Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano má viac než 50% majetku v BTC. Je to šialené, tvrdí O’Leary

Článok

Anthony Pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Anthony Pompliano povedal vo včerajšom vysielaní relácie Squawk Box na CNBC, že viac ako polovicu svojho majetku drží v bitcoine.

Anthony Pompliano je známy propagátor bitcoinu, avšak to, že polovicu majetku má uloženú v bitcoine, je podľa ďalšieho hosťa, ktorý bol prítomný vo včerajšej diskusii, Kevina O’Learyho, veľmi nezodpovedné.

,,To je šialené. Zakazujem to. Porušuje to všetko o diverzifikácii investícii. 50 percent? Hanbite sa!,” odpovedal mu rozhorčene.

Pompliano následne O’Learyho  požiadal, aby prezradil, koľko percent jeho majetku je uložených v akciách. O’Leary na to odmietol odpovedať, no uviedol, že žiadna akcia, ktorú vlastní, netvorí viac než 5% jeho celého portfólia, čo je podľa neho bezpečná diverzifikácia.

Anthony Pompliano počas diskusie taktiež vyjadril presvedčenie, že je nezodpovedné, ak bitcoin nie je súčasťou investičného portfólia. ,,Vstupujeme do fázy, kedy je v skutočnosti nezodpovedné, ak inštitúcie nemajú žiadny majetok v tomto druhu aktíva (bitcoine). Dôvodom je, že ich úlohou je hľadať aktíva, ktorú môžu skutočne poskytnúť nekoreláciu so zvyškom trhu a to najmä v časoch globálnej nestability.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne