Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CoinMarketCap reaguje na výsledky štúdii. Prehodnotí prístup k údajom o volume

Článok

CoinMarketCap
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CoinMarketCap reaguje na výsledky dvoch štúdii, o ktorých sme vás informovali minulý týždeň, tvrdiace, že údaje väčšiny veľkých kryptobúrz týkajúce sa „volume“ (objemu obchodov) sú sfalšované.

Minulý týždeň sme vás najprv informovali o záveroch štatistickej krypto platformy The Tie, ktorá uviedla, že 86% volume 100 najväčších búrz je podvod a len 25 z týchto 100 búrz volume nefalšuje. Tieto tvrdenie o pár dní neskôr potvrdili aj výsledky štúdie spoločnosti Bitwise Asset Management, ktoré uvádzajú, že až 95% volume u Bitcoinu nie je reálnych.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Rovnako ako ceny kryptomien, aj údaje o volume, si väčšina internetových návštevníkov kontroluje práve prostredníctvom stránky CoinMarketCap. Napríklad dnes sa na nej dočítate, že celkové volume obchodovania je nad 30 miliardami dolárov. Ak by boli závery spomínaných štúdii aspoň z 50% pravda, je tento údaj poriadne nafúknutý.

CoinMarketCap ako jeden z 300 najnavštevovanejších webov na internete sľubuje, že prehodnotí svoj prístup k získavaniu tohto údajov. ,,Sledujeme spätnú väzbu všetkých našich používateľov a usilovne pracujeme na nasadení nových metrík, aby mohli naši čitatelia získať úplnejší obraz o zmenárňach a kryptomenách na našej stránke,” informoval portál prostredníctvom svojho účtu na Twitteri.

Šéf marketingového oddelenia CoinMarketcapu medzitým pre Bloomberg naznačil pohľad na to, ako by sa v budúcnosti mohol zmeniť rankingy kryptomien a búrz na ich webe. ,,Napríklad, ak má burza s nízkou návštevnosťou objem obchodov 300 miliónov dolárov a len 5 BTC vo svojej peňaženke, používatelia budú môcť vyvodiť vlastné závery bez toho, aby sme to museli robiť za nich my.”

Na podozrivé volume mnohých búrz sa posledný týždeň sťažoval aj Changpeng Zhao, šéf burzy Binance, ktorá napriek tomu, že nie je regulovaná ani FinCEN-om ani cez NYDFS, obstála v oboch štúdiách.

Ak sa podarí CoinMarketCapu očistiť svoje údaje o falošné údaje, ktoré reportujú najmä neregulované burzy, bude to nepochybne dobrý krok pre celý kryptotrh. Táto stránka má totiž výrazný vplyv na jeho celkové vnímanie. Bitwise Asset Management napríklad v rámci svojej štúdie tvrdí, že očistené dáta o falošné volume vedú k zisteniam, že na cenu Bitcoinu majú omnoho výraznejší vplyv regulované burzy, čo znamená, že cena Bitcoinu je omnoho ťažšie manipulovateľná, než sa mohlo zdať.

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Zdroj: CoinMarketCap

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne