Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jack Dorsey označil Bitcoin white paper za poéziu

Článok

jack-dorsey-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ Twitteru a jeho generálny riaditeľ Jack Dorsey, ktorý je známym fanúšikom Bitcoinu, označil dokument popisujúci túto kryptomenu známy pod názvom Bitcoin whitepaper za poéziu.

,,Myslím si, že bitcoinový whitepaper je  jedným z najvýznamnejších diel počítačovej vedy za posledných 20 alebo 30 rokov,” uviedol Dorsey počas podcastu s lexom Fridmanom. ,,Je to poézia!,” doplnil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Bolo to niečo, čo sa narodilo na internete, bolo vyvinuté na internete a bolo testované na internete – je to internet,” – to je ďalší pamätný citát Dorseyho o Bitcoine, ktorý zas povedal v rozhovore s Joe Rognaom v roku 2019.

Dorsey považuje decentralizovaný charakter Bitcoinu za výnimočný. ,,Myslím si, že najkrajšia vec na ňom je to, že nikto neurčuje smer a na druhej strane nie je nikto, kto by to zastaví,” povedal, keď sa ho pýtali, prečo stojí na strane Bitcoinu a kryptomien.

Dorsey je známym filantropom. V úvode apríla venoval tretinu svojho odhadovaného majetku – až jednu miliardu dolárov (!!!), na podporu boja proti pandémii koronavírusu. Zo “svojho” taktiež financuje bitcoinových developerov, aby vymýšľali funkcie, ktoré posunú túto technológiu k širšej adopcii. Známy je ako výhradný zástanca Bitcoinu a o altocinoch sa vyjadruje len veľmi sporadicky. V minulosti napríklad vylúčil, že by sa Twitter pokúšal o vytvorenie vlastnej kryptomeny ako sa to snaží konkurenčný Facebook.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.