Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Unikli citlivé dáta z Binance? Burza to zatiaľ popiera

Článok

Binance - titulný obrázok
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao zatiaľ popiera tvrdenia, že by hackeri získali prístup k dôverným údajom o jej zákazníkoch vrátane scanov dokladov totožnosti.

Zhao v reakcii na tieto informácie vyzval na Twitteri celú kryptokomunitu, aby sa nepodieľala na pokusoch o šírenie FUDU (strachu, neistoty, pochybností). Zároveň upozornil, že šírenie podozrivých dát pomáha hackerom a bežným užívateľom naopak škodí.  Taktiež doplnil, že tím Binance celú situáciu vyšetruje a zákazníkov Binance bude informovať o nových zisteniach.

Burza bola vydieraná

Burza Binance sa k téme vyjadrila aj oficiálnym stanoviskom, v ktorom prezradila, že bola vydieraná neznámou osobou, ktorá požadovala výkupné 300 BTC výmenou za 10 000 fotografii s citlivými údajmi jej zákazníkov. Binance však s touto osobou odmietla spolupracovať.  Táto osoba (skupina) následne začala citlivé fotografie zverejňovať na internete.

Údaje o 8300 užívateľoch kolujú internetom

Správy o uniknutých dátach sa majú týkať údajne až 8300 zákazníkov burzy Binance. Internetom koluje mnoho fotografii dokladov totožnosti, no chýba na nich digitálny vodoznak, ktorý používa burza Binance pre označovanie interných dokumentov. To nahráva teórii, že dokumenty sú nepravé a hackeri sa k citlivým údajom zákazníkov nedostali. Tento scenár považuje za najpravdepodobnejší aj samotná burza, no zatiaľ je skoro na definitívne závery.

Zdroj: cointelegraph, binance.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne