Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

30 kryptomien, ktoré by nemali chýbať na americkej Binance US

Článok

binance-us
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V júni sme vás informovali o tom, že burza Binance bude musieť k 12. septembru 2019 zablokovať možnosť obchodovania pre americký trh. Dôvod tohto rozhodnutia síce nebol úplne presne vysvetlený, no podľa všetkého súvisí najmä s prísnymi americkými reguláciami a možnými postihmi pre Binance.

Najväčšia burza s kryptomenami však o zákazníkov z USA pochopiteľne nechce prísť a ani úplne nepríde – už v čase oznámenia tejto negatívnej správy informovala, že v spolupráci so spoločnosťou BAM Trading Services pripravuje novú obchodnú platofrmu Binance US (BAM Trading Services je schválnym členom FinCENu).

Pôjde teda o  akúsi americkú regulovanejšiu verziu Binance, ktorá by mala byť spustená ešte pred 12. septembrom, čiže dátumom, kedy sa Američanom prakticky uzavrú dvere do súčasnej burzy (aj keď v skutočnosti stále budú mať prístup k svojim Wallets, nebudú môcť ďalej obchodovať).

Ktoré kryptomeny uvidíme na  Binance US?

Pripravovaná platforma Binance US nás včera v rámci svojho blogového príspevku na medium.com prvýkrát zasvätila bližšie do svojich plánov. Odhalila pritom zoznam 30 kryptomien (z tohto štyroch stablecoinov), ktoré by v úvode jej spustenia nemali na platforme chýbať (nejde však o 100% garanciu, že sa tak stane). Nepôjde teda o také hojné množstvo, ako je na Binance, no mnohé popredné altcoiny sa môžu tešiť tomu, že budú naďalej pohodlne prístupné na obchodovanie v USA.

Zoznam kryptomien

Cardano (ADA), Atom, Basic Attention Token (BAT), Bitcoin Cash (BCHABC), Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), DASH, EOS, Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH), Holo (HOT), IOTA, LINK, LOOM, Litecoin (LTC), MANA, NANO, NEO, PAX, REP, RavenCoin (RVN), TUSD, USDC, USDT, VET, WAVES, Stellar (XLM), Ripple (XRP), Ziliqa (ZIL) a 0x (ZRX).

Prečo je spustenie Binance US dôležité?

Keď sa prvýkrát objavila správa o tom, že Binance zablokuje obchodovanie americkým zákazníkom, prišlo sa na to, že až k 72 kryptomenám reálne hrozí, že sa k ním Američania nedostanú cez žiadnu obchodnú platformu. Dostupné boli totiž v USA len prostredníctvom Binance.

Okrem toho sa hodne špekuluje o tom, či za súčasným oslabovaním altcoinom nie je práve skutočnosť, že čoskoro sa altcoiny stanú pre americký trh nedostupnejšie. Američania, ktorí patria medzi najväčších obchodníkov s kryptomenami a majú na tvorbu ich ceny obrovský vplyv, môžu preventívne sťahovať svoje pozície z altcoinov do bitcoinu. My si samozrejme nemyslíme, že je to jediný faktor ovplyvňujúci cenu altocinov, no ak mohla táto správa nejakým spôsobom ovplyvniť ich cenu – tak to mohlo byť len negatívnym.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.