Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dve pozitíva pre Bitcoin: Rastie hashrate aj počet aktívnych adries

Článok

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

Keď Bitcoin v marci spadol z ceny okolo 7 700 dolárov na 3 700 dolárov, mnohí sa domnievali, že to bude mať katastrofálne následky najmä pre jeho ťažiarov, z ktorých mnohí kapitulujú.

Nasledujúce týždne však ukázali, že kapitulácia ťažiarov (minerov) napriek cenovým otrasom nebola v hre. Nové údaje ukazujú, že sieť sa zotavuje rýchlejšie než kedykoľvek predtým, čo potvrdzuje, že kryptomenový priemysel zďaleka nie je mŕtvy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Miera hashrate sa výšila od marcového dna v už o 64%. Minulý týždeň na to upozornila analytická spoločnosť Glassnode. Hashrate raste tak rýchlo, že sa dokonca opäť blíži k svojim historickým maximám, ktoré sú okolo hranice 143 exahashov za sekundu. Tie boli dosiahnuté, keď sa Bitcoin obchodoval za cenu okolo 10 tisíc dolárov.

Rýchla obnova záujmu o ťažbu bitcoinu po prudkom prepade ceny je možným signálom toho, že trh našiel svoje súčasné dno. Ďalším pozitívnym signálom je, že za posledných niekoľko týždňov prišlo k výraznému nárastu počtu používateľov v sieti.

Kryptoanalytik z Brave New Coin Josh Olszewicz upozornil, že počet týždenných aktívnych adries v BTC sieti prekonal 9-mesačné “high”. Dôležité sa to javí byť najmä vtedy, keď si pripomenieme, že keď sme v minulosti videli jav výrazne sa zvyšujúceho počtu aktívnych adries, viedlo to častokrát k výrazným skokom ceny. Či už na začiatku roka 2017 alebo v období okolo apríla 2019.

Samozrejme ani tieto dva fundamenty v podobe rastúcej aktivity na sieti a rastu hashrate  nie sú zárukou, že bude stúpať aj cena. Sú však pozitívnym javom v čase aktuálnych neistôt na celom ekonomickom spektre.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.