Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Je skoro považovať Bitcoin za bezpečný investičný prístav?

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Christ Reinertsen, marketingový riaditeľ spoločnosti Rhythm Technologies pre technológiu blockchain, je ďalším v rade, ktorý tvrdí, že Bitcoin sa dostáva do pozície uschovateľa hodnoty v období, kedy zúri obchodná vojna medzi USA a Čínou.

,,Počas posledných niekoľkých rokov sme svedkami toho, ako  rastúca ekonomická neistota vo svete v čoraz väčšej miere koreluje s trendom rastúcej bitcoinovej závislosti na makroekonomických krokoch,” uviedol v rozhovore pre Forbes, v rámci ktorého tiež vyhlásil: ,,Existuje tu únik kapitálu do bezpečných aktív po celom svete, ktorý zahŕňa aj bitcoiny.”

Brian Belski, hlavný investičný stratég investičnej bankovej spoločnosti BMO Capital Markets, si naopak myslí, že tieto závery sú veľmi predčasné.

,,Bitcoin je príliš volatilný a to najmä za posledných pár rokov. Je to určitý druh sexy veci, do ktorej sa dá teraz investovať. Neinvestujem však na základe príťažlivosti. Svoju investíciu zakladám na dlhodobej perspektíve a myslím si, že z dlhodobého hľadiska, pokiaľ ide o to, či je bitcoin bezpečným pristávam, že je príliš skoro, aby sme ho tak mohli nazývať,” uviedol.

Gil Luria, generálny riaditeľ Wedbush Securities Inc, súhlasí skôr s Reinertsenom. Pre Bloomberg uviedol, že bitcoin sa naozaj stáva uschovateľom hodnoty. ,,Verím, že bitcoin v poslednom období má určite benefit z Brexitu, pretože zákazníci kupujú bitcoin, ktorý je aktívom, ktoré nekoreluje s globálnym menovým systémom, podobne ako zlato. Ak by aj iné krajiny Európskej únie pokračovali podobnou cestou, predpokladám, že niektorí obyvatelia Európskej únie by sa pozerali taktiež viac po bitcoine, aby v ňom chránili svoje finančné prostriedky. Aj keď je bitcoin volatilný, volatilita je lepšia, než to, keď budete vedieť, že vaše peniaze budú za niekoľko týždňov znehodnotené o 10 až 30 percent.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne