Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance Research prirovnáva kryptomenu Libra k spoločnosti SpaceX

Článok

SpaceX Libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zaujímavé prirovnanie pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra so spoločnosťou Elona Muska SpaceX uviedlo analytické rameno najväčšej burzy Binance – Binance Research. Tvrdí, že Libra môže znamenať pre platobný sektor to isté, čo SpaceX pre vesmírny priemysel.

Keď SpaceX vstupoval do odvetvia vývoju rakiet lietajúcich do vesmíru, tento priemysel napredoval len veľmi pomaly. Bol v rukách verejného sektora a preto vývoj napredoval pomaly a prakticky v duchu neustálych drobných vylepšovaní existujúcich systémov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SpaceX ako komerčný produkt priniesol do vesmírnych programov nový čerstvý vietor, ktorým prispel k výraznému pokroku, ktorý by bez tejto spoločnosti dnes s najväčšou pravdepodobnosť nebol reálny.

Podľa Binance Research môže Libra podobný efekt spôsobiť vo finančnom sektore. Kým teraz centrálne banky kontrolujú väčšinu platobných štruktúr, so zavedením nových technológii prídu do trhu nové inovácie, ktoré môžu byť prelomové.

Binance Research však konštatuje, že v súčasnej dobe je ťažké predpovedať, ako môže Libra zmeniť súčasnú globálnu ekonomiku. Dá sa totiž predpokladať, že regulátori sa budú snažiť jej existenciu čo najviac komplikovať. Analytická odnož Binance však uvádza, že aktuálne je Libra vo vývoji o krok ďalej, než centrálne banky s ich pripravovanými digitálnymi menami. A okrem toho funguje na komerčnom modeli, ktorý je založený na motivácii vytvoriť zisk, podobne ako SpaceX, čo je vždy extra významný motivujúci prvok navyše.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.