Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stablecoiny sú v rozmachu. Za rok stúpla ich aktivita o 900%

Článok

stablecoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť TokenAnalyst publikovala novú štúdiu, ktorej záverom je, že za posledných 12 mesiacov stúpla on-chain aktivita stablecoinov o neuveriteľných 900 percent.

Tento nárast nie je vzhľadom na celkový rast kapitalizácie stablecoinov prekvapujúci. Najväčší stablecoin Tether (USDT) sa už pevne usadil na štvrtom mieste najväčších kryptomien hneď za XRP, Ethereum a Bitcoinom a ak by sa zrátala dolárová kapitalizácia všetkych stablecoinov, tak sú spoločne už na treťom mieste pred XRP.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zaujímavé je sledovať najmä ich stúpajúce on-chain transakcie. Kým v apríli 2019 išlo o 6,2 bilióna dolárov, v marci 2020 celkové volume stablecoinov presiahlo už 50 biliónov USD. Pozrite si graf:

Na grafe vyššie môžete vidieť, že transakcie stablecoinov sú rozdelené to troch kategórii – centralizované zmenárne (oranžová), iné (zelená) a DeFi (modrá). Pre fanúšikov decentralizovaného financovania je pozitívne, že rast volume je badateľný aj u DeFi, hoci transakcie na centralizovaných zmenárňach prevyšujú DeFi zatiaľ 5 ku jednej.

Z troch analyzovaných stablecoinov Tether (USDT), USDC (USDC) a Dai (Dai) je Dai zďaleka najviac decentralizovaný, pričom 88 percent jeho transakcií sa deje v rámci decentralizovaného financovania. To samozrejme nie je prekvapujúce, pretože samotný Dai je postavený na protokole DeFi. Na druhej strane 62% aktivity Tetheru sa deje na centralizovaných burzách.

Stablecoiny sú v kryptosvete čoraz populárnejšie a to z viacerých dôvodov. Ich primárnym účelom je naďalej možnosť “zaparkovať” sa do stablecoinu, ktorý drží svoju hodnotu voči fiatovej mene (napr. doláru) z dôvodu obáv prepadu hodnoty tradičných kryptomien. Naďalej sú však na blockchaine na rozdiel od opustenia trhu v podobe tradičného prechodu do fiatovej meny. Vyzerá to však tak, že o stablecoiny začína byť záujem aj ako alternatívny spôsob výplaty.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.