Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

BitTorrent čoskoro spustí decentralizovanú aplikáciu BitTorrent Live

Článok

bt
t

Spoločnosť BitTorrent, ktorú vlastní blockchain projekt Tron (TRX), oznámila, že svoju verejnú beta verziu decentralizovanej aplikácie pre sociálne média s názvom BitTorrent Live vydá už v druhom štvrťroku 2019.

BitTorrent zároveň informoval, že už teraz začal ponúkať prístup k BitTorrent Live na vyžiadanie. Aplikácia, ktorá má byť akousi sociálnou sieťou založenou na videách na spôsob Snapchatu či TikTok, má umožniť používateľom vytvárať živý obsah a spojiť sa s inými ľuďmi prostredníctvom mobilných zariadení.

Služba má taktiež umožniť jej používateľom, aby vysielali z kadiaľkoľvek, kde je prístup k internetu, zatiaľ čo ich followeri im budú môcť okamžite poskytovať spätnú väzbu prostredníctvom komentárov či “likes”. Používatelia aplikácie taktiež budú môcť vyhľadávať témy podľa svojho záujmu.

BitTorrent Live v skutočnosti nie je úplne nový softvér. V roku 2012 Bram Cohen, autor najslávnejšej torrentovej aplikácie povedal, že ním plánuje “zabiť televíziu”. Vývoj pôvodnej verzie bol však ukončený v apríli 2017 po tom, ako sa spoločnosť neúspešne snažila získať finančné prostriedky na jej dokončenie.

Nová verzia BitTorrent Live je teda založená na podobnom softvéri, no jej charakter sa mal medzitým výrazne zmeniť. Kým prvý návrh mal byť len novým protokolom pre doručovanie obsahu, v súčasnosti ide o aplikáciu na spôsob fungovania sociálneho média.

 ,,Predstavte si chatovanie so svojimi obľúbenými športovcami, ponáranie sa do hudobného festivalu, alebo stretnutia s novými priateľmi, s ktorými sa chcete podeliť o svoje vášne – to všetko dosiahnete jednoducho spustením BitTorrent Live,” opísal aplikáciu Justin Sun, zakladateľ Tron a CEO BitTorrentu od momentu, kedy TRON kúpil spoločnosť v minulom roku. ,,Naša silná základňa decentralizovanej technológie nám umožní naplniť našu víziu internetu bez hraníc a zároveň byť na čele nového zážitku z obsahu.”

Či bude súčasťou aplikácie možnosť platiť kryptomenami Tron (TRX) a BiTorrent (BTT), ktoré fungujú na blockchaine TRON (čoskoro už aj stablecoin USDT), zatiaľ nevieme, no dá sa to predpokladať.

Vízia veľkej sociálnej siete, ktorá funguje decentralizovane a dá sa na nej platiť kryptomenami vyzerá zaujímavo, no zatiaľ treba krotiť prehnané očakávania. Až čas ukáže, či TRON dokáže vyťažiť z toho, že kúpil BitTorrent. Ten totiž doteraz fungoval výborne aj bez potreby kryptomien a blockchainu.

Zdroj: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne