Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čínska centrálna banka označuje vývoj kryptomeny za prioritu

Článok

Čína vlajka
Čína vlajka

Čínska centrálna banka (PBoC) oznámila, že chce zintenzívniť svoje úsilie o vydanie vlastnej kryptomeny.

Jej zástupcovia to uviedli počas videokonferencie s Ústredným výborom strany a Štátnej rady v oblasti hospodárskych a finančných iniciatív od monetárnej politiky až po podporu malých podnikov.

PPoC navrhuje, aby sa urýchlil výskum a vývoj čínskej kryptomeny. Veľká pozornosť by sa popri tom mala venovať aj iným domácim a zahraničným kryptomenám.

Banku k založeniu národnej kryptomeny podľa miestnych médií motivujú najmä správy týkajúce sa kryptomeny Libra, ktorú chce v spolupráci s ďalšími spoločnosťami spustiť už v budúcom roku Facebook. Začiatkom júla riaditeľ PBoC Wang Xin upozornil na riziká, ktoré by mohla predstavovať Libra pre čínsky juan:

,,(Libra) by mohla vytvoriť scenár, podľa ktorého by suverénne meny koexistovali s digitálnymi menami zameranými na americké doláre. V zásade by však existoval len jeden šéf, ktorým by bol americký dolár a teda USA. Ak by to tak bolo, prinieslo by to množstvo hospodárskych, finančných a dokonca aj medzinárodných politických dôsledkov.”

Na potrebu čínskych opatrení týkajúcich sa Libry upozorňoval aj bývalý guvernér PBoC Zhou Xianchuan.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne