Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

5 dôvodov, ktoré môžu pomôcť bitcoinu v ďalšom raste

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinu sa v posledných týždňoch napriek veľkej neistote na finančných trhoch prekvapujúco darí a už stihol zmazať značnú časť svojich strát po veľkom marcovom prepade. Pravdepodobne mu k tomu pomáha blížiaci sa halving, s čím sú spojené očakávania mnohých kryptoinvestorov. Portál CryptoSlate vymenoval aj ďalšie dôvody, ktoré mu môžu pomôcť.

Prvým dôvodom sú nové správy ohľadom kryptomeny Facebooku Libra, ktorá minulý rok poukázala na stále existujúci trh s kryptomenami aj v mainstreamových médiách.  Facebook je vraj opäť o krok bližšie k uvedeniu Libry na trh, pričom aktualizoval jej whitepaper a vraj výrazne pokročil vo vývoji technológie. Cryptoslate sa domnieva, že spustením Libry bude ruka v ruke stúpať aj záujem o Bitcoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ako druhý dôvod bol označený očakávaný príchod digitálneho juanu, čiže čínskej národnej meny postavenej na blockchaine, ktorá je krytá Čínskou centrálnou bankou (PbOC). Popri tom sa objavujú špekulácie, že Čína by ju chcela vo veľkom prezentovať svetu počas olympijských hier v Pekingu 2022, kde by mohla byť hlavným platidlom.

Ďalším faktorom sú pozitívne správy súvisiace s legalizáciou a prístupom ku kryptomenám v rôznych štátoch. Pozitívne signály prichádzajú z významných krajín ako je miliardová India, technologická Južná Kórea či ekonomický gigant Nemecko. Všetky tieto krajiny urobili čo sa týka kryptomien pozitívny krok vpred.

CryptoSlate sa domnieva, že cene Bitcoinu môže výrazne pomôcť aj americký FED, ktorý púšťa do obehu prakticky neobmedzenú likviditu, čím sa snaží zachrániť americkú ekonomiku pred hospodárskou krízou. Nové peniaze v obehu a hroziaca inflácia môžu byť dôvodmi, prečo sa ľudia budú pozerať po aktívach ako sú zlato či Bitcoin, ktoré majú obmedzené množstvo a teda predpoklad byť držiteľmi hodnoty.

Posledným dôvodom je samozrejme halving, ktorý v predchádzajúcich dvoch prípadoch spustil nový bitcoinový bullrun. Inflácia Bitcoinu sa po májovom halvingu, ktorý príde už o tri týždne, zníži pod bežnú infláciu fiat mien (2%).

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.