Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stellar mal v roku 2017 vážnu chybu. Spálil okolo 10 miliónov dolárov v XLM

Článok

Stellar
Stellar

Spoločnosť Messari tvrdí, že kryptomena Stellar (XLM) mala v apríli 2017 v systéme inflačnú chybu, ktorá bola využitá na vytvorenie približne 2,25 miliardy nových tokenov XLM, čo v tom čase predstavovalo hodnotu približne 10 miliónov dolárov.

Spomínaných 2,25 miliardy tokenov malo v tom čase zároveň predstavovať približne štvrtinu množstva všetkých XML v obehu. Tieto tokeny boli následne pravdepodobne presunuté na burzu a predané v prvej polovica roka 2017. Rovnaké množstvo tokenov XLM však bolo zároveň spálených (coin burn), aby sa zachovalo dopredu stanovené množstvo emitovania nových XLM a zabránilo sa tak zriedeniu ich hodnoty.

Podľa Messari už záznamy o týchto tokenoch nie sú na Stellar Expert alebo iných prehľadávačoch blokov Stellaru dostupné, no je možné nájsť ich použitím programového rozhrania aplikácie Horizon Application Programming Interface. Messari zároveň tvrdí, že je vôbec prvou spoločnosťou, ktorá informuje o tejto chybe spred takmer 2 rokov.

Stellar, ktorý je v súčasnosti ôsmou najhodnotnejšou krypotmenou podľa trhovej kapitalizácie (vyše 2 miliardy dolárov), tvrdí, že túto skutočnosť nezatajil a argumentuje, že ju uviedol vo svojej správe. ,,Od tej doby sa nevyskytla žiadna výrazná chyba, a ak by sa aj objavila, určite by sme ju hneď zverejnili s kompletnými detailmi hneď po tom, ako by bola opravená,” informovali predstavitelia Stellaru na margo týchto informácii, pričom zdôraznili, že sú si vedomí svojej pozície a významu na trhu.

Stellar sa zároveň zaviazal, že tento rok zverejní kompletné účtovné detaily súvisiace s nadáciou Stellar Development Foundation, ktorá stojí za vývojom projektu, vrátane ďalších podrobností o spomínanej chybe z roku 2017.

V súvislosti so Stellar sme písali aj včera. Coinbase totiž v rámci svojho projektu Coinbase Earn rozdáva tokeny XLM v hodnote vyše 100 miliónov dolárov. Jeden užívateľ si pritom môže prísť až na tokeny v hodnote do 50 dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Coinbase rozdáva vyše 105 miliónov dolárov v Stellar Lumens (XLM)!

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.