Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin (BNB). Blíži sa historickému maximu

Avatar

Článok

zo dňa

Binance Coin

Kým väčšinu najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie delí od svojho all-time-high (ATH) v dolároch poriadny kus, Binance Coin je na  najlepšej ceste vytvoriť svoje nové maximum už v najbližších mesiacoch.

Kým Bitcoin je aktuálne oproti svojmu maximu v mínuse takmer 80% a EthereumRipple viac než 90%, Binance Coin delí od hodnoty $24.37, ktorú dosiahol pred 443 dňami, už len 31%. Vzhľadom na súčasný medvedí trh, počas ktorého ubudlo z trhu viac než 600 miliárd dolárov, ide o priam neuveriteľný kúsok.

Binance Coin rastie stabilne vďaka novinkám, s ktorými prichádza burza Binance. Rast za posledných 24 hodín však má na svedomí jedna konkrétna správa. Burza Binance na svojom oficiálnom blogu včera poobede oznámila, že mení podmienky zapojenia sa do Binance Launchpadu, čo je akýsi interný predpredaj tokenov nových nádejných kryptoprojektov. V rámci Binance Launchpadu sa úspešne realizovali predpredaje tokenov BitTorrent (BTT), Fetch AI (FET) a naposledy Celer Network (CELR).

Treba zdôrazniť, že o zapojenie sa do Binance Launchpadu je veľký záujem medzi špekulantmi, pretože cena tokenov je v predpredaji výrazne nižšia, než predpokladaný nárast ich hodnoty po zalistovaní na burze (hodnota tokenov BTT a FET vzrástla oproti predpredaju viac než štvornásobne). Samozrejme nejde o investičnú radu.

Kým doteraz bolo možné zapojiť sa do tohto predpredaja bez podmienky držania väčšieho množstva Binance Coinov (BNB), teraz sa to mení.

Nové pravidlá podporujú rast ceny BNB

Podľa nových pravidiel sa najbližších launchpadov na Binance budú môcť zúčastniť len tí zákazníci burzy, ktorí budú disponovať aspoň 100 BNB (aktuálne ide o hodnotu viac ako 1600 dolárov). Ani to však nemusí stačiť. Okrem toho musia byť vyžrebovaní v následnej lotérii.

Zjednodušene povedané, aby ste sa mohli zapojiť do najbližších Binance Launchpad, musíte sa prihlásiť do lotérie. V nej budete vlastniť jeden až 5 tiketov, podľa toho, aké veľké množstvo Binance Coinov budete držať na svojom účte v priebehu predchádzajúcich 20 dní (v priemere).

Ak budete vlastniť v priemere medzi 100 až 200 BNB, dostanete do lotérie 1 tiket.
Ak medzi 200-300, dostanete 2 tikety.
Ak medzi 300-400, dostanete 3 tikety.
ak medzi 400-500, dostanete 4 tikety.
Ak viac než 500, dostanete 5 tiketov.

Binance upozorňuje, že aj keby ste mali napríklad v priemere 201 BNB tokenov v priebehu posledných 20 dní, no deň pred žrebovaním klesne vaša hodnota BNB tokenov na účte na 199, dostanete len 1 tiket.

Viac detailov o tom, ako bude fungovať lotéria a ďalšie launchpady sa dočítate priamo na stránke Binance.

Summa summarum, Binance týmto krokom výrazne prispieva k rastu hodnoty Binance Coinu (BNB). Vzhľadom na terajšiu popularitu Binance Launchpadov sa dalo čakať, že burza pristúpi ku kroku, ktorým podporí rast hodnoty vlastnej kryptomeny, či už je to niekomu sympatické, alebo nie.

Zdroj: binance

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Binance Coin

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to naozaj také zlé?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance X-ko

Včera sme sa dozvedeli, že burza Binance od 12. septembra zablokuje možnosť obchodovania pre užívateľov, ktorí sa budú pripíjať na Binance z USA.

Táto negatívna správa (hoci deň predtým Binance oznámila, že čoskoro spustí v USA regulovanú burzu Binance US), spôsobila nielen očakávaný prepad hodnoty kryptomeny Binance Coin, ale aj mnohých ďalších altcoinov.

