Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Erik Voorhees: Je 80% šanca, že Bitcoin pôjde do roka na $50 000

Článok

Erik Voorhees
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Konferencie BlockDown sa okrem iných známych tvári zúčastnil aj CEO spoločnosti ShapeShift Erik Voorhees, ktorý je presvedčený, že halving Bitcoinu bude mať pozitívny dopad na jeho cenu.

Aj keď Voorhees povedal, že je nemožné predpovedať s určitosťou budúcu cenu Bitcoinu, táto podľa neho priekupnícka kryptomena má stále obrovský priestor pre rast. ,,Do 12 mesiacov od tohto momentu si myslím, že existuje 80% šanca, že cena bude viac než 50 000 dolárov,” uviedol optimisticky, no zároveň doplnil triezvejší názor: ,,Čo by však ľudia mali spraviť častejšie, je vrátiť sa k cenovým predpovediam ľudí z minulosti a posúdiť, ako často mali pravdu. Pretože ju mali naozaj len zriedka.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál CyptoSlate konštatoval, že vzhľadom na súčasný stav nepokojov na finančných trhoch sa zadá, že takéto optimistické predpovede sú mimo reálny dosah Bitcoinu. Prudko totiž stúpa miera nezamestnanosti, prepadáva sa ropa a investori utekajú do bezpečných aktív. Tento chaos sa môže naďalej prehlbovať a viesť do veľkej hospodárskej recesie, ktorá by mohla preniknúť aj do trhu s kryptomenami.

Arthur Hayes z BitMEXu však verí, že sa ho to dotkne len krátkodobo a Bitcoin sa koncom tohoto roka vráti do býčieho trhu. Je presvedčený, že menové a fiškálne riešená, s ktorými prídu centrálne banky a politici, budú pre Bitcoin katalyzátorom. ,,Centrálni bankári a politici vrhnú všetky svoje nástroje na riešenie krízy. Zopakujem, pôjde o inflačné riešenia,” upozornil a dodal, že počas tohto obdobia budú Bitcoin a zlato dve veci, ktoré sa v tom budú odlišovať.

Podobne to vníma aj Tone Vays, bývalý obchodník a zamestnanec JP Morgan Chase, ktorý si myslí, že hospodárska kríza prijme ľudí viac pochopiť Bitcoin ako bezpečný prístav. Vays dokonca vyhlásil, že nikdy nebol tak optimisticky naladený ohľadom BTC, než práve teraz.

Podobne ako to povedal Voorhees, cenové predpovede a názory odborníkov sú jedna vec a realita druhá. Preto nikdy neinvestuje do kryptomien viac, než si môžete dovoliť stratiť. Kryptomeny sú veľmi rizikovým typom investície.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.