Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa
Súhrn týždňa

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Binance mení pravidlá a zvyšuje cenu BNB

Prvou zaujímavou správou tohto týždňa bolo rozhodnutie burzy Binance zmeniť pravidlá svojho Binance Launchpadu, teda projektu, v rámci ktorého sa uskutočňuje predpredaj tokenov nových kryptoprojektov (akési novodobé interné ICO). Po úspechoch launchpadu u BiTtorrentu (BTT), FetchAI (FET) a Celer Network (CELR) sa Binance rozhodla, že využije popularitu tohto projektu na zvýšenie ceny Binance Coin (BNB). Po novom sa totiž budú mať šancu zúčastniť Binance Launchpad len tí zákazníci burzy, ktorí budú mať na svojom konte priemerne aspoň 100 BNB (viac než 1500 dolárov), pričom čím viac ich budú mať, tým bude ich šanca vyššia. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin (BNB). Blíži sa historickému maximu

Ratingy kryptomien

V priebehu týždňa sme vás informovali o dvoch zaujímavých ratingoch kryptomien. Prvý bol od Čínskeho Ministerstva priemyslu a informačnej technológie (CCID). V ňom opäť dostal “na hubu” Bitcoin, ktorý je vraj podľa troch najdôležitejších faktorov – technológie, aplikácii a kreativite až 15. najlepšou kryptomenou. Najlepšou kryptomenou sa naopak opäť stal EOS. Viac o čínskom ratingu sa dočítate tu.

Druhý rating, vlastne až dva, zverejnila americká agentúra Weiss Ratings. V prvom hodnotila kryptomeny aj s ohľadom na rizikovosť investície, keďže ide o mladý trh s neistou budúcnosťou. V tomto poradí najlepšie obstál opäť EOS po boku XRP, BitcoinuBinance Coin. V druhom poradí, kde už bol cenový vplyv odstránený, sa najviac darilo XRP, EOS a Bitcoin. Viac informácii nájdete v tomto našom článku.

Weiss Ratings zverejnil dva rebríčky kryptomien. Bitcoin dvakrát tretí, prvé aj XRP

Téma falošného volume vzbudzuje pozornosť

Horúcou témou posledných týždňoch sú správy o falošnom volume (objeme obchodovania s kryptomenami), ktoré podľa všetkého reportuje väčšina neregulovaných búrz s kryptomenami. Majú to na svedomí dve od seba nezávislé štúdie od The Tie a Bitwise Asset Management, ktoré prišli s takmer rovnakými znepokojujúcimi závermi. Veľká vlna kritiky sa preto zniesla aj na stránku CoinMarketCap, ktorá falošné údaje od búrz reportuje na svojej stránke a vytvára tak mylný dojem o veľkosti celého trhu z pohľadu obchodovania. CoinMarketCap tento týždeň však už sľúbil, že bude konať a svoju metodiku upraví.

CoinMarketCap reaguje na výsledky štúdii. Prehodnotí prístup k údajom o volume

Medzitým však nelenila konkurencia a portál onchainfx.com začal uvádzať index “Real 10 24h Volume”, ktorý reportuje objemy obchodovania konkrétnych kryptomien založené len na údajoch popredných 10 kryptobúrz. Tieto údaje by mali byť omnoho presnejšie než tie, ktoré uvádza CoinMarketCap. Podrobnosti o novom indexe sme rozpísali v tomto článku.

K téme falošného volume neregulovaných búrz sa vyjadril aj šéf najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, ktorý uviedol, že tieto zistenia budú mať pozitívny dopad na celý priemysel. Zároveň sa však zastal CoinMarketCapu, ktorý podľa neho nie je zodpovedný za to, aké údaje mu poskytujú jednotlivé burzy.

Šéf Binance: Správy o falošnom volume pomôžu priemyslu s kryptomenami

Nevydarené IPO Bitmainu a možná žaloba?

