA v úlohe centrálnej banky, vytlačil len v priebehu posledného niečo vyše mesiaca takmer viac peňazí, než je kompletná trhová kapitalizácia všetkých kryptomien.

21. októbra na to upozornil Dennis Parker, ktorý informoval, že FED práve uvoľnil do obehu nových 210 miliárd nových dolárov v rámci stratégie kvantitatívného uvoľňovania (QE), čo je o takmer 70 miliárd viac, než je v súčasnosti v bitcoine a takmer rovnaké množstvo, ako má celá kapitalizácia trhu s digitálnymi menami vrátane altcoinov.

Cointelegraph informoval, že kvantitatívne uvoľňovanie FED-u sa týka nákupu štátnych dlhopisov s cieľom poskytnúť trhu nové stimuly. Jeho súvaha vyskočila z 3,77 bilióna dolárov na 3,97 bilióna dolárov, pričom prognózy naznačujú, že do roku 2025 bude mať FED súvahu v hodnote 4,7 bilióna USD.

Pre držitelia aktív, ktoré nemôžu nafúknuť svoje zásoby, čiže napríklad Bitcoinu alebo zlata, je to podľa Parkera ďalší signál k tomu, že by sa mali snažiť akumulovať svoju hodnotu práve v majetku tohto typu.

Minulý týždeň v rámci prejavu na valnom zhromaždení Medzinárodného menového fondu uviedol bývalý guvernér Bank of England Mervyn King, že svet sa už prepadá do ďalej finančnej krízy, ktorá bude horšia, než tá z roku 2008. ,,Tým, že sme sa držali novej ortodoxie menovej politiky a predstierali sme, že sme zabezpečili bezpečný bankový systém, kráčame k tejto kríze,” vyhlásil.

Samotný Bitcoin vznikol v roku 2008 z časti ako reakcia na nezodpovedné správanie vlád a centrálnych bank, ktoré svojimi krokmi vedú svet k finančnej deštrukcii.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Fidelity spustila svoj custody servis. Čo si myslí o konkurenčnej Coinbase?

Avatar

Článok

zo dňa

od

fidelity

Generálny riaditeľ spoločnosti Fidelity Investments Abigail Johnson povedal v rozhovore pre Financial Times (FT), že po roku príprav a akumulácie klientov definitívne spustili svoju službu na poskytovanie kryptomenových služieb úschovy (custody) so zameraním sa na inštitúcie,  zaisťovacie fondy, rodinné podniky či finančných poradcov.

Johnson pre FT skonštatoval, že v sektore kryptomien existuje mnoho ľudí so značným bohatstvom v kryptomenách, predovšetkým v bitcoine, ktorí potrebujú niekoho, kto sa im bude o tento majetok bezpečným a regulovaným spôsobom starať.

Najväčšou konkurenciou Fidelity je na trhu s kryptomenami riešenie od americkej zmenárne Coinbase s názvom Coinbase Custody, ktorá tvrdí, že je aktuálne najväčšou firmou na svete, ktorá ponúka bezpečnú úschovu kryptomien inštitucionálnym investorom. Fidelity ako firma, ktorá je “monštrom” v tomto type podnikania mimo kryptomenového sektoru, však upozorňuje, že v globálnom meradle je Coinbase stále malou firmou, o ktorej väčšina ľudí nikdy nepočula a nemá vybudované existujúce vzťahy s nezávislými poradcami.

Fidelity je zatiaľ v súvislosti s kryptomenami opatrná. Prezident firmy Kathleen Murphy nedávno uviedol, že firma držané aktíva, ktoré drží svojim klientom, neobchoduje na maloobchodných kryptomenových platformách. Na otázku, či plánuje zmysluplné obchodovanie kryptomien na vlastnej platforme od Fidelity odpovedal vyhýbavo: ,,Sme veľmi opatrní. Takže kryptomeny  zatiaľ prijímame, aby sme pochopili, o čo ide a boli dostatočne inovatívni. Sme však veľmi opatrní pokiaľ ide o to, aké typy služieb v tomto sektore ponúkame…”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Craig Wright opäť šokoval: Buď som Satoshi, alebo ma okopíroval

Avatar

Článok

zo dňa

od

craig-wright-bitcoin

Jedna z najkontroverznejších postáv kryptopriemyslu, austrálsky vedec a podnikateľ Craig Wright, opäť vyhlásil, že je zakladateľ Bitcoinu známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto.

Wright to povedal počas konferencie v Londýne v rámci AI Forum 2019, ktoré sa konalo od 14. do 16. októbra. Počas nej uviedol, že sa pripravuje odhaliť definitívny dôkaz svojho autorstva pôvodného bitcoinového kódu. Má ísť o prácu, ktorú napísal v roku 2008 potvrdzujúca, že práve on je autorom myšlienky vytvorenia Bitcoinu.

,,Buď som Satoshi, alebo ma Satoshi okopíroval (spomínanú prácu Wrighta pozn.red.). Môžete si vybrať, naozaj mi na tom nezáleží, pretože vlastne vzal celé body z mojej práce. Takže buď som Satoshi ja, alebo … v podstate mi naozaj nezáleží na tom, čo si myslíte,” vyhlásil.

Skutočnú totožnosť Satoshiho Nakamota zatiaľ nepoznáme a je možné, že da ju nikdy nedozvieme. Satoshi Nakamoto je záhadný autor bitcoinoveho white paper, ktorý bol publikovaný v roku 2008. Satoashi taktiež vyťažil prvý bitcoinový blok. Na fórach bol aktívny do roku 2011, odvtedy však už o ňom nie je počuť. V rámci rôznych teórii sa špekuluje, či bol buď jednou osobou, alebo organizovanou skupinou.

Craig Wright už dlhšiu dobu tvrdí, že práve on je Nakamoto, no nevie to dokázať. Komunita okolo Bitcoinu mu neverí a drvivá väčšina ľudí ho považuje za podvodníka.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Telegram tento rok nebude. Očakávajte FUD, odkazuje investorom

Avatar

Článok

zo dňa

od

Telegram

Spustenia dlho očakávaného Telegram Open Network (TON) s kryptomenou GRAM, sa tento rok nedočkáme. Dôvodom sú už medializované správy o prekážkach, ktoré stavia projektu Telegramu Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC).

Telegram 19. októbra zaslal všetkým investorom do TON, pomocou ktorých sa minulý rok vyzbieralo na budovanie jeho blockchainu 1,7 miliardy dolárov, list s informáciou, že distribúcia tokenov GRAM nebude skôr ako vo februári 2020.

Medzi 18. a 19. februárom 2019 totiž prebehne súdne pojednávanie o tom, či Telegram v roku 2018 realizoval nelegálny predaj cenných papierov, z čoho ho SEC obviňuje. Americká komisia pre cenné papiere totiž práve takto posúdila predaj práv na kryptomenu GRAM inštitucionálnym investorom, ktorí museli prejsť procesom schválenia.

Proces bol odložený

Proces ohľadom tohto prípadu bol pôvodne plánovaný na 24. októbra, čiže tento štvrtok, no napokon ho odložili na spomínaný február. Predstavitelia Telegramu odloženie pojednávania vnímajú pozitívne, čo vysvetlili aj v liste investorom.

,,Februárové vypočutia sa budú líšiť od tých, ktoré boli pôvodne naplánované na 24. októbra, pretože Telegram na februárovom vypočutí požiada súd, aby rozhodol o hlavnom argumente, ktorý je ten, že GRAM nie sú cenné papiere. Naopak vypočutie z 24. októbra sa malo týkať iba toho, či malo byť nariadené oneskorenie bez toho, aby bolo rozhodujúcim spôsobom vyriešené hlavné tvrdenie,” píše v liste.

Telegram zatiaľ tvrdí, že zákon porušený nebol. Kryptomena GRAM je podľa neho komodita a nie cenný papier. Tvrdí, že predaj prebehol v rámci zákona, pričom investovať do GRAM mohli len kvalifikované spoločnosti a nie verejnosť, čiže nemožno hovoriť ani o ICO.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (21.10.): Cieľová rezistencia Bitcoinu na 8 400 USD + VIDEO

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Analýza z minulého pondělí na bitcoinu dopadla velmi přesně a bitcoin se skutečně doplazil na 8 000 USD, kde bulls začali silně akumulovat kapitál. Výsledkem této akumulace byl včerejší výstřel přes down-trendovku na hodinkách. Nyní by měl bitcoin opět v medvědím kanále dojet na horní hranu akumulační zóny kolem 8 400 USD. Zatím nevěřím většímu úprku vzhůru a bitcoin by se měl ještě tento týden pohybovat mezi 8 150 – 8 350 USD, kde je situována hlavní tepna akumulační zóny.

4hodinový graf bitcoinu

Dominance bitcoinu

Graf dominance bitcoinu je aktuálně asi nejzajímavějším grafem, protože to vypadá, že dominance bitcoinu prostřelila formaci falling wedge s poměrně zajímavou impulsní svící. Na druhou stranu může dojít k re-testu, takže si dát na to pozor, než člověk bez hlavě vstoupí do bitcoinu.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Bohužel graf celkové kapitalizace nevypadá tak pozitivně aktuálně, neboť se přesně retestuje spodní kanál a zároveň jsme téměř na rezistenci. Může dojít ke druhému vrcholu, ale spekulovat na to nám nedá dobrý poměr RRR. Pokud dojde k návratu zpět do kanálu je velká pravděpodobnost překonání rezistence. Graf celkové kapitalizace rozhodně nemá vyhráno, a proto stále vidím bear flag na vyšším časovém rámci bitcoinu.

4hodinový graf celkové kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Vzhledem k tomu, že máme vypnuté všechny altcoin boty a bitcoinová dominance prorazila zřejmě falling wedge, tak bych se aktuálně vyhnul altcoinovým párům vůči BTC. Člověk si může pravděpodobně v aktuální stavu trhu pěkně vylámat zuby na množení mincí na altcoinech.

Nakupoval jsi bitcoin na 8 000 USD?

Pokud jsi stálým členem Crypto Kingdom, tak víš, že dennodenně sledujeme téměř všechny kryptoměny na Binance a hledáme kvalitní vstupy do obchodů. Těsně před silnou impulzí bitcoinu z 8 000 USD jsme naše členy informovali o nadcházejícím pohybu, který jsme sami nabírali ve slušném množství.

Připoj se do naší komunity Crypto Kingdom a měj všechny informace ve svém mobilu. S našimi informacemi nemusíš celý ten u počítače sedět, stačí číst zprávy, které posíláme a být ziskový na kryptoměnách.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-