Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Alex Batlin: DeFi môžu v budúcnosti vo svete dominovať

Článok

Defi Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Trustology Alex Batlin v rozhovore s portálom Cointelegraph uviedol, že decentralizované financovanie (DeFi) sa stane v budúcnosti dominantným prostriedkom pre financovanie.

Batlin, ktorý je taktiež členom správnej rady organizácie Enterprise Ethereum Alliance, je presvedčený, ,že protokoly DeFi by sa mohli čoskoro uchádzať o post dominantného fondu likvidity po celom svete, no musia vyriešiť svoje problémy so škálovaním, čo je nevyhnutnou podmienkou pre ich úspech.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Keď to začne fungovať, DeFi môže byť potenciálne jedným z najdôveryhodnejších likvidných fondov, pretože je decentralizovaný, čiže omnoho globálnejší,” poukázal na jeho nesmierny potenciál.

Zakladateľ firmy Trustology pre porovnanie uviedol, že tradičné spôsoby ako sa dostať ku likvidite ovplyvňujú rôzne regulácie a preferencie zákazníkov. V prípade decentralizovaného globálneho projektu existuje potenciál, že likvidita bude čoraz vyššia, čo prispeje nižším nákladom. Ak sa teda táto hypotéza potvrdí, môže sa DeFi stať dominantným mechanizmom financovania.

Batlin popri optimizme priznáva, že platformy podporujúce DeFi musia riešiť svoju škálovateľnosť, aby sa uľahčil prienik decentralizovaných finančných protokolov do hlavého prídu. ,,Aby DeFi skutočne fungovala, potrebujeme sa dostať z 20 transakcií za minútu do 1000, možno až niekoľko tisíc transakcií za minútu. Potom budeme skutočne pripravení na veľký nárast.”

Alex Batlin verí, že Ethereum 2.0 sa k tomuto cieľu dostáva. ,,Je to celkom vzrušujúce. Objavuje sa popri tom aj množstvo služieb na druhých vrstvách,” priznal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.