Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tone Vays sa vyjadril k možnosti, že by Jeff Bezos kúpil všetky bitcoiny

Článok

Tone Vays
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pred pár dňami sme vás informovali ako Philip Salter zo spoločnosti Genesis Mining špekuloval nad možnosťou, čo by sa stalo, keby sa najbohatší muž planéty Jeff Bezos pokúsil kúpiť všetky bitcoiny v obehu. K tejto téme sa medzitým vyjadril už aj známy trader a krypto YouTuber Tone Vays.

Vays v prvom rade skonštatoval, že Bezosovi by sa to určite nepodarilo. ,,Zvýšil by cenu bitcoinov do takej miery, že by si to jednoducho nemohol dovoliť,” uviedol pre Cointelegraph k tejto hypotetickej možnosti. Dopĺňame, že odhadovaný majetok Bezosa je 140 miliárd dolárov, kým kapitalizácia Bitcoinu je tesne pod touto hranicou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čo keby chcel Jeff Bezos kúpiť všetky bitcoiny v obehu?

V obehu je okolo 18,3 milióna bitcoinov, no mnohé z nich sa pravdepodobne už nikdy nepohnú. Odhaduje sa, že tri až štyri milióny BTC sú nenávratne “stratené”, pretože ich držitelia stratili svoje privátne kľúče.

Pokiaľ ide o zvyšných niečo vyše 14 miliónov BTC, len malá časť z nich je dostupná okamžite na obchodovanie na burzách. ,,Bitcoin je veľmi nelikvidné aktívum,” uviedol Vays. Ak by sa podľa neho Bezos pokúsil kúpiť BTC, reakcia ľudí by bola taká, že by sa cena tohto aktíva výrazne zvýšila.

Vays však uviedol, že takýto postup by mohol na trhu vyvolať aj strach. ,,Keby niekto náhodou získal veľké množstvo bitcoinov, napríklad 25% všetkých z nich, mohol by na trhu vyvolať paniku, pretože ľudia by mali obavy z toho, že by sa mohol tohto majetku kedykoľvek zbaviť a spôsobiť tak masívny prepad jeho ceny,” uviedol.

Tone Vays tiež pripomenul situáciu spred zhruba 40 rokov, kedy sa v rokoch 1979 a 1980 pokúsili bratia Huntovci, W. Herbert a Nelson Bunker kúpiť všetko dostupne striebro na trhu. Trh na to zareagoval tým, že cena striebra prudko vzrástla zo 6 na 50 dolárov za uncu, až kým sa vláda nerozhodla situáciu regulovať.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.