Horúcou témou posledných dní bol aj miningový gigant Bitmain. Čínska spoločnosť, ktorá zarobila počas kryptoboomu veľké peniaze predajom ASIC minerov chcela vstúpiť na hongkongskú burzu cenných papierov, no jej žiadosť o prvý vstup na burzu skrz IPO exspirovala. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Nevydarený vstup na burzu však vyvolal aj ďalšiu vlnu kritiky na adresu Bitmainu, ktorý má od pádu cien kryptomien v druhej polovici minulého roku vážne finančné problémy. Podľa dobre informovaných zdrojov Bitmainu hrozí žaloba od investorov, ktorí do spoločnosti vlani vliali približne 700 miliónov dolárov a teraz ich budú chcieť naspäť. Podrobnosti sa o tom dočítate tu.

Bitmainu vraj hrozí žaloba. Investori budú chcieť peniaze naspäť

Hacky búrz

Tento týždeň sa žiaľ kryptosvet nevyhol ďalším správam o hacknutých burzách. Najprv sa hovorilo o singapurskej burze DragonEX a v závere týždňa nás zas prekvapili správy o druhom úspešnom hacku Bithumbu v priebehu posledných dvoch rokov. Podľa zatiaľ nepotvrdených zdrojov zmizlo z Bithumbu takmer 19 miliónov dolárov v kryptomenách EOS a XRP.

Stellar rozdáva kryptomeny, v roku 2017 mal vážnu chybu

Kým kryptomena Stellar Lumens (XLM) tento týždeň v spolupráci s Coinbase oznámila, že v rámci edukatívneho programu Coinbase Earn rozdá užívateľom zmenárne Coinbase 1 miliardu nových tokenov XLM, čo je aktuálne viac než 105 miliónov dolárov, v priebehu týždňa sa objavila aj správa o tom, že Stellar mal v úvode roka 2017 vážnu inflačnú chybu, v dôsledku ktorej musel spáliť 2,25 miliardy tokenov XLM vo vtedajšej hodnote okolo 10 miliónov dolárov.

Coinbase rozdáva vyše 105 miliónov dolárov v Stellar Lumens (XLM)!

Novinky a trapasy Tronu

Rušno bolo aj okolo Tronu (TRX) a jeho peer-to-peer torrentového klienta BitTorrent, ktorý kúpil minulé leto. Najprv nás oslovila informácia o tom, že BitTorrent už čoskoro uvedie do prevádzky beta verziu svojej decentralizovanej “social media” aplikácie BitTorrent Live, ktorá bude pravdepodobne skôr či neskôr podporovať aj kryptomeny TRX a BTT. Viac sa dočítate tu.

Následne nás zaujala informácia o tom, že Tron urobil ďalšiu veľkú akvizíciu. Tentokrát kúpil projekt CoinPlay, trhovisko s decentralizovanými aplikáciami, ktoré sa môže stať v tomto segmente akýmsi novodobým Google Play či App Store. Podrobnosti nájdete v tomto našom článku.

Záver týždňa však Tron zavŕšil poriadnym trapasom, ktorý sa týkal žrebovania výhercu Tesly v rámci propagácie uzavretia spolupráce medzi TRON a Tetherom (USDT). Šéf Tronu Justin Sun totiž chcel žrebovanie opakovať, pretože výber prvého výhercu podľa neho nebol transparentný. Nuž predstavte si, že vám najprv oznámia, že ste vyhrali Teslu a potom vám o pár hodín vám povedia, že to tak nie je. Na Justina Suna sa preto pochopiteľne strhla veľká vlna kritiky. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Žrebovanie o Teslu: Trapas Tronu (TRX) a Justina Suna

Odložené ETF a Ethereum

Určite stojí sa zmienku aj správa, že verdikty k dvom žiadostiam o schválenie Bitcoin ETF boli Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) odložené na máj. V našom článku sme sa venovali aj tomu, či môžu nedávne zistenia Bitwise o falšovanom volume prispieť k prípadnému schváleniu tohto produktu, ktorý by mohol naštartovať nový bullmarket.

Na záver by sme ešte radi upozornili na článok o klesajúcej dominancií Ethereum v oblasti decentralizovaných aplikácii. Vyzerá to tak, že projekt Vitalika Buterina a Josepha Lubina má čoraz väčšiu konkurenciu, ktorá si ukrajuje z koláča vďaka tomu, že má viaceré výhody. Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Stráca Ethereum vedúce postavenie? Konkurencia ho predbieha

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.