Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Štúdia: 80% Tetherov (USDT) je na 318 adresách

Článok

Tether
Tether

Spoločnosť Coin Metrics publikovala štúdiu, podľa ktorej sa až 80 percent všetkých tokenov spoločnosti Tether (stablecoin USDT) nachádza na 318 adresách. Na každej z nich je aspoň 1 milión dolárov.

Spoluzakladateľ Con Metrics Nic Carter k tejto informácií doplnil, že niektoré z týchto adries patria krytpomenovým burzám ako sú Binance či Bitfinex.

Distribúcia tokenov USDT sa výrazne líši od bitcoinu, u ktorého vlastnia veľryby (radíme sem peňaženky, ktoré majú hodnotu viac ako 1 milión dolárov) len 20% celkového objemu všetkých BTC v obehu. Okrem toho takýchto peňaženiek je celkovo viac ako 20 000, kým v prípade Tetheru ide len o spomínaných 318.

,,Koncentrácia Tetherov naznačuje, že kontrola nad týmito tokenmi je v rukách niekoľkých centrálnych hráčov, ktorí tým môžu ovplyvňovať cenu bitcoinov,” naznačil profesor z University of Texas John Griffin. ,,Taktiež to naznačuje, že títo hráči (zmenárne) majú veľký záujem udržať Tether v chode.”

Griffin je jedným z tých, ktorí sú presvedčení, že Tether (USDT) má podiel na manipulácii trhu a stojí za rastom ceny bitcoinu v roku 2017. Podľa Sida Shekhara, spoluzakladateľa TokenAnalyst, vznikajú obavy týkajúce sa volatility na trhu vždy, keď sa vydá väčšie množstvo USDT do obehu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne