Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC chce spustiť vlastné nody na bitcoine, Ethereum či XRP

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), o ktorej najčastejšie informujeme, keď sa bavíme o možnosti schválenia prvého Bitcoin ETF, hľadá dodávateľov, ktorí by pre ňu prevádzkovali uzly (nody) na bitcoine, Ethereum a XRP.

Komisia si myslí, že uzly, ktoré by mala pod kontrolou, by jej pomohli v úsilí monitorovania rizík a zlepšenia dodržiavania predpisov v kryptopriestore. Záujem o to má napriek tomu, že existujú desiatky bezplatných prieskumníkov (explorerov) blockchainu, ktoré sú voľne dostupné a tiež a množstvo analytických nástrojov.

SEC z dlhodobého hľadiska nechce sledovať len blockchainy bitcoinu, Etherea a XRP. V merítku má aj Zcash, EOS, NEO či Stellar.

Algoritmy hashovania, hashovací výkon, mining dificulty, množstvo transakcií a ich veľkosti, počet mincí a veľkosť blockchainu –  to sú dáta, ktoré by chcela mať SEC k dispozícií “z prvej ruky” – teda prostredníctvom svojich vlastných nodov. Z tohto dôvodu už 2. júla informovala, že očakáva ponuky dodávateľov na túto službu (údajne však zatiaľ veľký záujem nie je).

SEC zatiaľ neprezradila, čo chce so získanými údajmi od svojich dodávateľov robiť. Odborníci upozorňujú, že tento krok je v podstate zbytočný pre už mnohé už existujúce riešenia pre prehliadanie blockchainu.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne