Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitmainu vraj hrozí žaloba. Investori budú chcieť peniaze naspäť

Článok

Bitmain
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čínsky ťažobný gigant Bitmain môže čoskoro čeliť žalobe zo strany investorov, ktorí do Bitmain investovali minulý rok približne 700 miliónov dolárov.

Tvrdí to kritik Bitmainu BTCKING555, ktorý viedol na Twitteri intenzívnu kampaň proti vstupu Bitmainu na hongkongskú burzu skrz IPO (v utorok sme vás informovali, že Bitmain napokon na burzu podľa očakávaní zatiaľ nevstúpi, nakoľko platnosť žiadosti firmy exspirovala).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BTCKING555, ktorého statusy na Twitteri sleduje vyše 7200 followerov a prezentuje sa ako človek s dobre informovanými zdrojmi, tvrdí, že mnohých investorov odrádzal pred investovaním do Bitmainu už v auguste  minulého roka. ,,Už v auguste som varoval preventívne mnoho investorov. Tí, ktorí ma neposlúchli, želám vám veľa šťastia pri pokuse získať vaše peniaze naspäť,” skonštatoval na Twitteri.

Bitmain podľa neho viedol kampaň na získanie investícii vo výške 700 miliónov dolárov najmä z dôvodu, aby zachránil spoločnosť pred bankrotom. Investori však očakávali, že hodnota ich akcií sa výrazne zvýši, čo sa však nestalo. ,,Nikto sa k (Bitmain) ani nepriblíži, aby ho financoval s očakávaním žalôb od investorov, ktorí sa budú pokúšať dostať k svojim peniazom. Ak by nezískali minulé leto financovaním 700 miliárd dolárov, Bitmain by bol teraz v konkurze. Jihan a CFO klamali o počtoch investorov (Softbank, Tencent), aby získali kapitál,” upozorňuje.

Práve Softbank a Tencent mali údajne pomôcť s financovaním Bitmainu v súvislosti s IPO, čím by sa hodnota spoločnosti zvýšila na 15 miliárd dolárov. Softbank to poprel a Tencent sa odmietol k tejto téme vyjadriť.

Zdroj:cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.