Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Circle: Rast bitcoinu spôsobujú makroekonomické nepokoje

Článok

Jeremy Allaire
Jeremy Allaire

Generálny riaditeľ na kryptomeny zameranej spoločnosti Circle Jeremy Allaire je presvedčený, že za súčasným rastom bitcoinu stoja makroekonomické dôvody.

Allaire to uviedol počas návštevy štúdia CNBC, kde skonštatoval, že bitcoin sa čoraz viac stáva bezpečným prístavom pre uloženie bohatstva v období geopolitických a makroekonomických otrasov. Zároveň skonštatoval, že existuje jasná korelácia medzi nedávnym rastom bitcoinu a devalváciou čínskeho juanu, ktorý sa dotkol svojho 11-ročného minima.

,,Tam (na juane) môžete vidieť veľmi jasnú makroekonomickú koreláciu… Zvyšujúci sa nacionalizmus, narastajúce množstvo menových konfliktov, obchodné vojny, to všetko zjavne podporuje suverénne a vysoko bezpečné digitálne úložisko hodnoty (bitcoin).”

Allaire si zároveň myslí, že za rastom bitcoinu stojí prílev čínskeho kapitálu a špekulantov, ktorí sa snažili zarobiť na základe tohto prílevu, keďže v Číne nie je jednoduché bitcoin nakúpiť. Taktiež uviedol, že Čína podľa neho postupne zmierňuje svoj postoj k bitcoinu a prostredníctvom rôznych offshore firiem sa stáva významným účastníkom trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne