Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Ripple: Facebook zašiel s Librou až veľmi ďaleko

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, si myslí, že Facebook si sám môže za to, ako k nemu pristupujú americkí regulátori.

Garlinghouse naznačil, že Facebook jednoducho zašiel veľmi ďaleko, keď vo svojom whitepaperi ku kryptomene Libra uviedol, že Libra sa stane novou menou a týmto svojim arogantným prístupom akoby sabotoval vlastný projekt.

Šéf Ripple si dokonca myslí, že humbuk, ktorý spôsobil Facebook, trhu s kryptomenami viac uškodil, než pomohol. Nezhoduje sa teda s názormi mnohých odborníkov, ktorí tvrdia, že Facebook vlastne zadarmo propaguje kryptomeny u mainstreamu, vďaka čomu sa bežní ľudia časom dostanú ku skutočným kryptomenám.

Garlinghouse taktiež zopakoval svoje presvedčenie, že Facebook prinútil regulačné orgány, aby hádzali všetky kryptomeny do jedného veľkého vedra, kvôli čomu sa môže dostať do ťažkostí aj Ripple a to napriek tomu, že rešpektuje a dodržiava všetky zákony.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne