Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nový prieskum naznačuje, že kryptomeny nie sú používané len na kúpu drog

Článok

Bitcoin Bankomat
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Prieskum, ktorý vypracovala výskumná spoločnosť Visual Objects naznačuje, že ľudia používajú kryptomeny na nákup bežných vecí častejšie, než na nákup drog.

Ako konštatoval portál Cointelegraph, výsledky prieskumu vyjadrujú pomerne značný kontrast medzi tým, ako sú kryptomeny vnímané ľuďmi, ktorí ich nepoužívajú a tým, na čo sa používajú naozaj.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Štúdia zistila, že hoci sa kryptomeny naozaj naďalej vďaka svojmu anonymnému charakteru dajú využívať aj na nelegálne činnosti a to z veľkej časti, ľudia ich míňajú aj na absolútne bežné veci – ako je napríklad nákup potravín a oblečenia.

Prieskumu sa zúčastnilo 983 respondentov z USA, ktorí rozumejú kryptomenám. Avšak len 120 z nich ich naozaj používa na platby.

Čo si myslia VŠETCI, vrátane tých, čo nimi neplatia?

40% zo všetkých respondentov, teda aj tých, ktorí kryptomenami bežne neplatia, uviedlo, že najčastejšie sa podľa nich  využívajú na cenové špekulácie, čiže ako investíciu. Nasledovalo 30% využitie na nákup nelegálneho tovaru, teda aj drog a s 23 percentami sa umiestnil na tretej priečke nákup elektroniky. Na štvrtom mieste sa umiestnilo investovanie kryptomien do zlata (21%), nasledujúc nákupom oblečenia (15%), nehnuteľností (15%) a jedla (14%).

Aká bola realita?

Zaujímavejšie závery priniesla anketa, v ktorej odpovedalo len 120 respondentov, ktorí využívajú kryptomeny pravidelne. V nej sa ukázalo, že nákup nelegálneho tovaru zďaleka nie je hlavným predmetom ich využitia. Na prvom mieste sa umiestnilo využitie kryptomien na nákup jedla (38%), nasledujúc nákupom oblečenia (34%), špekulovania na cenu (29%), nákupom zlata (21%), zbraní (15%) a drog (11%).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.