Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vyťažených už bolo 85% všetkých bitcoinov, mnohé sú navždy stratené

Článok

Ťažba Bitcoin
Ťažba Bitcoin

Počet vyťažených bitcoinov dnes dosiahol 85% celkového počtu, ktorý bude kedy existovať, teda 21 miliónov. Znamená to, že na ďalších 120 rokov zostáva vyťažiť už len približne 3,15 milióna nových BTC.

V súčasnosti je vyťažených už niečo okolo 17 850 000 BTC. Mnohé z týchto bitcoinov sú však považované za nenávratne stratené, pretože ich vlastníci k ním stratili privátne kľúče. Štúdia, ktorú vypracovala v roku 2017 spoločnosť Chainalysis uvádza, že počet takýchto bitcoinov, ktoré sa už nikdy nepoužijú, môže byť až štyri milióny, čiže viac ako 20% celkového množstva BTC.

Ďalším významným míľnikom, pokiaľ ide o ťažbu bitcoinu, bude máj 2020 a takzvaný halving, kedy sa zníži odmena pre minerov za vyťaženie nového bloku z 12.5 BTC na 6.25 BTC. Mnohí analytici sa domnievajú, že práve halving bude najsilnejším fundamentom, ktorý bude v najbližších mesiacoch viesť k rastu ceny bitcoinu.

Konkurencia medzi minermi bitcoinu je aktuálne na historickom maxime. Hashrate dosahuje nové rekordy a zvyšuje sa popri tom aj obťažnosť ťažby (mining difficulty), vďaka čomu sa stáva celá sieť bezpečnejšia, než kedykoľvek predtým.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne