Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple zaslalo zákonodarcom otvorený list. Má obavy z regulácii

Článok

xrp
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Ripple poslala regulačným orgánom Spojených štátov amerických otvorený list, v ktorom sa vyjadrila k reguláciám kryptomien, o ktorých budú tento týždeň prebiehať nové verejné vypočutia.

Motiváciu Ripple zaslať americkým zákonodarcom tento list naznačil už minulý týždeň CEO spoločnosti Brad Garlinghouse, ktorý vyjadril obavu, že súčasné rokovania o regulácii kryptomeny Libra, ktorú pripravuje Facebook, môžu mať negatívny dopad na celý krypto priemysel.

,,Mnohí z odvetvia blockchain technológii a digitálnych mien sú zodpovední hráči. Rešpektujeme americké a medzinárodné právo. Sme zodpovední za to, že slúžime väčšiemu dobru,” uviedol.

Ripple je spoločnosťou stojacou za kryptomenou XRP, ktorá sa sústredí na bankový sektor a realizáciu lacných a rýchlych medzinárodných platieb. Z dôvodu výraznej centralizácie tejto kryptomeny a faktu, že Ripple chce slúžiť hlavne bankám, je však označenie XRP ako kryptomeny častokrát v kryptomenovej komunite spochybňované a kritizované.

Aj obsah listu, ktorý dostali americkí zákonodarcovia naznačuje, že Ripple nechce budovať decentralizovaný systém. Garlinghouse a spol. totiž v rámci neho viackrát vyzdvihli dôležitosť centrálnych bánk a vládnej menovej politiky. Teda toho, čomu by mal bitcoin čeliť.

Pokiaľ ide o reguláciu, žiada hlavne to, aby sa spoločnosti zaoberajúce touto technológiou neocitli v konkurenčnej nevýhode. ,,Žiadame vás, aby ste podporili reguláciu, ktorá nebude znevýhodňovať americké spoločnosti, ktoré sa zaoberajú touto technológiou a jej inováciou. Klasifikujte digitálne meny spôsobom, ktorý uznáva ich základné fundamentálne rozdiely – nemaľujte ich (regulácie) širokouhlým štetcom,” žiada Ripple regulátorov.

Americkí zákonodarcovia budú hovoriť o kryptomenách už zajtra v rámci vypočutia s názvom “Preskúmanie regulačných rámcov pre digitálne meny a blockchain“.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne