Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Článok

CoinMarketCap Rating
CoinMarketCap Rating

CoinMarketCap, najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien na svete a jedna z 300 najnavštevovanejších stránok vôbec, doplnil do svojho portfólia novú funkciu – rating kryptomien na základe FCAS metodiky.

Základná definícia FCAS podľa CoinMarketCapu

Fundamental Crypto Asset Score (FCAS) predstavuje jedinú konzistentne porovnateľnú hodnotu na meranie zdravia kryptoprojektu. FCAS meria aktivitu používateľov, správanie vývojárov a zrelosť aktív.

Podrobnosti

Rating jednotlivých kryptomien nájdete na CoinMarketCape po kliknutí na konkrétnu kryptomenu a následne po kliknutí na záložku “Ratings”. Ako bolo spomenuté už v rámci definície, rating sa odvíja od základných 3 faktorov.

CMC rating

Prvým je užívateľská aktivita. Tá berie do úvahy správanie zákazníkov u konkrétnej kryptomeny a zahŕňa využitie jej produktov a faktory sieťovej aktivity. Skóre sa vypočíta analýzou aktivity v rámci konkrétneho blockchainu a použitia peňaženiek, aby bolo možné určiť počet používateľov, počet transakcií, zmlúv a iných typov účastníkov.

Druhý faktor – Správanie vývojára označuje úroveň aktivity a efektivity vývojárskej komunity daného projektu. Zahŕňa faktory ako sú zmeny kódu, vylepšenia kódu a zapojenie komunity. Celkovo je sledovaných 30 premenných, aby bolo možné preskúmať vzťahy medzi tradičnými metrikami vývojárov a aktivitou komunity.

Posledným faktorom je “Market maturity”. Pochádza z faktorov rizika a peňažnej zásoby daného projektu. Vo všeobecnosti ide o pravdepodobnosť, že kryptomenové aktívum bude poskytovať konzistentné výnosy v rôznych trhových scenároch kombináciou hodnotenia trhového rizika a analýzy stability peňažnej zásoby každej sledovanej kryptomeny.

Celý projekt je podporovaný viacerými poprednými firmami vrátane Coinbase, Digital Currency Group či True Ventures.

Aký rating majú top kryptomeny?

Pozreli sme sa aj na aktuálne hodnotenie 15 kryptomien s najvyššou trhovou kapitalizáciou. Bitcoin SV však rating nemá. Ostatné dopadli takto:

Bitcoin – A – 887 bodov
Ethereum – S (super) – 910 bodov
XRP – A – 752 bodov
Litecoin – A – 758 bodov
EOS – S (super) – 915 bodov
Bitcoin Cash – C – 530 bodov
Binance Coin – F – 485 bodov
Stellar Lumens – B – 725 bodov
Tether (USDT) – F – 445 bodov
Tron – A – 882 bodov
Cardano – A – 828 bodov
Monero – A – 784 bodov
IOTA – C – 574 bodov
Dash – A – 811 bodov

Prečítajte si tiež náš včerajší rozhovor:

ROZHOVOR: Jan Čuraj: Kryptomeny sú v akumulačnej fáze, ktorá sa zmení na býčiu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.