Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: Tretina amerických investorov zvažuje bitcoin

Článok

bitcoin-investor-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale vypracovala v spolupráci s firmnou Q8 Research na americkom trhu nový prieskum, podľa ktorého až tretina amerických investorov zvažuje investíciu do bitcoinu.

O výsledkoch prieskumu informoval portál Cryptoslate.com, ktorý v úvode článku upozorňuje na to, že popularita bitcoinu neustále rastie. Dokonca aj televízia CNBC vo svojej relácií Squawk Box zamestnáva už aj ľudí, ktorí obhajujú bitcoin a oponujú tradičným bitcoinovym skeptikom, ktorí prídu do štúdia.

Prieskum naznačuje veľký zaujem

Spomínaný prieskum zistil, že investori, ktorí zvažujú investíciu do bitcoinu, patria do priemerného profilu amerického investora. Znamená to, že zdieľajú rovnaké politické názory, úrovne príjmov a kariéru. Investori so záujmom o bitcoin však majú tendenciu byť skúsenejší, tolerantnejší voči rizikám a do istej miery mladší než priemerný americký investor.

Ak ide o pohlavie, rozdiel medzi mužmi a ženami, ktorí zvažujú investíciu do bitcoinu, nie je veľmi výrazný (57% muži a 43% ženy).

Najzaujímavejším zistením prieskumu je, že investíciu do bitcoinu zvažuje 36 percent respondentov, čiže viac ako tretina, čo podľa Grayscale predstavuje potenciálne až 21 miliónov ľudí. 30 percent bolo neutrálnych a 34 percent uviedlo, že ich bitcoiny nezaujímajú.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne