Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Šéf Binance: Správy o falošnom volume pomôžu priemyslu s kryptomenami

Článok

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore pre Cointelegraph povedal, že nedávne závery štúdii o objemoch falošného obchodovania s kryptomenami od The Tie a Bitwise Asset Management sú užitočné pre celý kryptopriemysel.

Changpeng Zhao, ktorý je známy aj pod skratkou CZ, povedal, že závery týchto štúdii v konečnom dôsledku prispejú k tomu, že celý priemysel sa stane transparentnejší. Zdôraznil tiež, že reporty o falošných volume by nemali byť spájané so stránkou CoinMarketCap, ktorá ich uvádza na základe údajov zaslaných priamo od búrz.

,,Nie je to vina CoinMarketCapu. Každý sa snaží hodiť vinu na túto stránku. Ale CoinMarketCap má veľmi jednoduchý mechanizmus uvádzania volume, kde mu každá burza len poskytuje svoje dáta a oni ich ukážu,” vysvetlil Zhao. Inak povedané, CoinMarketCap ukáže len to, čo mu povedia konkrétne burzy. Problém je v tom, že väčšina z nich reportuje falošné údaje a CoinMarketCap im dôveruje.

Zhao preto naznačil, že CoinMarketCap by mohol pomôcť riešiť tento problém tak, že prestane uvádzať volume búrz, ktoré uvádzajú zjavne podozrivé údaje.

Štúdie The Tie a Bitwise šokovali verejnosť

CoinTelegraph vyzval Zhaa k rozhovoru po tom, ako spoločnosť The Tie zverejnila štúdiu, podľa ktorej je až 87% volume obchodovania s kryptomenami, ktoré reportuje 100 najväčších búrz na svete, podvod. Len 75 zo 100 týchto búrz má podľa všetkého nesfalšované údaje (respektíve blízko pravde).

Závery štúdie The Tie následne s ešte šokujúcejšími údajmi podporil Bitwise Asset Management. Táto spoločnosť v rámci svojej žiadosti o schválenie Bitcoin ETF vypracovala pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC)  vlastnú štúdiu, ktorej záverom je, že až 95% volume obchodovania s Bitcoinom je podvod. Bitwise následne obvinil CoinMarketCap, že zverejňujú tieto zjavne falošné reporty a ovplyvňujú tak cely trh, keďže vytvárajú mylný dojem o skutočnej veľkosti trhu s Bitcoinom.

Bitwise v rámci svojej správy označil 10 búrz, ktore majú reálne volume obchodovania s Bitcoinom. Patrí medzi ne aj burza Binance, kuriózne jediná z tohto zoznamu, ktorá nemá regulačnú licenciu ani FinCEN ani u NYDFS.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.