Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hoskinson hovoril o krátkodobých a dlhodobých plánoch pre Cardano

Článok

Cardano Charles Hoskinson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson sa zúčastnil podcastu The Cardano Effect, v ktorom hovoril o podrobnostiach týkajúcich sa uvedenia mainnetu fázy Shelley na trh. Okrem toho však hovoril aj o dlho dobejších plánoch celého projektu.

Hoskinson v úvode prezradil, že aktualizácie súvisiace so Shelley smerom k burzám budú trvať 4 až 6 týždňov. Inak by zmenárne, ktoré majú ADA zalistované, nedokázali inovovať na nový kód Shelley a mali by teda problém s overením transakcií, pretože starý Byron kód nie je schopný rozoznať novo implementovaný formát adries Bech32.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Líder projektu hovoril aj o peňaženke Daedalus, ktorú po aktualizácii pre fázu Shelley bude možno reparameterizovať, čo znamená, že bude v budúcnosti schopná akceptovať akúkoľvek mincu. Mala by fungovať teda podobne ako Ledger Live, kde si môžu užívatelia nainštalovať rôzne aplikácie, ktoré podporujú jednotlivé mince. Cieľom IOHK je motivovať čo najviac používateľov, aby si stiahli a používali túto peňaženku aj keď nepoužívajú samotné ADA. Keďže Daedalus funguje ako úplný uzol v sieti Cardano, čím viac stiahnutí bude mať, tým bude cela sieť silnejšia a decentralizovanejšia.

V Cardano riešia aj problematiku narastajúcej veľkosti blockchainu. Hoskinson poznamenal, že čím bude väčší, tým bude náročnejšie jeho ukladanie. IOHK preto pracuje na riešení, ktoré zabezpečí, aby každý užívateľ mohol vyžívať celý blockchain bez ohľadu na to, aký veľký bude. Mali by k tomu dopomôcť protokoly SNARK.

Kým sa to však stane, bude potrebné vyriešiť problém, ako odstraňovať údaje z blockchainu. Hoskison uviedol, že do 5 rokov by mali vedieť, kedy a aké údaje bude možné odstrániť z blockchainu bez toho, aby sa narušila jeho dôveryhodnosť.

Ohľadom krátkodobejších plánov neboli oznámené konkrétne dátumy, no povedal, že light peňaženka Daedalus Flight bude mať integrovanú podporu pre peňaženku Ledger Wallet do 3 až 5 týždňov a  úplný firmware Daedalus by mal byť hotový do júna alebo júla.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.