Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prečo nie sú Spojené Štáty lídrom v reguláciách kryptomien?

Článok

Bitcoin a USA
Bitcoin a USA

Portál Cointelegraph oslovil niekoľkých odborníkov zo sektoru financií, práva a blockchain technológii, aby odpovedali na otázku, prečo USA  nie sú v súčasnosti lídrom pokiaľ ide o vhodnú reguláciu blockchainu a kryptomien.

,,História USA v oblasti prijímania a zmien právnych rámcov vyústila do robustnej regulačnej štruktúry, ktorá nám umožňuje stabilitu trhu a efektívne riadenie rizík. Avšak keď trh s digitálnymi aktívami rastie, existuje riziko a obavy, že USA môžu zostať pozadu  a že prídu o príležitosť zúčastniť sa inovácie, ktorá prinesie rast ekonomiky a vytváranie novych pracovných pozícií popri rozvoji tejto technológie. USA ako najväčšia ekonomika na svete musia začať premýšľať inak o tom, ako uplatňujú existujúce regulačné a dozorné princípy na digitálne aktíva – vrátane kryptomien,” upozornila Juilie Stitzelova, viceprezidentka Centra pre konkurencieschopnosť kapitálových trhov v USA.

Zaujímavý názor vyjadril aj TImothy Paolini, člen NYU Blockchain. ,,Už 8 rokov rokujem s vládou a môžem vám povedať, že tu existuje viac byrokracie a formalít, než si môžete predstaviť pred tým, ako môžete niečo v DC urobiť. Dokonca aj vyvolanie diskusie vyžaduje obrovské úsilie, pretože existuje množstvo tém, ktoré súťažia o svoju pozornosť.”

Paolini následne upozornil, že vo Washingtone existuje veľká medzera vo vzdelaní regulátorov, pokiaľ ide o kryptomeny a blockchain. Vyzdvihol však prácu niekoľkých ľudí, ktorí sa snažia vzdelávať členov vlády o tejto téme a urýchliť proces smerujúci k potrebnej regulácií.

,,Washington je až notoricky reaktívny. Videli sme to v prípade kryptomeny Libra od Facebooku, ktorá regulátorov úplne zmiatla a vyvolala veľký rozruch. Ale ako už bolo povedané, som presvedčený, že americká vláda na to napokon pôjde inteligentne, aby nezasahovala do inovácii,” doplnil.

Michael Nonaka, partner a člen predstavenstva Covington & Burling LLP uznáva, že regulácie prichádzajú pomaly, no upozornil aj na výhody tohto postupu. ,,Pomalá, neliberálna povaha regulačného procesu v USA môže byť frustrujúca, ale znižuje riziko vzniku chýb, ktoré by mohli byť rizikové v prípade nedostatočne pripravených regulácií,” poznamenal.

Odlišný názor má na tuto tému Yaya J. Fanusie, člen nadácie pre obranu demokracie a hlavný stratég pre riešenie otázok ochrany proti praniu špinavých peňazí (AML), ktorí tvrdí, že v prípade regulácii kryptomien sú Spojené štáty lídrom.  ,,Kto povedal, že USA nie je lídrom v regulácii kryptomien? Z hľadiska regulácie prania špinavých peňazí (AML) je USA určite lídrom. Spojené štáty poskytli formálne usmernenie o tom, ako by sa mali kryptoburzy regulovať už v roku 2013. Minulý sok som bol spoluautorom štúdie s Tomom Robinsonom, kde sme analyzovali bitcoinove transakcie z rôznych konverzných služieb z celého sveta. Zistili sme, že podiel bitcoinov, ktoré boli použité nelegálne, je v Severnej Amerike oveľa nižší v porovnaní s Európou. Pravdepodobným dôvodom je FinCEN – americká organizácia, ktorá presadzuje predpisy AML a poskytuje tým oveľa jasnejšie usmernenie v tejto veci než Európa.”

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.