Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Willy Woo: Indikátor, ktorý vám ukáže, kedy je perfektný čas na kúpu bitcoinu

Článok

bitcoin-graf
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Willy Woo, populárny trader, ktorý má na Twitteri vyše 100 tisíc followerov, upozornil na zaujímavú úspešnosť indikátora s názvom “Difficulty Ribbon“, ktorý z dlhodobého hľadiska veľmi presne indikuje, kedy je ideálny čas na nákup bitcoinu.

V prípade tohto indikátora sa však treba pozerať na kráľa kryptomien z väčšieho nadhľadu pomocou logaritmického bitcoinoveho grafu, ktorý znázorňuje jeho cenové pohyby v priebehu posledných 10 rokov.

,,Predstavujem vám Bitcoin Difficulty Ribbon. Keď sa tento indikátor zúži, alebo sa prevráti negatívne, ide o najlepší čas na nákup bitcoinu. Indikátor pozostáva z jednoduchých kĺzavých priemerov náročnosti ťažby bitcoinu (mining difficulty), takže na ňom môžeme ľahko vidieť mieru zmeny obťažnosti (ťažby BTC),” opisuje indikátor Willy Woo, ktorý odporúča, aby sa investori pri ďalšom FOMO najprv pozreli na tento graf, kým sa rozhodnú investovať.

Na ďalšom grafe za použitia Difficulty Ribbon indikátoru ukazuje, kedy bolo zjavne najlepšie obdobie na akumuláciu bitcoinu. Išlo o obdobie, kedy sa čiary tohto indikátora výrazne priblížili k sebe (zúžili sa v takmer jednu čiaru) alebo sa najhrubšia z nich dostala ponad tie užšie. Čiže v čase medzi decembrom 2018 a polovicou marca 2019.

,,Keď sa ťažia nove bitcoiny, ťažiari niektoré z nich predávajú, aby zaplatili svoje výrobné náklady. To vytvára medvedí cenový tlak. Najslabší ťažiari predávajú viac svojich bitcoinov, aby mohli pokračovať vo svojej činnosti. Keď sa to stane neudržateľné, kapitulujú a hashovacia sila celej siete sa zníži (tým pádom sa znižuje mining difficulty), pričom na trhu zostávajú len tí najsilnejší ťažiari, ktor9 predávajú menej a tak ponechávajú viac priestoru pre rast ceny bitcoinu,” vysvetľuje problematiku podrobnejšie Willy Woo.

Ak chcete vedieť viac o mining difficulty, prečítajte si náš článok o ťažbe Bitcoinu.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne