Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC odložila verdikty ohľadom Bitcoin ETF: Pomôžu schváleniu zistenia Bitwise?

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie týkajúce sa žiadostí o schválenie Bitcoin ETF.

Žiadosť od Bitwise Asset Management bola podaná 15. februára, pričom SEC sa k nej mala vyjadriť najneskôr 30. marca. Nakoľko komisia usúdila, že potrebuje viac času na jej posúdenie, využila možnosť odložiť rozhodnutie do 16. mája 2019.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rovnaký osud má aj spoločná žiadosť od VanEck, SolidX a CBOE.  SEC stanovila za nový termín, dokedy sa musí vyjadriť, na 21. máj 2019.

Odloženie termínu definitívneho verdiktu v prípade týchto žiadosti nie je žiadnym prekvapením. Podobný osud mali aj pokusy o schválenie Bitcoin ETF v minulom roku. Tá najnádejnejšia na schválenie zo strany VanEck, SolidX a CBOE bola po takmer polročnom čakaní napokon stiahnutá zo strany podávateľa CBOE, pretože v USA prebiehal shutdown pre spor medzi Donaldom Trumpom a americkým kongresom. Z toho dôvodu SEC nemal dostatok zamestnancov na posúdenie žiadosti a preto by ju pravdepodobne automaticky zamietol, čomu sa chcelo CBOE vyhnúť.

Má Bitcoin ETF šancu na schválenie?

ETF sú cenné papiere, ktoré sledujú kôš aktív úmerne zastúpený v akciách fondu. Možnosť schválenia prvého Bitcoin ETF je v kryptokomunite ostro sledovaná, nakoľko jej prípadne povolenie by mohlo mať priaznivý účinok na rast ceny tejto kryptomeny.

Všeobecne však prevláda názor, že SEC v tomto roku ETF na Bitcoin neschváli, pretože stále nemá dostatočné záruky o tom, že cena Bitcoinu nie je výrazne manipulovaná.

Tieto podozrenia by mohli umierniť zistenia od Bitwise Asset Management, ktorý v rámci svojej štúdie zistil, že reportované objemy obchodovania s Bitcoinom na neregulovaných burzách sú mimoriadne nafúknuté a reálne “volume” u Bitcoinu predstavuje asi len 5% z týchto hodnôt.

Napríklad kým oficiálne údaje búrz tvrdia, že dnes je objem obchodovania s Bitcoinom 10 miliárd dolárov, podľa Bitwise ide len o približne 300 miliónov dolárov. Na schválenie Bitcoin ETF môžu mať tieto zistenia pozitívny vplyv v tom zmysle, že spomínaných 300 miliónov dolárov generuje len pár najväčších búrz s kryptomenami, ktoré s výnimkou Binance sú regulované a majú licencie od FinCEN alebo NYDFS. To znamená, že možnosť manipulácie s cenou Bitcoinu je veľmi malá, pretože cenu Bitcoinu na trhu tvoria najmä tieto burzy rešpektujúce prísne pravidlá. Pozitívne je aj to, že na týchto burzách je cena Bitcoinu takmer identická.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.