Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nový index uvádza reálnejšie volume obchodovania s kryptomenami

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin volume

Analytická firma Messari spustila nový index, ktorý sleduje 10 kryptomenových búrz s najlepšou povesťou a na základe ich reportov generuje reálnejšie volume (objem) obchodovania s kryptomenami.

Messari nazvala tento produkt “Real 10 volumes”. Jeho údaje sú dostupné na stránke onchainfx.com.

Ide v podstate o konkurenčnú stránku CoinMarketCapu, na ktorej nájdete aktuálne ceny kryptomien, trhovú kapitalizáciu, zmeny cien podľa časových rámcov, počet dní od All-time-high a podobne. Novinkou v porovnaní s CoinMarketCapom je však stĺpec s názvom “Real 10 24hr Volume”, ktorý má znázorňovať reálnejšie volume očistené o falošné údaje o obchodovaní, ktoré podľa nedávno zverejnených štúdii od Bitwise Asset ManagementThe Tie reportuje väčšina neregulovaných búrz (86% až 95% volume je údajne podvod).

„Real 10 24hr volume“ má vyjadrovať objem obchodovania s danou kryptomenou u búrz Binance, Bitfinex, Bitfyler, Bitstamp, Bittrex, Coinbase Pro, Gemini, itBit, Kraken a Poloniex. 9 z týchto 10 búrz je regulovaných u FinCen alebo NYDFS. Túto podmienku nespĺňa len burza Binance sídliaca na Malte. Tá však má vo všeobecnosti dobrú povesť pokiaľ ide o uvádzanie pravdivých údajov o obchodovaní.

Messari zároveň oznámila, že nemusí zostať len pri týchto 10 burzách. Zoznam podporovaných búrz sa môže aktualizovať v momente, keď analytici uznajú, že reportované volume ďalších platforiem spĺňa predpoklady a pôsobí dôveryhodne.

300x250

Index sa od reportov búrz výrazne odlišuje

Pre ilustráciu pri aktuálnom pohľade na onchainfx.com je u Bitcoinu uvádzané dnešné celkové volume vyše 11 miliárd dolárov. Podľa indexu “Real 10 volumes” však ide v skutočnosti len o 315 miliónov dolárov.

Bitwise Asset Management vo svojej štúdii konštatuje, že nízke volume pôsobí reálnejšie, než údaje, ktoré sú reportované väčšinou neregulovaných búrz. Približuje sa totiž objemom obchodovania so zlatom, pričom Bitcoin je práve k tejto komodite prirovnávaný najčastejšie.

CoinMarketCap pravdepodobne už čoskoro pristúpi k podobnému kroku ako Messari. Včera sme vás v tomto článku informovali, že tému týkajúcu sa falošných reportov o obchodovaní s kryptomenami vníma vážne a plánuje urobiť opatrenia na zmenenie metodiky výpočtu.

Ak sa chcete dozvedieť o tejto téme viac, odporúčame vám prečítať naše články týkajúce sa štúdii The Tie a Bitwise Asset Management:

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Šokujúca štúdia: 86% volume môže byť fake, z TOP30 búrz obstála len Binance

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.2.): Čaká nás úspešný rok? Vlády sa zaujímajú o krypto

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

5 dôvodov pre Bitcoin bullrun v roku 2020 podľa Toma Leeho

Tom Lee patrí medzi najčastejšie citovaných analytikov, pokiaľ ide o kryptomeny. Vďačí za to svojej povesti úspešného Wall Street stratéga, no zároveň aj dobrým vzťahom v televízii CNBC, ktorá si ho rada pozýva do diskusie, keď sa hovorí o kryptomenách. Pravdou je, že Tom Lee sa zviditeľnil v kryptokomunite niekoľkými úspešnými predikciami ceny, ale aj niekoľkými fatálnymi zlyhaniami. Najnoviše uviedol 5 dôvodov, prečo očakáva, že tento rok bude pre Bitcoin veľmi dobrý. Viac sa dozviete tu.