Nemusí však ísť len o krátkodobú turbulenciu. Burza Binance je totiž v prípade mnohých altcoinov jedinou burzou, ktorá ich ponúka na obchodovanie americkému trhu. Na grafike nižšie nájdete zoznam kryptomien, ktoré sú pre USA dostupne iba cez Binance (bielo označené). Tie, ktoré sú zvýraznené fialovou farbou budú pre užívateľov pridájajúcich sa cez americké IP-adresy dostupné aj po 12. septembri a to skrz iné burzy.

altcoiny na Binance. Nezvýraznené sú dostupné v USA len na Binance.

Pokiaľ ide o Binance Coin (BNB), k nemu sa Američania dopracujú aj po tomto dátume. Dostupný bude skrz platformu eToro (a dá sa predpokladať, že aj cez americkú verziu Binance).

Horšie je to so 72 kryptomenami, ktoré sú v tomto čase dostupne pre americký trh naozaj iba skrz Binance. Po zablokovaní prístupu, a ak v tom čase už nebudú k dispozícií na americkej verzii Binance, sa môže stať, že budú pre Američanov neobchodovateľné. Binance však zdôrazňuje, že blokovanie sa týka len obchodovania a teda možnosť poslat svoje kryptomeny preč z burzy na peňaženky bude existovať naďalej. Otázne je však, či Američania budú ochotní “hodlovať“ kryptomenu, s ktorou nebudú môcť obchodovať a bude sa im ťažko predávať.

Sú obavy prehnané?

Táto správa pochopiteľne pôsobí dosť hrozivo najmä pre altcoinových investorov a tých, ktorí sú “naložený” v Binance Coin. Napokon to však až tak zle dopadnúť nemusí.

,,Krátkodobé bolesti sú občas nevyhnutné pre dlhodobý rast. A my vždy tvrdo pracujeme, aby sme vykompenzovali krátkodobé bolesti v dlhodobý rast,” uviedol na Twitteri k včerajšiemu prepadu trhu Changpeng Zhao, šéf Binance.

,,12. septembra Binance.com už nebude akceptovať ďalej amerických užívateľov. Ale môžete očakávať, že v tom čase už bude spustené Binance America. Binance už nebude vnímané ako “poškvrtnený” operátor, ale bude omnoho silnejšia, než kedykoľvek predtým. Toto je kritický moment pre celý priemysel,” uviedol k týmto správam Alexandre Dreyfus, CEO blockchain platformy Chiliz.

Fundamenty Binance teda napriek tejto zlej správe nevyzerajú pre najbližšie mesiace vôbec zle. Binance čoskoro spustí nové vlastne stablecoiny a začne s ponukou IEOs na decentralizovanej platforme Binance DEX. Taktiež tu máme margin trading a očakávaný prechod na verziu “Binance 2.0”. Keď sa jej podarí spustiť aj vlastnú regulovanú verziu Binance pre americký trh, môže to byť ďalším katalyzátorom jej úspechu. Binance je totiž jedinou burzou z TOP10 burz s najväčším objemom obchodovania s kryptomenami, ktorá nie je prakticky vôbec regulovaná.

Otázne zostáva, koľko  a aké kryptomeny sa dostanú na burzu Binance v USA. Niektoré menšie altcoiny si to možno naozaj kruto odskáču. Ukáže to však až čas.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Binance Chain s prvým stablecoinom. Binance pripravuje aj vlastný

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance Chain - blockchain pre decentralizovanú burzu Binance DEX

Najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance oznámila zalistovanie prvého stablecoinu, ktorý funguje na blockchaine Binance Chain a zároveň bude dostupný v rámci decentralizovanej burzy Binance DEX.

Takzvaný StableUSD (USDS) je produktom startupu Stably, ktorý tvrdí, že Biannce Chain si vybral z dôvodu jeho vysokej bezpečnosti, jednoduchosti používania a rýchlym transakciám s jednosekundovým časom pre potvrdenie bloku a niekoľkými tisíckami transakcií za sekundu. USDS bude na začiatok vydaný v množstve 90 miliónov tokenov a krytý bude podobne ako ostatné stablecoiny v pomere 1:1 s rezervami uloženými v amerických dolároch. CEO Binance Changpeng Zhao potvrdil túto novinku, no zdôraznil, že USDS nie je stablecoinom, ktorý by bol produktom jeho firmy.

Medzitým sa objavila špekulácia, podľa ktorej Binance zvažuje vydanie vlastného stablecoinu, ktorý by bol kryty britskou librou (GBD) s označením BGBP. Upozornil na to na Twitteri užívateľ CryptosBatman, ktorý skonštatoval, že je neuveriteľné, ako rýchlo sa Binance posúva vpred.

Táto novinka bola taktiež komentovaná Changpengom Zhaom, ktorý povedal, že tento projekt je len vo fáze testovania a v súčasnosti bolo vydaných len 200 libier viazaných na BGBP stablecoin.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Čítať ďalej

Binance Coin

Binance DEX zablokuje prístup Američanom a ďalším 28 krajinám

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance DEX

Decentralizovaná burza Binance DEX, ktorej plnú verziu predstavila  v apríli najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance, bude blokovať prístup občanom 29 svetových krajín.

Platforma o tom upozornila prostredníctvom oznamu, ktorý sa zobrazí, ak sa na stránku binance.org prihlásite cez IP adresu z krajín USA, Albánsko, Bielorusko, Bosna, Barma, Stredoafrická republika, Demokratická republika Kongo, Kórejská ľudovodemokratická republika, Pobrežie Slonoviny, Krymská oblasť Ukrajiny, Chorvátska, Kuby, Hercegoviny, Iránu, Iraku, Kosova, Libanonu, Libéria, Líbya, Macedónsko, Moldavsko, Srbsko, Somálsko, Sudán, Južný Sudán, Sýria, Venezuela, Jemen alebo Zimbabwe.

Na Američanov, ktorí navštívia binance.org vyskočí pop-up okno s upozornením, že prístup z tejto krajiny bude čoskoro blokovaný. Správa taktiež uvádza zoznam peňaženiek, ktoré podporujú Binance Chain blockchain. Tie by mali byť alternatívnym spôsobom prístupu k aktívam zákazníkov po zablokovaní prístupu k tejto doméne.

Binance sa k týmto novinkám zatiaľ oficiálne nevyjadrila, no kritika na adresu burzy pochopiteľne rastie.

Známy komentátor z Twitteru Whale Panda upozornil, že Binance DEX v skutočnosti nikdy nebola decentralizovaná. ,,Len vám pripomínam, že toto nikdy nebolo DEX, takže to nevolajme DEX. Je to len slovo, ktoré bolo použité na vypumpovanie ceny Binance Coinu, táto platforma nikdy nemala byť decentrlizovanou.”

Je otázne, aký vplyv bude mať na Binance, Binance Chain a Binance Coin skutočnosť, že sa k tejto platforme nedostanú Američania. Tí totiž podľa najnovšieho prieskumu tvoria najväčšiu porciu návštevnosti kryptomenových búrz a zmenárni (až 24% z celosvetového podielu).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Čítať ďalej

Binance Coin

INFOGRAFIKA: Binance Coin má už 83 rôznych využití. Jeho adopcia prudko rastie

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance Coin adopcia

Burza Binance, ktorá stojí za natívnym tokenom Binance Coin (BNB), sa pochválila na svojom blogu, že aktuálne existuje už 83 rôznych prípadov použitia tejto kryptomeny.

Binance v rámci kampane #UseBNB hrdo prezentuje, že adopcia kryptomeny Binance Coin výrazne rastie a používa ju čoraz viac platforiem.

Kryptomena Binance Coin, ktorej sa ako prvej, ktorá zažila veľký pád trhu v úvode roka 2018, podarilo vytvoriť tento rok nové dolárové maximum, údajne len v apríli viac než zdvojnásobila počet aplikácii, v rámci ktorých môže byť používaná na úschovu, používanie alebo platby.

Binance v rámci tlačovej správy uvádza, že v marci existovalo pre Binance Coin približne 55 prípadov použitia tokenov BNB. V apríli ich bolo už 83.

28 nových legitímnych prípadov použitia BNB možno pripísať najmä spusteniu blockchainu Binance Chain a decentralizovanej burze Binance DEX.

Infografika: Projekty, ktoré využívajú Binance Coin a projekty, ktoré smerujú na Binance Chain

O prechod na tento blockchain totiž prejavilo záujem mnoho kryptomenových projektov. Burza tvrdí, že v súčasnosti existuje najmenej 24 rôznych projektov, ktoré spustia svoje tokeny práve na Binance Chaine. Aj keď zatiaľ niektoré z nich neboli oficiálne potvrdené, Binance tvrdí, že je to jasný dôkaz toho, ako sa stáva Binance Chain populárny.

Token BNB má v rámci Binance Chain a Binance DEX neodmysliteľné využitie, pretože je používaný na všetky transakcie a platenie poplatkov v sieti. ,,Keďže viac projektov využíva Biancne Chain a viac ľudí používa náš blockchain, rastie aj počet používaných BNB tokenov,” vysvetľuje burza.

Azda zatiaľ najzaujímavejším projektom, ktorý prechádza na Binance Chain, je Mithril, decentralizovaná platforma sociálnych médií, ktorá odmeňuje tvorcov obsahu. Taktiež treba spomenúť Raven protokol či Harmony.

Medzi prípady použitia BNB tiež treba zahrnúť BitTorrent, BayPay, Coinify, MachiX či Magnum Wallet.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Čítať ďalej

Binance Coin

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Stačil jeden “tweet” a cena kryptomeny Binance Coin (BNB) vyletela v priebehu hodiny z 28,50 USD na 32.34 USD. Binance Coin tak opäť vytvoril svoje nové historické cenové maximum. Tweet pritom veľa nepovedal, no mnoho naznačil. Išlo totiž o obrázok s číslom “2.0”.

Hoci zatiaľ nie je nič oficiálne, komunita predpokladá, že tento obrázok je predzvesťou príchodu novej generácie obchodnej platformy Binance. Hlavnou zmenou okrem avizovaných grafických úprav a vylepšených funkcií aplikácií bude podľa všetkého povolenie margin tradingu, čiže obchodovania na páku.

Že Binance plánuje zaviesť túto funkciu potvrdil  v rubrike “Ask Me Anything“ na Reddite aj CEO spoločnosti Changpeng Zhao. Rovnako tak to naznačuje povolenie premennej v rámci Binance API s názvom “isMaginTradingAllowed” pre 9 obchodných párov:  BTC/USDT, BNB/BTC, BNB/USDT, ETH/BTC, ETH/USDT, TRX/BTC, TRX/USDT, XRP/BTC, XRP/USDT

Zhao tiež naznačil, že obchodovanie na páku bude v rámci testovania povolené pre vybraný okruh investorov, s ktorými existuje dohoda, že ak nastane nejaká chyba, bude môcť Binance spätne zasiahnuť a opraviť ju. Ak bude všetko v poriadku, Binance povolí margin trading všetkým zákazníkom.

Aký to bude mať vplyv na trh?

Hoci možnosť obchodovania na páku na najväčšej kryptoburze na svete znie a prvý pohľad ako pozitívna správa, názory na túto novinku sa rôznia. Kryptomenový analytik Flib Flib povedal svojim followerom na Telegrame, že ide presne o ten druh správy, ktorý potrebujeme, aby sa naštartoval bullmarket. Podľa jeho názoru to v nasledujúcich rokoch pomôže posilniť Bitcoin a iné digitálne aktíva.

Trejder Willy Woo, ktorý patrí medzi najsledovanejších kryptoanalytikov na Twitteri s vyše 95 tisíc followermi, má však obavy. Domnieva sa, že obchodovanie na páku by mohlo ešte viac “šikanovať” súčasný trh. Podľa Wooa údaje z blockchainu ukazujú, že neexistovalo dostatočné množstvo pohybu kapitálu, ktoré by potvrdzovalo teóriu o tom, že spotové trhy spôsobili vyrazný nárast ceny Bitcoinu v posledných mesiacoch. Namiesto toho si Woo myslí, že nedávné posilnenie Bitcoinu na 8000 dolárov bol riadeným “short squeezom“ na naplnenie profitov, ktoré boli organizované profesionálmi. Jeho názor je teda taký, že pomocou obchodovania na páku na Binance vzniknú nové príležitosti na manipuláciu trhu a likvidáciu shortov či longov v snahe dosiahnuť vysoké zisky.

Zdroj: ethereumworldnews.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Binance Coin

HORÚCA SPRÁVA: Bitcoin SV vyletel o vyše 100%, Wright dostal copyright na Bitcoin whitepaper

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoinsv

Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je tajomný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto, získal od Úradu pre autorské práva Spojených štátov amerických copyright na Bitcoin whitepaper, čiže zakladajúci dokument najslávnejšej kryptomeny.

Podľa skeptikov, ktorí neveria, že by tento austrálsky podnikateľ a vedec mohol byť naozaj Satoshi Nakamoto, to však neznamená, že Úrad pre autorské práva potvrdil tuto skutočnosť.

