Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: Digitálne meny bánk majú väčšiu dôveru, než kryptomeny

Článok

Stablecoin
Stablecoin

Spoločnosti Crypto.com a The Economist publikovali výsledky svojej štúdie, do ktorej zapojilo viac ako 3000 spotrebiteľov. Jej cieľom bolo definovať problémy týkajúce sa adopcie kryptomien.

Prieskum napríklad zistil, že spotrebitelia majú zatiaľ oveľa väčšiu dôveru v digitálne meny, ktoré by vydali centrálne banky (CBDC), než voči klasickým decentralizovaným kryptomenám typu Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa výsledkov až 38% spotrebiteľov považuje decentralizované kryptomeny za nedôveryhodné. 26 percent v ne vyjadrilo dôveru a 25% uviedlo, že sa nevie rozhodnúť. Zvyšných 11% uviedlo, že na to nemá žiadny názor.

Na rozdiel od toho 54% respondentov uviedlo, že by dôveroval digitálnej mene, ktorá by bola krytá vládou alebo centrálnou bankou. Len 14% označilo takúto menu za nedôveryhodnú.

Autori štúdie poznamenali, že decentralizované kryptomeny môžu u ľudí uspieť, ak ich presvedčia o svojich prínosoch v oblasti ochrany osobných údajov a bezpečnosti.

Pomerne vysokú dôveru majú aj digitálne meny, ktoré vydávajú veľké finančné inštitúcie (40%) a veľké technologické firmy (36%).

Pokiaľ ide o využitie kryptomien, 21% spotrebiteľov sa domnieva, že ich hlavne využitie je naďalej v nelegálnom sektore. 20% ich považuje za akési bezpečné investičné útočisko.

Eric Aziani z Crypto.com v rozhovore pre Cointelegraph priznal, že bol milo prekvapení tým, koľko respondentov aspoň z časti rozumelo ich technológii. Uviedol, že išlo o viac ako 85% respondentov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.