Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-spravy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Na zaujímavý indikátor týkajúci sa ceny bitcoinu upozornil známy trader Willy Woo, ktorý ma na Twitteri vyše 100 tisíc followerov. Ide o takzvaný Bitcoin Difficulty Ribbon, ktorý analyzuje bitcoin na logaritmickom grafe a veľmi presne znázorňuje, kedy je ideálny čas na jeho kúpu. Ak vás táto téma zaujala, písali sme o nej podrobnejšie v tomto článku.

Willy Woo: Indikátor, ktorý vám ukáže, kedy je perfektný čas na kúpu bitcoinu

Jerremy Allaire, šéf spoločnosti Circle, si myslí, že rast bitcoinu výrazným spôsobom ovplyvňujú makroekonomické a geopolitické dôvody. Viac sa dočítate tu.

Anthony Pompliano, jeden z najväčších svetových propagátorov bitcoinu v mainstreamových médiách opäť zopakoval, že až 50% svojho majetku sústredí v bitcoine. Jeho oponent v štúdiu CNBC bol z tejto informácie zhrozený a uviedol, že je to šialenstvo.

Korelácia medzi digitálnym (bitcoinom) a fyzickým zlatom sa za posledné tri mesiace takmer zdvojnásobila. Uvádza to Bloomberg, ktorý poukazuje na štatistiky, podľa ktorých korelácia Bitcoinu so zlatom bola za posledných rok na úrovni 0,496, no v posledných troch mesiacoch sa takmer zdvojnásobila na 0,837 bodu (koeficient +1 znamená perfektnú koreláciu kým -1 absolútnu nekoreláciu).

Je bitcoin bezpečným investičným prístavom? Brian Belski z BMO Capital Markers si myslí, že toto tvrdenie je veľmi predčasné. Christ Reinersten z Rhythm Technologies je väčší optimista. Viac sa dočítate tu.

Altcoiny

V úvode týždňa sme sa venovali súčasnému výraznému oslabovaniu hodnoty altcoinov voči bitcoinu. V rámci tejto témy sme publikovali článok, ktorý sa zaoberá možnosťou, že krvácanie altocinov majú na svedomí americké regulácie kryptomien, ktoré viac vplývajú na ostatné kryptomeny, než samotný bitcoin. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ktorý vývojársky tím je najaktívnejší? Zdá sa, že v posledných mesiacoch v tomto smere dominujú developeri kryptomeny Cardano. Tí dokonca vytvorili nový rekord a výrazne predbiehajú aj vývojárov konkurenčného Ethereum. Viac sa dočítate tu.

V sobotu sme spoznali zoznam 30 kryptomien, ktoré by nemali chýbať na americkej verzii burzy Binance (BInance US), ktorá by mala byť spustená ešte predtým, než 12. septembra Binance zablokuje možnosť obchodovania pre americký trh. Podrobnosti sme napísali tu.

30 kryptomien, ktoré by nemali chýbať na americkej Binance US

Brad Garlinghouse, šéf Ripple (XRP), si myslí, že spolupráca medzi Ripple a MoneyGram môže byť o rok pre celý trh s kryptomenami oveľa významnejšia vec než whitepaper pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra. Viac sme s tejto téme venovali tu.

Až 80% všetkých existujúcich Tetherov (stablecoin USDT) je umiestnených len na 318 adresách, na ktorých je aspoň 1 milión dolárov. Niektoré z týchto adries patria burzám. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Význam, potenciál no zároveň aj riziká, ktoré prinášajú kryptomeny, si uvedomujú v Číne zrejme viac, než v mnohých iných krajinách sveta. Čínska centrálna banka tento týždeň naznačila, že vývoj vlastnej národnej kryptomeny sa preto musí stať absolútnou prioritou. Téme sme sa venovali tu.

Zmenáreň Coinbase tento týždeň zalistovala do svojej ponuky kryptomenu Tezos a oznámila, že pridá aj Algorand. Ďalšie kryptomeny, ktoré by ich mohli nasledovať sú Dash, Decred, Matic, harmony, Ontology a Waves.

Mali by ste tiež vedieť

  • Cointelegraph sa tento týždeň spýtal viacerých odborníkov, prečo USA nie sú lídrom, pokiaľ ide o reguláciu kryptomien. To najzaujímavejšie odpovede sme zhrnuli v tomto článku.
  • Cez týždeň sa hovorilo o burze Binance aj v súvislosti s podozrivým únikom osobných dát jej užívateľov, hoci dodnes nie je známe, či tieto dáta unikli naozaj z Binance, alebo nie. Burza bola dokonca vydieraná. Podrobnosti sme zhrnuli tu.
  • Cena 12 tisíc dolárov je pre Bitcoin významný míľnik. Štúdia, ktorú vypracovala spoločnosť Messari Crypto totiž zistila, že nad touto cenou uzavrel k 8. augustu 2019 Bitcoin vo svojej histórii dennú sviečku len 63-krát. Zaujímavý je tiež údaj, že iné porovnávané kryptomeny uzavreli svoju cenu nad ich súčasnou hodnotou (k 8. augustu) omnoho častejšie. Binance Coin 76-krát, Litecoin 273-krát, EOS 469-krát, XRP 516-krát, Ethereum 516 -krát a XLM 606-krát.
  • V Iráne bol schválený zákon, ktorý neuznáva kryptomeny ako platidlo, čiže obchody, ktoré boli uhradené kryptomenami, nie sú oficiálne uznané
  • 1,2 milióna dolárov v bitcoinoch – to je suma, ktorú zarobia podvodníci takzvanou “sextorizáciou” – praktikou, pri ktorej vydierajú mailmi užívateľov, o ktorých údajne vedia citlivé informácie – napríklad to, aké pornostránky navštevovali
  • Pripravovaná kryptomena Walmartu bude podľa Jareta Seiberga u amerických regulátorov prechodnejšia než Libra od Facebooku, pretože nemá až také globálne ambície
  • CEO krypotmenovej a blockchainovej výskumnej spoločnosti Crebaco Global Inc. Sidharth Sogani varuje indickú vládu, že  ak sa rozhodne uplatniť globálny zákaz na kryptomeny, krajina príde o trh v hodnote 12,9 miliardy dolárov
  • 15 svetových jurisdikcií vrátane siedmich stálych členov G7 má v úmysle vybudovať systém, ktorý by sledoval kryptomenové transakcie a bránil nedovolenému použitiu digitálnych aktív.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.