,,Registrácia autorského práva je len podanie formulára. Úrad pre autorské práva neskúma platnosť reklamácie. Jednoducho ho zaregistrujú. Nanešťastie neexistuje oficiálny spôsob, ako napadnúť registráciu. Ak existujú konkurenčné nároky, úrad ich len zaregistruje,” vysvetlil v tweete Jerry Brito, výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Coin Center.

Wright medzitým podniká kroky, aby sa etabloval ako tvorca Bitcoinu. Sám tvrdí, že sa rozhodol prezradiť svoju totožnosť z dôvodu, že sa mu nepáči, kam smeruje existencia Bitcoinu vedie.

Cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom, zareagovala na tuto správu prudkým rastom zo 62 dolárov na 139 dolárov, čiže o vyše 100 percent. V čase písania tohto článku je Bitcoin SV v pluse 62% oproti cene spred 24 hodín.

bsv

Čítať ďalej

Binance Coin

Decentralizovaná burza Binance DEX oficiálne spustená. Prichádza nová éra obchodovania s kryptomenami?

Avatar

Článok

zo dňa

od

binance-dex

Dnes 23. apríla 2019 oznámila najväčšia kryptoburza na svete Binance oficiálne spustenie dlhoočakávanej decentralizovanej burzy Binance DEX fungujúcej na blockchaine Binance Chain.

Binance DEX (www.binance.org) umožňuje obchodovať s kryptomenami bez toho, aby boli vo vlastníctve samotnej burzy. Po celý čas tak majú trejderi svoje finančné prostriedky pod kontrolou vrátane privátnych kľúčov. Nepopierateľnou výhodou tejto funkcie je skutočnosť, že aj keby bola burza hacknutá, kryptomeny užívateľov by ukradnuté neboli.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý je v kryptokomunite známy aj pod prezývkou “CZ”, uviedol v rozhovore pre CCN, že vývojársky tím Binance DEX intenzívne pracoval na tom, aby burza fungovala rýchlo, efektívne a riešila problémy so škálovateľnosťou.

,,Počas skušobného obdobia mnohí vývojári z komunity prispeli k tomu, aby sme použili nove funkcie a myšlienky, ktoré sa teraz premietli v hlavnom mainnete. Vývojári Binance DEX tvrdo pracovali na tom, aby fungovala čo najrýchlejšie. Sme radi, že môžeme predstaviť platformu pre komunitu a povzbudíme ňou viac projektov, aby preskúmali blockchain Binance Chain a výhody, ktoré ponúka,” škonštatoval Zhao.

Prichádza nová éra v obchodovaní krypto?

Binance DEX nie je ani zďaleka prvým pokusom o decentralizovanú kryptoburzu. Vzniklo ich už niekoľko, väčšina na blockchaine Ethereum. Ich hlavným problémom však boli obmedzenia v užívateľskom rozhraní (UI) a užívateľskom zážitku (UX). Tieto dva faktory spôsobili, že ani silný argument držania kryptomien pod vlastnou kontrolou neurobil tieto burzy atraktívne pre výraznejší počet obchodníkov, čo sa prejavilo v problémoch s likviditou.

Fred Ehrsham, ktorý je bývalým výkonným riaditeľom Goldman Sachs a spoluzakladateľom Coinbase si myslí, že doterajšie decentralizované burzy boli nezrelé. Majú nízku priepustnosť pri obchodovaní a čelia rovnakým výzvam, ako ich základne blokové reťazce, čo spôsobuje, že centralizované burzy majú oproti nim stále značnú výhodu.

Kľúčom k úspechu decentralizovanej burzy je zachovanie štandardov centralizovaných búrz predovšetkým v oblasti UI, UX, škálovateľnosti a efektívnosti. Binance tvrdí, že Binance DEX tieto podmienky spĺňa.

V oficiálnom stanovisku Binance je uvedené, že počas testnetu sa cez blockchain Binance Chain spracovalo približne 8,5 milióna transakcií, čo môže byť dostatočné množstvo na to, aby bola burza schopná zvládnuť aj veľký dopyt trejderov.

Changpeng Zhao tiež ubezpečuje, že Binance pokračuje v úzkej spolupráci s rôznymi projektmi a tímami, ktoré sa špecializujú na rozvoj ekosystému Binance DEX: ,,Veríme, že decentralizované burzy prinášajú novú nádej a nové možnosti, ktoré ponúknu dôveryhodný a transparentný finančný systém. Bez centrálnej úschovy finančných prostriedkov ponúka Binance DEX oveľa väčšiu kontrolu nad vlastným majetkom. Dúfame, že pre našu komunitu to prinesie viac slobody.

Kľúčová bude spoľahlivosť a škáľovateľnosť

Efektívnosť, najmä pokiaľ ide o trading, je rozhodujúca, pretože výpadky serveru alebo iné technické problémy by mohli spôsobiť obchodníkom straty. Ak obchodovanie na burze nebude plynulé, svoj cieľ nenaplní. Keďže ide o decentralizovanú burzu, ktorá je založená na blockchaine, výzva týkajúca sa škálovateľnosti a spracovávania procesov pomocou peer-to-peer protokolu, bude kľúčová.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Binance upravila pravidlá pálenia Binance Coin (BNB). Sú menej jednoznačné

Avatar

Článok

zo dňa

od

binance-palenie

Burza Binance popri spustení vlastného mainnetu, na ktorý premigruje token Binance Coin (BNB), zmenila aj svoj whitepaper. Údajne z dôvodu, aby zamedzila manipuláciám s cenou, ktore súvisia s pravidelným štvrťročným pálením mincí BNB (coinburnom).

Podľa pôvodného znenia burza Binance každý štvrťrok použila 20% zo svojich ziskov v dolároch za predchádzajúci kvartál na to, aby odkúpila za túto sumu tokeny BNB a následne ich zničila. Udialo sa tak aj v úvode tohto týždňa, kedy Binance oznámila, že spálila 829 800 BNB, čo bolo v tom čase 15,6 milióna dolárov. K tomuto procesu sa Binance zaviazala až do momentu, kedy nespáli 50% všetkých BNB v obehu, teda celkovo 100 miliónov BNB.

Pointou tejto myšlienky je, že čím bude menej BNB v obehu, tým bude vzácnosť týchto tokenov väčšia.

V novej verzia white paper však Binance zmenila sekciu “Repurchasing plan” za “The Burn” a zmizla informácia o tom, koľko percent zo ziskov burzy bude každý štvrťrok použitých na upresnenie počtu BNB, ktoré majú byť spálené. Zostáva však informácia o tom, že pálenie mincí bude pokračovať každý štvrťrok, až kým nezmizne z obehu presne 50% všetkých BNB.

Šéf burzy Changpeng Zhao vysvetlil pre The Block Crypto: ,,Nedávno sme aktualizovali náš whitepaper, aby sme lepšie opísali, ako vlastne vykonávame coinburn. Zrušili sme napríklad odkaz na spätné odkúpenie, pretože BNB v skutočnosti nevykupujeme a jednoducho len znižujeme jeho dodávku pálením BNB. Odstránili sme aj formuláciu, ktorá sa odvoláva na naše zisky, pretože v niektorých regiónoch je tendencia spájať zisky s cennými papiermi a od toho sa chceme dištancovať. Takže pokračujeme ďalšej, rozhodli sme sa popísať coinburn takýmto spôsobom a budeme páliť toľko, koľko budeme…”

Čo to znamená?

Burza Binance si zmenou formulácie necháva viac voľnosti, čo sa tyka podmienok coinburnu. Už sa nezaväzuje k tomu, aký presný počet BNB každý štvrťrok spáli (zo zisku), iba sľubuje, že jedného dňa bude BNB v obehu o polovica menej, než na začiatku. Zároveň týmto krokom obmedzuje možnosť cenovej manipulácie, nakoľko pred predchádzajúcimi páleniami existovala u špekulantov tendencia nakupovať BNB a následne ich predávať. Najbližší coinburn sa uskutoční okolo 15. júla a ten napovie zrejme viac.

Prečítajte si tiež:

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance Coin

Burza Binance dosiahla významný míľnik – oficiálne spustila mainnet svojho blockchainu Binance Chain a očakáva sa, že 23. apríla naň premigruje svoj token Binance Coin (BNB).

Najväčšia burza s kryptomenami prvýkrát odhalila svoje plány spustil vlastný blockchain v decembri 2018. Jeho základom je vybudovať základňu pre vydávanie nových kryptomien a počiatočných ponúk mincí (ICO). Binance Chain sa teda stáva priamou konkurenciou blockchainu Ethereum, na ktorom najmä počas kryptoboomu v roku 2017 vzniklo množstvo kryptomien.

Podľa oznámenia bude Binance Coin vydaný na genesis bloku, čiže prvom bloku, ktorý vznikne na tomto novom blockchaine.

Binance Chain ExplorerWeb Wallet sú k dispozícií vybraným partnerom v testovacom beta režime a očakáva sa, že otvorené pre verejnosť sa stanú okolo 23. apríla 2019.

Spolu so spustením Binance Chainu poskytla burza podrobnosti týkajúce sa konverzie ERC-20 tokenu Binance Coin (BNB) na natívny Binance Chain token s označením BEP2. Označenie BEP2 budú mať všetky tokeny, ktoré budú existovať na Binance Chaine, podobne ako majú označenie ERC-20 tokeny na Ethereum. Binance zdôraznila, že v rámci tejto migrácie nebude podporovať výbery ERC20 BNB tokenov až do 23. apríla.

Podrobnosti týkajúce sa prechodu Binance Coin na mainnet Binance Chain:

  • Na blockchaine Binance Chain vznikne celkovo 200 000 000 BEP2 tokenov BNB
  • Rovnako ako u ERC20 tokenov BNB, bude 11 654 398 BEP2 tokenov BNB spálených v rámci coinburnu
  • Rovnako ako u ERC20 tokenov BNB bude 48 000 000 nových BEP2 BNB tokenov zmrazených
  • Prvých 5 miliónov ERC-20 BNB tokenov uložených na adresách, ktoré patria Binance.com, bude konvertovaných na BEP2 tokeny. Následne bude 5 miliónov ERC-20 tokenov BNB spálených, aby sa zachoval celkový počet BNB v obehu
  • Ostatné ERC20 BNB tokeny budú postupne ničené (pálené) počas toho, ako budú konvertované na BEP2 tokeny BNB.

Vplyv na cenu

Hodnota kryptomeny Binance Coin aj vďaka týmto novinkám výrazne rastie. Len za posledný deň posilnila o vyše 6 percent a za posledných 7 dní o viac než 25%. Binance Coin je jednoznačne najúspešnejšou kryptomenou od prepadu celého trhu v roku 2018. BNB token stráca na svoje historické maximum vyjadrené v dolároch, teda $24.37, už len 11 percent (aktuálna cena je 21.81 USD). Pre porovnanie Bitcoin stráca na svoje maximum 73%, Ethereum 88% a XRP 90%.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

Zdroj: kryptonovinky, Binance, cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Burza Binance spálila Binance Coin (BNB) v hodnote vyše 15 miliónov dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coinburn kryptomeny Binance Coin

Najväčšia kryptoburza Binance úspešne realizovala ďalší plánovaný coinburn kryptomeny Binance Coin (BNB).

K páleniu (ničeniu) mincí Binance Coin (BNB) sa burza Binance zaviazala v jej whitepaperi. Ide o jeden zo stimulov pre rast ceny tohto tokenu, nakoľko jeho znižujúce sa množstvo v obehu by mal prispieť k jeho väčšej vzácnosti.

Coinburn tokenu BNB prebieha každý štvrťrok. Hodnota, ktorá prejde coinburnom predstavuje 20% ziskov burzy Binace v predchádzajúcom období. Diať sa tak bude až do momentu, kým celkový objem tokenov BNB nebude o polovicu nižší, než bol na začiatku (takmer 200 000 000).

Dnes išlo už o siedme “pálenie“ BNB od jej vzniku. Binance na svojej stránke informovala, že spálila 829 800 BNB, čo predstavovalo v čase realizácie tohto procesu ekvivalent 15,6 milióna dolárov. Pre porovnanie takto pred 3 mesiacmi šéf burzy Changpeng Zhao spálil 1 623 818  BNB, no v tom čase mali hodnotu len 9,4 milióna dolárov.

Najnovší coinburn sa teda týkal vyššej hodnoty v dolároch, čo znamená, že burza má za sebou ziskovejší kvartál. Pomohol k tomu rast ceny tokenu BNB a nepochybne aj viaceré zaujímavé novinky tejto burzy. Tá už čoskoro oficiálne spustí svoju decentralizovanú burzu Binance DEX. Okrem toho pravdepodobne už tento rok povolí obchodovanie na páku. K rastu BNB zároveň prispel aj akýsi novodobý typ ICO, v podobe predpredaja nových kryptoprojektov priamo na burze. S týmto modelom prišla ako prvá práve burza Binance.

Zdroj: binance.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-