Snemovňa reprezentantov USA bude hovoriť o blockchaine

Technológia blockchain a kryptomeny čoraz viac ovplyvňujú spôsob, akým fungujú veľké korporácie, ale aj malé podniky. Tento nepopierateľný fakt si začínajú uvedomovať aj vlády. Budúci týždeň sa na pôde Snemovne reprezentantov USA uskutoční pojednávanie na tému “blockchain a jeho dopad na malé podniky”. Pojednávanie vo Washington D.C. sa bude konať 4 marca. Podľa vládnych webových stránok bude prebiehať pod vedením predsedníčky Nydie Velázquezovej. Téme sme sa viac venovali tu.  

Coinbase testuje umelú inteligenciu na rozpoznávanie tváre

Nie je vôbec vylúčené, že v budúcnosti sa budeme na kryptozmenárňach identifikovať aj pomocou rozprávanie tváre. Americká zmenáreň Coinbase už testuje túto technológiu v spolupráci si spoločnosťou Clearview, ktorá sa sústredí na problematiku rozpoznávania tváre za využitia umelej inteligencie. Táto novinka sa stretla s rozporuplnými reakciami ľudí. Kým jedna strana chce, aby sa bezpečnosť posunula ešte na vyššiu úroveň, druhá namieta, že tento systém by mohol ešte viac naštrbiť pôvodný cieľ kryptomien, ktorým je anonymita a nezávislosť. (cointelegraph.com)

Revoult mieri na americký trh. Hlavnou konkurenciou mu bude Square

Internetová banka Revoult je blízko toho, aby mohla začať ponúkať nákup a predaj kryptomien cez svoje služby zabudované v jednoduchej aplikácii v 50 štátoch USA. Po prieniku na americký trh by mala byť jej najväčším konkurentom platforma Square Cash app, za ktorou stojí zakladateľ Twitteru Jack Dorsey. Na rozdiel od Square, ktorý zatiaľ podporuje len Bitcoin, však Revoult umožňuje investíciu aj do Bitcoin Cash, Litecoin či XRP. Užívatelia služby tak môžu urobiť prostredníctvom 29 rôznych fiatových mien. (cointelegraph.com)

300x250

Regulátori hovorili na pôde CFTC o stablecoinoch

Americkí finanční regulutori sa stretli na pôde CFTC, aby spolu hovorilo o stablecoinoch, kryptomenovom poistení, spôsoboch custody úschovy kryptomien a tiež kybernetickej bezpečnosti. Stretnutia s regulátormi sa zúčastnili aj zástupcovia troch stablecoinov – bankového JPM Coinu od JP Morgan Case, MarkerDao a tiež PAxo. Kým zástupcovia JMP Morgan Case hovorili o tom, ako je ich stablecoin krytý financiami uloženými priamo v ich banke, zástupca nadácie MakerDao Steven Becker vysvetľoval, ako ich decentralizovaný stablecoin DAI môže podporiť napredovanie decentralizovaných financií (DeFi). Zástupca Americkej komisie pre komoditne futures (CFTC) Brian Quintenz po stretnutí skonštatoval, že stablecoiny majú potenciál slúžiť ako životaschopné médium výmeny, pričom spomenul aj ich potenciál v súvislosti so inteligentnými zmluvami (smart kontraktmi). (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

5 dôvodov pre Bitcoin bullrun v roku 2020 podľa Toma Leeho

Avatar

Článok

zo dňa

od

5-dovodov

Tom Lee patrí medzi najčastejšie citovaných analytikov, pokiaľ ide o kryptomeny. Vďačí za to svojej povesti úspešného Wall Street stratéga, no zároveň aj dobrým vzťahom v televízii CNBC, ktorá si ho rada pozýva do diskusie, keď sa hovorí o kryptomenách.

