Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čína vydala nový rating kryptomien. Bitcoin chýba v TOP10

Článok

Čína rating
Čína rating

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) publikovalo svoj najnovší ranking kryptomien.

Ministerstvo zostavuje rebríček na základe troch hlavných faktorov – technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita. Najnovšie vydanie sleduje 37 kryptomien, teda o dve viac, než dvanáste, ktoré bolo zverejnené koncom mája. Nováčikmi v poradí sú CosmosZilliqa.

Víťazom, ako sme si už u CCID zvykli, je opäť kryptomena EOS, ktorá získala celkovo 153.1 bodov (nárast o štyri body oproti máju). EOS kraľuje čínskym ratingom už od júna 2018.

Na druhom mieste skončilo Ethereum s hodnotením 148.6 a tretí je TRON s ratingom 138.2 bodu. Ethereum a Tron si oproti máju svoje pozície vymenili.

Bitcoin, ktorý od americkej ratingovej agentúry Crypto Weiss Ratings získal najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých kryptomien, podľa Číny nepatrí ani medzi najlepšiu desiatku, keďže skončil až jedenásty. Lepšími projektami sú údajne Nuls, GXChain, BitShares, Ontology, NEO, Steem aj Cosmos.

Nový čínsky rating kryptomien

Zdroj: news.bitcoin.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne