Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na správy o kryptomenách veľmi bohatý týždeň je za nami. Zaujalo nás najmä množstvo zaujímavých noviniek o kráľovi kryptomien Bitcoine, no určite neunikli pozornosti ani ostatné projekty. Prečítajte si náš nedeľňajší tradičný súhrn. 

Bitcoin

Výskumníci z Banky pre medzinárodne zúčtovanie dospeli k názoru, že cena Bitcoinu pomerne často reaguje na správy týkajúce sa možných regulácii kryptopriemyslu. Viac sa dozviete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál CryptoSlate vymenoval 5 zásadných dôvodov, ktoré by mali pomôcť Bitcoinu v ďalšom raste ceny. Ak vás zaujímajú, nájdete ich v tomto článku.

Magazín The Economist v spolupráci s Crypto.com prezentoval štúdiu, ktorá sa venovala tomu, ako vnímajú kryptomeny spotrebitelia. Jeho záverom je, že väčšina má väčšiu dôveru voči digitálnym menám centrálnych bánk, než voči decentralizovaným kryptomenám. Podrobnosti nájdete tu.

Zaujímavý prieskum realizovala spoločnosti Visual Objects, ktorá dospela k záveru, že kryptomeny zďaleka nie sú využívané len na nelegálnu činnosť na čele s nákupom drog. Prieskum bol rozdelený do dvoch častí. V prvej odpovedali všetci respondenti oboznámení o fungovaní kryptomien a v druhej len tí, ktorí naozaj používajú kryptomeny na nákupy. Výsledky sú dosť odlišné. Otvorte si článok a dozviete sa viac.

Bitcoin sa okrem rastu ceny môže tešiť aj z ďalších dvoch pozitívnych fundamentov. Rastie hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená na vysúťaženie nového BTC bloku a popri tom rastie aj počet aktívnych adries v sieti. Viac sa dočítate tu.

Jack Dorsey, ktorý je zakladateľom a šéfom Twitteru a veľkým fanúšikom Bitcoinu, skonštatoval, že bitcoin whitepaper je doslova poéziou. Viac jeho čerstvých názorov na najznámejšiu kryptomenu nájdete tu.

Erik Voorhees zo spoločnosti ShapeShift je ohľadom ceny Bitcoinu optimista. Myslí si, že pozitívny vplyv halvingu sa stane skutočnosť a do roka môže stať najznámejšia kryptomena aj 50 tisíc dolárov.

Analytik Bloombergu Mike McGlone zložil Bitcoinu pochvalu za to, akým spôsobom sa zatiaľ vyrovnal s veľkým marcovým prepadom trhov. Myslí si však, že halving nezohrá pri vývoji jeho ceny dôležitú úlohu. Viac sa dozviete tu.

Mohol by najbohatší človek sveta Jeff Bezos kúpiť všetky Bitcoiny? Touto zaujímavou témou sa zaoberal portál Cointelegraph. Najprv na túto tému odpovedal Philip Salter zo spoločnosti Genesis Mining (článok tu) a neskôr aj známy trader a krypto YouTuber Tone Vays (článok tu).

Altcoiny

Veľkú budúcnosť predpovedá decentralizovanému financovaniu (DeFi), ktoré si zatiaľ našlo svoj domov najmä na blockchaine Ethereum, generálny riaditeľ Trustology Alex Batlin. Domnieva sa, že DeFi môžu v budúcnosti vo svete dominovať a stanú sa hlavným prostriedkom financovania nových platforiem. Viac sa dočítate tu.

Kryptomena Libra môže znamenať pre platobný systém to isté, ako pre vesmírny program komerčná spoločnosť Elona Muska SpaceX. Uviedla to analytická odnož burzy Binance – Binance Research. Ak vás téma zaujala, viac sa dočítate tu.

Charles Hoskinson stojaci na čele kryptomeny Cardano hovoril o krátkodobých aj dlhodobých cieľoch tohto projektu.  Cardano medzitým úspešne spustilo novú verziu svojej peňaženky Deadalus, čo je považované za významný míľnik a prešlo nezávislým auditom.

Stablecoiny zažívajú obrovský rozmach. Analytická spoločnosť TokenAlalyst zistila, že za posledných 12 mesiacov stúpla on-chain aktivita stablecoinov až o deväťsto percent. Viac sa dozviete tu.

Mohlo by vás zaujať

  • Čínsky digitálny juan, ktorý je už v procese testovania, vraj nemôže spôsobiť infláciu, pretože je kryty fiatovou zábezpekou. Tvrdí to Čínska centrálna banka PBoC.
  • Nemecká centrálna banka chce byť lídrom Európskej únie, pokiaľ ide o zavádzanie digitálneho eura na trh

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.