Pravdou je, že Tom Lee sa zviditeľnil v kryptokomunite niekoľkými úspešnými predikciami ceny Bitcoinu, no viackrát sa aj fatálne mýlil. Napríklad v roku 2018 volal po raste k cene nad 25 tisíc dolárov a všetci vieme ako neslávne to napokon dopadlo.

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors najnovšie vymenoval 5 základných katalyzátorov, vďaka ktorým sa v tomto roku dočkáme dlho očakávaného bullrunu.

Lee najprv skonštatoval, že sme na prahu začiatku „generačného obchodu”, v priebehu ktorého sa nasledujúcich 20 rokov bude narúšať tradičný finančný sektor. Najdôležitejšou technológiu, ktorá túto premenu bude riadiť, je blockchain a s ním súvisiace kryptomeny.

Tom Lee je presvedčený, že rok 2020 bude pre Bitcoin veľmi úspešný. ,,Bitcoin bol už v roku 2019 jedným z najvýkonnejších aktív roka. Porazil návratnosť S&P 500, ktorá bola najlepšia za takmer posledných 25 rokov,” upozornil na nedávnu minulosť doplňujúc, že akciový trh má za sebou najlepší rok takmer jednej celej generácie, avšak Bitcoin jeho výnos strojnásobil a to všetko popri tom (respektíve napriek tomu), že minulý rok bol jeho štvrtým najhorším v histórií.

300x250

Pokiaľ ide o spomínaných Leeho 5 bodov, ktoré vraj vyženú cenu Bitcoinu v tomto roku výrazne hore, sú to tieto:

1) Americké voľby – politický tlak na Bitcoin bude počas volebného roka vraj oveľa nižší, pretože strany a kandidáti sa budú sústrediť na iné veci, ktoré sú hlavnou témou mainstreamu. Lee sa domnieva, že minulý rok ovplyvnila americká politika kryptomeny dosť zásadným spôsobom a to najmä v súvislosti s tlakom na Facebook a jeho kryptomenu Libra

2) Halving – nie prekvapujúco spomenul halving, čiže delenie odmeny pre ťažiarov Bitcoinu na polovicu. Ide už o tretí halving v histórii tejto kryptomeny a predchádzajúce dva mali na rast ceny veľmi zásadný vplyv

3) Geopolitické napätie medzi USA a Iránom – Lee verí, že cenu BTC ovplyvňuje aj geopolitika, hoci v tejto veci sa analytici úplne nezhodujú. Ak bude konflikt medzi USA a Iránom eskalovať, myslí si, že to pomôže cene aktív, ku ktorým sa uchyľujú investori v čase neistoty. A takou je podľa neho aj Bitcoin

4) 200-dňový kĺzavý priemer – Lee upozorňuje, že keď sa Bitcoin naposledy dostal nad 200-dňový kĺzavý priemer (200MA), tak jeho cena vzletela v nasledujúcom polroku o takmer 200%. Na základe tohoto predpokladu by mohla cena BTC atakovať v tomto roku aj hodnotu 30 000 USD.

5) Šírenie koronavírusu – analytik Fundstrat Advisors sa domnieva, že šírenie koronavírusu tiež môže pomôcť raste ceny tohto aktíva. ,,Riziko pandémie ako je koronavírus zvyšuje dopyt po bitcoinoch a iných aktívach z kategórie bezpečných prístavov,” skonštatoval. Pravdou ale je, že súvislosť medzi vývojom ceny Bitcoinu a koronavírusom nebola zatiaľ nijako dokázaná.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza BTC a Cardano (28.2.): Je čas začať pomaly hodlovať?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-cardano

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k  situácii na trhu s kryptomenami. Dnes sa na populárnu kryptomenu Cardano a tiež v rýchlosti aj na Bitcoin pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Halving bitcoinu se blíží a s ním i korelační změny na kryptoměnových trzích. Určitě jste si už všimli, že vysoce kapitalizované altcoiny rostou s bitcoinem a lowcapové altcoiny, když je dobrý sentiment. Dneska jsem si vybral na paškál Cardano, které začínám pomalu ale jistě nakupovat a to opravdu nejsou ve svém charakteru hodler.

Analýza bitcoinu

Jen v rychlosti bychom se měli podívat na aktuální nastavení bitcoinu, který se nachází na hraně 9 000 USD a nad sebou má silnou rezistenci. Čekám na grafu ještě nějaký ten tyjátr mezi 9 – 8 000 USD, než se graf otočí směrem vzhůru zpět nad 10 000 USD.

300x250

Analýza kapitalizace altcoinů

Na to nemusím být znalý technický analytik, abych viděl, že na kapitalizaci altcoinů dochází k velké akumulaci a altcoiny si ještě rok dva projdou časovým testem, kde přežijí jen ty aktivní vývojářské týmy s aktivní komunitou. A tam Cardano rozhodně patří. Očekávám oscilační pohyby kolem 85 – 72 mld. USD.

Analýza Cardana

Nejdříve se podíváme na graf ADA/BTC, který si myslím je zajímavější, než křížově proti dolaru.

Pokud máme přemýšlet nad nákupem Cardana, tak rozhodně na aktuálním supportu by měl přijít nákup a dalším zvládnutým odrazem od supportu nákup další. Cardano nyní půjde i časovým testem na grafu, kde musí zvládnout akumulační strukturu kolem 0,00000608 sts. Ta spodní akumulační zóna bude gravitačně cenu stahovat, proto tento support bude extrémně zásadní pro další rozhodování při dalších nákupech Cardana.

Nyní se podíváme i na ADA/USDT, který je právě velmi ovlivněn chováním bitcoinu v momentě podobné korelace.

Tento graf je opravdu velmi nehezký a rozhodně, kdybych Cardano nesledoval již delší dobu, tak bych ani za boha nevstoupil do trhu. Hluboká korekce způsobená korelací s bitcoinem. Ovšem pokud korelace vydrží, tak ano půjdeme ještě na akumulační zónu dolů, ale pak by měl přijít s růstem bitcoinu a dlouhodobým růstem highcaps poměrně svižný úprk na horní rezistenci. Tento graf bude analyticky méně přesný a psychicky náročný sledovat klesající dolarovku.

Závěr Cardana

Osobně mám na Cardano vyhrazeno 15 % portfolia, kde mám nyní alokováno 5 % a budu sledovat právě supportní úroveň na denním grafu ADA/BTC, který bude pro mé rozhodování zásadní. A druhým důležitým faktorem je dominance bitcoinu, pokud uvidím náznaky high trendu, bude dokapitalizovávat pomaleji.

Dále se mi hrozně líbí práce Lukáše Bárty a Jardy Tesaře ve FB skupině Cardano [ADA] CZ/SK, kteří pro nás dodávají informace a tak můžeme vidět skutečný fundamentální vývoj této kryptoměny, což je důležité pro důvěru v kryptoměnu a její dokapitalizování při poklesu.

Na závěr musím dodat, že neočekávám žádný mega hype na Cardanu, ale pozvolný opilý nárůst. Po dlouhém downtrendu se musí dole postavit pevné základy, jak na grafu, tak v komunitě a následně při píli vývojářů se může začít cena zvedat. Pokud bitcoin vystřelí vzhůru, tak se noví členové před média budou přesouvat tam, kde uvidí důvěru v CEO, pevné základy a fungující komunitu. A to aktuálně Cardano má!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Každý by mal mať v Bitcoine aspoň 1%, tvrdí “vesmírny“ miliardár

Avatar

Článok

zo dňa

od

Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Miliardár Chamath Palihapitiya zo spoločnosti Virgin Galactic, ktorá sa venuje predaju a realizácii krátkych suborbitálnych letov v rámci vesmírnej turistiky, odporúča ľuďom, aby v rámci svojho krízového poistenia držali v Bitcoine aspoň časť svojich aktív.

Chamath Palihapitiya to uviedol počas rozhovoru pre CNBC v rámci investičnej relácie Squawk Box. Myslí si, že Bitcoin je skvelým hedgeom (zabezpečením), pretože je to jediný finančný nástroj, ktorý nekoreluje s inými aktívami.

,,Keď vidíte, ak veľký vplyv má  finančný priemysel a premýšľate o všetkých dislokáciách a všetkych exogénnych veciach, ktoré sa nedajú predvídať, existuje veľa rizík. Preto je skvelé, že aj priemerný občas ktorejkoľvek krajiny na svete má možnosť na investíciu do nekorelovaného hedgeu (Bitcoinu pozn.red.),” vyhlásil.

V poslednej dobe sa špekuluje o tom, aký vplyv má na trhy koronavírus a či ovplyvňuje aj cenu Bitcoinu. 43-ročný investor s tým nesúhlasí. ,,Nemyslím si, že to funguje tak, že keď vidíte desivé správy o koronavíruse a prepad akcií Dow, tak začnete nakupovať bitcoiny – to je idiotská stratégia.”

Palihapitiya uviedol, že ideálnym prístupom v súvislosti s investovaním do kryptomien je držať malú časť svojich aktív v Bitcoine ako typ určitého dlhodobého poistenia. ,,Myslím si, že rozumnou stratégiou je povedať, že 1% môjho čistého majetku by malo byť v niečom úplne nezávislom od zvyšku sveta a od toho, ako svet funguje. Po určitú dobu budete ticho hromadiť túto pozíciu a a budete dúfať, že toto “poistenie pod matracom” nikdy nebudete potrebovať. Ale ak áno, tak vás ochráni.”

300x250

Palahapitiya je dlhodobým podporovateľom Bitcoinu, o čom svedčí aj to, že jeho spoločnosť Virgin Galactic už od novembra 2013 prijíma platby za jej vesmírne lety aj v BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Coinbase zjednodušila odosielanie kryptomien. Zabudneme na komplikované adresy?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coinbase Wallet

Odosielať kryptomeny je pre mnohých začiatočníkov pomerne nepríjemná záležitosť. Adresy peňaženiek sú totiž písané pre počítače, no na ľudí pôsobia neprehľadne a komplikovane. Tento problém sa snaží riešiť viacero spoločností a firma Coinbase urobila významný pokrok.

Peňaženka zmenárne Coinbase (Coinbase Wallet) aktualizovala svoju funkcionalitu o možnosť odosielať kryptomeny pomocou použitia používateľského mena prijímateľa platby namiesto doteraz obvyklej zdĺhavej adresy.

Coinbase Wallet na to použila službu Ethereum Name Service. Tá umožňuje odoslať kryptomeny na adresu v tvare @meno_uzivatela.

Obrázok: Jednoduchá animácia odoslanie transakcie cez Coinbase Wallet na peňaženku s názvom walletfan.eth namiesto tradične komplikovanej adresy:

300x250

Coinbase tvrdí, že jej zákazníci sa dlhodobo sťažovali na ťažkopádne, dlhé a nezmyselné kryptoadresy. Mnoho užívateľov sa obávalo, že adresu prekopírujú chybne alebo dokonca ju zle manuálne prepíšu a tým pádom stratia pre omyl svoje finančné prostriedky. Na rozdiel od bankových služieb sú totiž transakcie kryptomien nemenné a v prípade omylu vám nikto nič nevráti.

,,Tieto problémy môžu vyriešiť adresy, ktoré sú pochopiteľné človekom. Existujú služby, ktoré vám umožňujú priradiť krátke meno čitateľné pre človeka k vašim kryptografickým adresám. Sme presvedčení, že tieto vylepšenia zjednodušia používanie kryptomien a tým prispejú k ich širšej adopcii u väčšinového publika,” vysvetľuje Coinbase.

Ethereum Name Service (ENS), na základe ktorého táto funkcia funguje, je inteligentný distribuovaný systém založený na smart kontraktoch Ethereum, ktorý priraďuje čitateľné mená ku klasickým adresám. Spočiatku služba podporovala len adresy Ethereum, no od októbra 2019 podporuje aj iné blockchainy. Coinbase uvádza, že v tomto momente je to možné u kryptomien Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, XRP, Stellar Lumens, Dogecoin a všetky ERC20 tokeny vrátane USDC a DAI.

Portál Cointelegraph upozornil, že vývoj ENS mal svoje problémy. Objavili sa chyby v smart kontraktoch, ktoré sa snažili  hackeri zneužiť vo vlastný prospech. Problémy sa objavili aj v súvislosti s aukciou „ľudskejších adries” pre ich kryptografické ekvivalenty.

Zdroje: cointelegraph.com, blog.coinbase.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.2.): Sme skôr bearish, MA200 nás ale podržal

Trader 2.0

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-trader20

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ako iste všetci vieme, včera nám na Bitcoine prišiel ďalší nepríjemný zostrel. Z hodnoty približne 9400 dolárov sa nám Bitcoin zosypal až na cenu 8626 dolárov, čo je  8% prepad. V čase písania tohto článku sa momentálne pohybujeme na hodnote približne 8 800 dolárov. Na 4H grafe môžeme tiež vidieť, že včerajší pokles bol dosť výrazný a prudký. Na tomto grafe môžeme sledovať, že sme dokonca vypadli z naposledy spomínaného klesajúceho kanála. Vzhľadom na tento veľmi ostrý pokles by som momentálne očakával aspoň mierny retracement. Z časti nám to naznačuje aj indikátor RSI, ktorý je dosť prepálený a nachádza sa už v extrémne prepredanej oblasti. Momentálne vidím ako maximálny možný retracement fibonacci hladinu 0,382, to znamená niekde na hodnoty 9300 až 9400 dolárov. Ak by som išiel do longu, sem by som daný obchod určite zatvoril. Každopádne, trh je teraz veľmi vratký a nemôžeme s určitosťou povedať, že cena Bitcoinu sa tam určite dostane, osobne si ale myslím, že sa k tejto hladine minimálne priblížime.

Spomenul by som ešte 1D graf. Tu by som chcel poukázať hlavne na MA200, čo je 200 – dňový cenový priemer. Na 1D grafe vidíme, že zatiaľ nás tento indikátor na Bitcoine pekne podržal. To mi taktiež trochu naznačuje, že by sme mohli spraviť vyššie spomenutý retracement.

Kto by sa zaujímal o bullish variantu, tá prichádza do úvahy až po prerazení hornej trendovky klesajúceho kanálu. To ale podľa môjho názoru momentálne aspoň v najbližšom čase nepripadá do úvahy.

300x250

Ak by som ma zhrnúť momentálny stav na BTC, aktuálne sme dosť bearish. Je pravdepodobné, že spravíme retracement na spomenuté hladiny, ale myslím si, že do halvingu ešte dostaneme šancu na lepší nákup na nižších hladinách. Vzhľadom nato, by som ešte zatiaľ neuvažoval o dlhodobejšom longu na BTC. Na dennom grafe máme na RSI indikátore ešte dostatočný priestor na pokles.

Dominancia

Na 1D grafe dominancie môžeme jasne vidieť prerazenie klesajúceho kanálu. To nám hovorí, že najbližšie dni by nám dominancia mala rásť. Čo sa týka 4H grafu, tu by som chcel tiež poukázať na MA200. Tu je pekne vidieť, že sme prerazili MA200 a momentálne tento 200 – dňový priemer testujeme. Ak sa dokážeme udržať nad, odrazíme sa smerom hore a vytvoríme vyššie lokálne high, je takmer jasné, že budeme pokračovať smerom hore. Dominancia mi príde zatiaľ dosť bullish a ak sa potvrdí tento scenár, najbližšiu zastávku vidím na hladine 66,5 – 67 %.

Pokiaľ sa vrátime znovu pod MA200, predpokladám, že znovu otestujeme spodnú trendovku stúpajúceho kanála.

Altcoin market cap

Čo sa týka altcoinového market capu, došli sme do bodu C dlho spomínanej ABC korekcie. Na 4H grafe môžeme vidieť pekný pin bar, ktorý by nám nateraz mal naznačovať koniec poklesu a odraz smerom hore. Tak isto, rovnakú situáciu nám naznačuje aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza v prepredanej oblasti.  Na altcoinovom market cape by som osobne teraz očakával retracement.

Dôležitá hladina na retracement, ktorú by som sledoval by bola znovu fibo hladina 0,382, čo predstavuje hodnoty 93 až 94 miliárd dolárov. Tu by nám to pekne dávalo logiku, nakoľko by sme otestovali aj prerazenú MA200.

Z tohto hľadiska by aj niektoré altcoiny mohli po dnešnom zostrele spraviť menší retracement. Neočakával by som ale žiadne závratné profity a zatváral by som všetky obchody so ziskom nad 10%.

Celkovo si myslím, že altcoinový market cap pôjde po korekcii ešte nižšie a veľa altcoinov nakoniec spraví ešte nové low. Nato si ale budeme musieť počkať.

 

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Analýzy

Technický ukazovateľ: Bitcoin má napriek pádu veľký priestor pre rast

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin raketa

Cena Bitcoinu sa za posledný deň prepadla takmer o 5% a v porovnaní s minulým týždňom je nižšie o takmer desať. Prepad k úrovniam tesne nad 9000 dolárov však predpokladali viacerí analytici a nič to nemení na skutočnosti, že v strednodobom hľadisku sú mnohí stále optimisti.

Portál CryptoSlate citujúci údaje spoločnosti Glassnode upozornil na to, že Bitcoinu sa vytvára veľký priestor pre ďalší rast a aktuálne môže byť vysoko podhodnotený.

Spomínaná platforma Glassnode, ktorá sa orientuje na výskum a analýzu blockchainov, poukázala na svoj špeciálny technický ukazovateľ s názvom MVRV-Z skóre, podľa ktorého má Bitcoin veľký priestor pre nárast ceny.

,MVRV-Z skóre sa používa k posúdeniu, či je Bitcoin nadhodnotený alebo podhodnotený vzhľadom k jeho reálnej hodnote. Môže byť použitý k identifikácii vrcholov (oblasť na grafe s červeným pozadím) a spodkov (oblas na grafe so zeleným pozadím). Aktuálna hodnota znamená, že pre Bitcoin existuje veľký priestor pre rast,” uviedla firma.

Na grafe je oranžovou farbou zvýraznený vývoj MVRZ Z-skóre a čiernou farbou vývoj ceny Bitcoinu v dolárovom vyjadrení:

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.2.): S poklesom pravdepodobne nekončíme

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na dennom grafe sledujem tieto dve možnosti. Myslím si však, že nás čaká ešte väčší pokles. Jediné čo BTC môže zachrániť od hlbšieho poklesu je panika kvôli vírusu a strach na trhu.

Z hľadiska technickej analýzy na 4H tu proste nie je nič bullish. Prvá zóna, kde sa začnem zaujímať o Bitcoin je hranica 9000 – 9100usd, kde sa dostaneme len na 0.382 fibonacci retracement celého cyklu. Rastu zatiaľ moc neverím. Všetko by sa však zmenilo, ak by sme dokázali preraziť súčasný channel smerom UP. Kým sa tak nestane, tak som bearish.

300x250

Tento graf má typické znaky korekcie. Pohybujeme sa v channeli, na grafe vidíme výplachy na obidve strany, sme pod MA77, otestovali sme dlhodobý channel zospodu a následne prišiel dump.

Čo sa Bitocin a celkovo trhu týka, tak som 100% FIAT a čakám na ďalší pokles. Hlavný trend je stále hore a preto neshortujem. Nechcem do trhu vstúpiť zbytočne skoro a to isté odporúčam aj vám – trpezlivosť je kľúč.

Dominancia

Na dennom grafe hráme o to, či ideme urobiť nové maximum, alebo sme ho už urobili. Chytiť TOP je rovnaké ťažké ako chytiť dno. Dozvieme sa to až z odstupom času, že sme boli na dne/tope. Momentálne je to rovnako aj pri dominancií. Na mojom grafe sme zatiaľ nad trendovkou a preto je môj prioritný smer stále UP.

Na 4H to vyzerá tiež skôr na rast.

Kapitalizácia altcoinov

Altociny najskôr minulý týždeň neudržali prvú trendovku a včera po dumpe neudržali ani druhú. Rovnako sa hýbu v channeli a absolútne všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme ešte nižšie. Rovnako sa nie je kde ponáhľať.

Záznam STREAMu

Koronavírus je už potvrdený aj v Eúrope. Ekonomika reagovala prudko.

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin za $100 000? Do 5 rokov sa to podarí, tvrdí Justin Sun

Avatar

Článok

zo dňa

od

Justin Sun, Bitcoin

Zakladateľ a šéf Tron (TRX) Justin Sun uviedol, že pravidelne investuje do viacerých kryptomien. Pokiaľ ide o Bitcoin, očakáva, že šesťcifernú hodnotu v dolároch dosiahne do piatich rokov.

Justin Sun absolvoval rozhovor na tému kryptomien v televízii CNN, kde prezradil, že vlastní mnohé kryptomeny vrátane Ethereum a Bitcoin. Na otázku, či diverzifikuje svoje portfolio odpovedal takto:

,,Mám aj veľa XRP a Ethereum. Som človek, ktorý verí v kryptomeny v dlhodobom horizonte, takže chcem, aby všetky tieto kryptomeny uspeli. Preto vlastním aj mnohé iné.”

Sun je presvedčený, že kryptomeny ako Bitcoin sú budúcnosťou peňazí. Pokiaľ ide o hodnotu najznámejšej kryptomeny, predpokladá, že magickú cenu 100 000 dolárov by Bitcoin mohol dosiahnuť v roku 2025.

,,Určite verím, že v roku 2025 prekoná túto hranicu. Verím, že túto hranicu dokážeme dosiahnuť už aj pred rokom 2025. Zároveň si myslím, že na ďalšej býčej vlne sa zvezie mnoho iných kryptomenových projektov ako sú Tron, Ethereum či XRP.”

300x250

Čínsky podnikateľ počas  interview taktiež povedal, že všetky svoje investície smeruje do kryptomien. Na fiat ich prevádza len vtedy, keď potrebuje za niečo zaplatiť.

Témou rozhovoru bolo aj jeho stretnutie so štvrtým najbohatším človekom planéty Warrenom Buffettom. Sun tvrdí, že mu vysvetlil mnohé významné prínosy kryptomien a technológie blockchain. Na základe posledných vyjadrení investičného veterána pre CNBC to však vyzerá tak, že negatívny názor na kryptomeny nezmenil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE ANALÝZA (24.2.): Koronavírus v Európe, vplyv na trhy a stav kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live vysielanie začína tradične o 21.00h. 

Bitcoin sa stále nachádza tesne pod úrovňou 10 000 USD a analytici sa nevedia zhodnúť v tom, či sme na prahu bullrunu, alebo nás čaká hlbšia korekcia predchádzajúceho rastu.

V dnešnom live vysielaní o deviatej večer sa bude aj tejto téme venovať trader Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0. Okrem toho bude hovoriť o vplyve koronavírusu na trhy, o raste zlata a tiež o prepade európskych indexov.

Upozorňujeme vás, že nič čo zaznie v obsahu tohto videa, nie je investičnou radou. Neinvestujte nikdy viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-